Langyosan indult az X-Faktor, amiben sok újítás lesz, de egyelőre csak a mentorgárda önkeresése hat frissen. Az első válogató hozta a papírformát: a mémrapperek mellé mindig kell egy megható sztori.
1850-ben ezen a napon született Blaha Lujza színésznő, a „nemzet csalogánya”. Hatévesen lépett először színpadra, 21 éves volt, amikor Szigligeti Ede a Nemzeti Színházba hívta, ahol számtalan cím- és főszerepet játszott. Népszerűségét jelzi, hogy még életében teret neveztek el róla a fővárosban.
Hámos Gusztáv és Katja Pratschke első önálló, nagyobb léptékű magyarországi kiállítása az alkotópáros legjellemzőbb műfajának, a fotófilmnek a segítségével mesél szabadságról, történelemről és Budapestről.
A legendás manchesteri zenekar idén novemberben az eredetileg 1986-os anyagát, a Brotherhoodot dobja piacra extra változatban. Ezen az albumon szerepel a Bizarre Love Triangle című dal, amellyel annak idején a New Order az első sikerét érte el Európán kívül: az Egyesült Államokban és Ausztráliában is felfigyeltek rájuk.
A Cserélők egy elit társaság, akár valamiféle modern szuperhősök. Működésük a legnagyobb titokban zajlik, senki sem tudja pontosan, hogy zajlik a Csere, még Anders sem, aki pedig nagy rajongója a Cserélőknek. Egy nap azonban a különleges alakulat felkéri a kisfiút, hogy lépjen be közéjük. Olvass bele az Abszolút Könyvek sorozat legújabb részébe!
Sárszegtől Velencéig hívjuk olvasóinkat színházi utazásra. Műfajtól független évadindító válogatásunkba szinte csak klasszikusok kerültek, köztük több olyan, amely a 20. század elejéből a boldog békeidőknek nevezett kort idézi meg.
A szerző előadásában hallható a Kossuth Rádióban Demeter Szilárdnak, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatójának A valahol szabadsága – Rendhagyó hazaszótár című kötete alapján készülő jegyzetsorozata.
Pedro Almodóvar spanyol rendező első angol nyelvű filmje, a Tilda Swinton és Julianne Moore főszereplésével forgatott The Room Next Door (A szomszéd szoba) nyerte el az Arany Oroszlánt a szombaton véget ért 81. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon.
A 2024-es X-Faktor nyitányában kiderült, mennyire volt jó ötlet lecserélni a mentorcsapatot, hogyan lehet dalt írni a generátorról és miként teljesített Miklósa Erika felfedezettje. Kritika.
Magyarországon korábban még sosem feltárt, a középkori török elit körében használatos aranyozott evőeszközök is előkerültek az I. Szulejmán szultán szigetvári, turbéki mauzóleuma körül az idén nyáron újraindult terepi kutatások során.
A Fővárosi Állat- és Növénykert és a Magyar Írószövetség a közös meseíró pályázatát Tollak és Tappancsok címmel hirdette meg. A zsűri a három fődíj mellett három különdíjat is odaítélt.
Peter Srámek brillírozott, Oláh Ibolyát Hofivá maszkolták, Hevesi Tamás operát énekelt: a TV2 az elmúlt évek összes nagyágyúját beveti a nézettségi háborúban.
Szerelemről, filozófiáról és a temetői maffia működéséről bőven esik szó, az orosz elnök rendszeréről viszont feltűnően hallgat a Németországban élő Mihail Jelizarov könyvmonstruma.
A Magyar Filmadatbázis (Mafab) nyilvánosságra hozott adatai alapján a magyar nézők legjobban Ridley Scott rendezésében a Gladiátor Ii-t várják idén ősszel. A top 10-ben nincs magyar film, de van hat folytatás és három animáció.
A zenekar sok rajongóját kiakasztotta, hogy a szcientológiával hírbe hozott Emily Armstrongra esett a választás, aki korábban megvédte egy erőszakért elítélt színész barátját.
Klasszikus, könnyű- és világzenei koncertekkel, irodalmi és gyermekprogramokkal, színházi előadásokkal, kiállításokkal és borkóstolókkal várják a látogatókat szeptember 13. és 15. között Tállyán, a Kerekdomb Fesztiválon.
Martyna Bunda Észak-Lengyelországban játszódó regényében rövidebb anekdotikus fejezetek füzérén keresztül vezet minket a negyvenes évektől a hetvenes évek közepéig egy jellegzetes kelet-közép-európai történeten.
A kétszeres Oscar-díjas dalszövegíró - aki olyan világhírű slágereket írt, mint a Titanic legendás betétdala, a My Heart Will Go On vagy az Eric Clapton által énekelt Tears In Heaven - nyolcvan éves volt.