2014. március 22. szombat

márc. 22
20:14
NB I: Holender volt a Honvéd nyerőembere (Agroinform)
A Honvéd 1-0-ra verte a Kaposvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának szombati meccsén.
márc. 22
20:15
Primera División: a kihagyott 11-es is belefért a sikerhez (She)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 29. fordulójában a Fran Rico révén tizenegyest hibázó Granada hazai pályán egygólos győzelmet aratott a mérkőzést tíz emberrel befejező Elche ellen, így sorozatban harmadszor nyert saját közönsége előtt.
márc. 22
20:15
Babosék búcsúja Miamiban (Metropol)
Babos - oldalán a korábbi világelső szerb Jelena Jankoviccsal - két sima szettben kapott ki.
márc. 22
20:15
Nem volt telitalálatos az ötös lottón (Metropol)
A négytalálatos szelvényekre egyenként 4.096.490.
márc. 22
20:17
NB I: Paks-Győr élőben az NSO-n! (She)
MVM-Paks–Győri ETO találkozó percről percre: gólok, helyzetek, érdekességek – kövesse figyelemmel a mérkőzést a Nemzeti Sport Online élő, szöveges tudósítása segítségével, majd olvassa el az összefoglalót, kommenteljen, mondja el a véleményét a meccsről!
márc. 22
20:19
NB I: Kispesten ért véget a Kaposvár veretlen szériája (She)
A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a tabella utolsó helyén álló Kaposvárt, amely így három döntetlen után elveszítette a tavaszi szezonban őrzött veretlen szériáját. A találkozó egyetlen gólját Holender Filip szerezte a 23. percben.
márc. 22
20:21
NB II: ismét vezetés után bukott a Kozármisleny (She)
A labdarúgó NB II 20. fordulójának szombati utolsó mérkőzésen a Gyirmót FC Győr 3–1-re győzött a Kozármisleny ellen. A vendégek Oláh Lóránt révén a 20. percben vezetéshez jutottak, de a Gyirmót a szünet után 7 percen belül fordítani tudott, a hajrában pedig Oross Márton révén újabb gólt szerzett. A Misleny már hét pontot bukott el tavasszal amiatt, hogy nem tudta megtartani a meccs elején…
márc. 22
20:23
MotoGP: a törött lábbal versenyző világbajnok nagy napja (She)
A törött lábbal versenyző Marc Márquez végzett az élen a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katari Nagydíjának időmérőjén. A királykategória címvédője az utolsó mért körőben szerezte meg a pole pozíciót, megelőzve honfitársát, Álvaro Bautistát. A harmadik helyről Bradley Smith rajtolhat, a negyedikről Andrea Dovizioso.
márc. 22
20:24
Szeressük egymást gyerekek! Hát már a Klu-kulxká, izé Klux-Kluk… mi a… Klukluk…áhhh.. szóval a KKK sem fajgyűlölő (444.hu)
Aki nem elég fehér, megnyugodhat: a KKK mindenkit szeret!
márc. 22
20:25
Serie A: különleges mesterhármas Torinóban (She)
Ciro Immobile mesterhármasával a Torino 3–1-re legyőzte a Livornót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.
márc. 22
20:27
Tenisz: Babosék mindössze 64 percet töltöttek a pályán (She)
Babos Tímea – oldalán a korábbi világelső szerb Jelena Jankoviccsal – két sima szettben vereséget szenvedett az Anabel Medina Garrigues, Jaroszlava Svedova spanyol, kazah duótól a miami tenisztorna női páros versenyének szombati első fordulójában. A találkozó mindössze 1 óra 4 percig tartott.
márc. 22
20:30
Recept: Mazsolás kuglóf Gizikétől (Mindmegette)
Hozzávalók egy 24 cm-es kuglófformához: 35 dkg liszt 4,5 dkg zsír vagy vaj 2 db tojássárgája 1,5 dkg élesztő 5 dkg porcukor 10 dkg mazsola 1,5-2 dl tej reszelt citromhéj csipet só
márc. 22
20:30
Fókuszban a víz: izgalmas programok várták az érdekődőket (hirado.hu)
Izgalmas vízi kísérletek, vízi sportágak és vízismereti játékok várták egész nap az érdeklődőket Budapesten és vidéken is.
márc. 22
20:30
Biatlon: Mäkäräinen vagy Berger duplázik a Világkupában? (Agroinform)
Minimális különbség választja el a két favoritot a női biatlon Világkupa élén - az oslói tömegrajtos verseny dönt.
márc. 22
20:33
Elnapolták a Murszi-párti iszlamisták tömeges perét Egyiptomban (Infostart)
Egy egyiptomi bíróság elnapolt egy tömeges, mintegy ezerkétszáz vádlott ellen indított tárgyalást szombaton. A perbe fogottak Mohamed Murszi megbuktatott iszlamista elnök támogatói - jelentette a hivatalos média.
márc. 22
20:33
Videó: Nem nagyon kerekedett fölénk a Videoton - Torghelle (She)
Az MTK-nál egybehangzóan állítják, hogy bár 2–1-re kikaptak a Videotontól a szombati bajnokin, az ellenfél nem volt egyértelműen jobb. A büntetőből gólt szerző Torghelle Sándor, valamint Poór Patrik sem látott óriási Vidi-fölényt. Juhász Roland reméli, ez a siker lendületet ad José Gomes csapatának.
márc. 22
20:33
Adria Liga: vereséggel búcsúzott a Szolnok (Metropol)
Utolsó hazai mérkőzésén vereséget szenvedett a férfi kosárlabda Adria Ligában a Szolnok.
márc. 22
20:33
Németh Lászlóné: a víziközmű-szolgáltatások fejlesztése továbbra is kiemelt feladat (ProfitLine)
Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter szerint a víziközmű-szolgáltatások fejlesztése, s az ehhez szükséges források biztosítása továbbra is kiemelt kormányzati feladat, a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program a 2014-2020 közötti időszakban jelentős pályázati forrásokat biztosít az ivóvíz- és szennyvízfejlesztésekre.
márc. 22
20:35
Férfi kosár NB I: a Falco szűken kapott ki Körmenden (She)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alsóházi középszakaszában a PVSK otthon nyert a Szedeák ellen, a Falco szűken kapott ki Körmenden, a Zalaegerszeg legyőzte a Nyíregyházát.
márc. 22
20:35
A PEAC-Pécs az első döntős (Metropol)
Elsőként a PEAC-Pécs jutott be a döntőbe a női kosárlabda Magyar Kupa Székesfehérváron zajló nyolcas fináléjának szombati elődöntőjéből.
márc. 22
20:35
Kattan a bilincs az uzsorások csuklóján (ProfitLine)
Az elmúlt években szigorított törvényeknek köszönhetően egyre több uzsorás kerül rács mögé - mondta a Fidesz szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján.
márc. 22
20:37
PL: Rooney félpályás gólt lőtt, Londonban nyert az MU (She)
Az angol labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapjának záró mérkőzésén a Manchester United könnyed győzelmet (2–0) aratott a West Ham United otthonában. A manchesteriek találatait Wayne Rooney szerzete az első félidőben, köztük egy elképesztően nagy félpályás gólt. Győzelmükkel a „vörös ördögök” tizenegy pontra „közelítették” meg a negyedik helyezett Arsenalt.
márc. 22
20:39
Átigazolások: két volt Lombard-játékos is klubot talált (She)
A labdarúgó NB I-ben fogadási csalás gyanújába keveredő Zoran Supics a szerb másodosztályú FK Borcsához igazolt. A 29 éves szerb védőnek három magyar klubja is volt, a Lombardban, a DVTK-ban és a Győri ETO-ban is futballozott, a pápaiaktól a télen távozott.
márc. 22
20:48
Késsel szabdalta fel orvosait a rákos beteg 18+ (BorsOnline)
A rákos kínai férfit hétfőn engedték ki a kórházból, miután felépült legutóbbi műtétjéből. Úgy látszik, nem volt maradéktalanul elégedett.
márc. 22
20:48
Recept: Mogyorókrémes-tejszínhabos palacsintatorta (Mindmegette)
Hozzávalók: A palacsintához: 4 dl liszt 4 dl tej 4 db tojás (közepes) 1-2 evőkanál porcukor 1 csomag vaníliás cukor 2 teáskanál sütőpor csipet só olaj a sütéshez A töltelékhez: 25 dkg mascarpone 3-4 evőkanál mogyorókrém 2 evőkanál porcukor 1 csomag vaníliás cukor 2 dl habtejszín 10 dkg étcsokoládé
márc. 22
20:51
Bundesliga: idén először nyert hazai pályán a Gladbach (She)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 26. fordulójában a Borussia Mönchengladbach magabiztos győzelmet aratott a Hertha ellen, így idén először nyert hazai pályán. A vendéglátók az első félidő hajrájában tizenhárom perc leforgása alatt szerezték góljaikat. Saját közönsége előtt egyébként a Gladbach a második legveszélyesebb csapat a Bundesligában, csak a Bayern Münchennek jobb…
márc. 22
20:53
Serie A: Chievo-Roma élőben az NSO-n! (She)
A Serie A 29. fordulójában a kiesés elől menekülő Chievo a tabella második helyén álló Romát fogadja. Kövesse velünk a mérkőzést folyamatosan frissülő cikkünk segítségével!
márc. 22
20:55
Lengyelország: Lovrencsicsék hazai mágiája újra hatott (She)
Lovrencsics Gergő csapata, a Lech Poznan hazai pályán 2–1-re legyőzte a Lechia Gdanskot a lengyel élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szombati játéknapján, és fellépett a második helyre.
márc. 22
20:57
Okos, tisztességes és friss (444.hu)
Okos, fontos FB-poszt Gyurcsány Ferenctől, az okos, fontos FB-posztok Paganinijétől. Ezt mi sem mondhattuk volna szebben. Talán annyit hozzátettünk volna: jóképű.
márc. 22
21:06
Lányom, ha nem fekszel le velem, öngyilkos leszek! (BorsOnline)
A vérfertőzés, a zsarolás és a pedofília különösen visszataszító variációját hozta össze egy indiai apa.
márc. 22
21:06
Torghelle sem segített az MTK-n (Blikk)
Budapest – Torghelle Sándor (31) sem tudott ezúttal segíteni az MTK-n. A negyvenkétszeres válogatott labdarúgó hiába szerzett gólt volt csapata, a Videoton ellen, a kiesés elől menekülő kék-fehérek 2-1-re kikaptak a székesfehérvári együttestől.
márc. 22
21:06
Így változik az időjárás (Infostart)
Vasárnap egy hidegfront érkezik, helyenként zivatarok, záporok lehetnek, lehűl a levegő.
márc. 22
21:06
Morvai: ha nem tudjuk megakadályozni a külföldiek földvásárlását, ki kell lépni az EU-ból (hirado.hu)
Morvai Krisztina szerint rá kell kényszeríteni a kormányt, hogy tárgyalja újra az uniós csatlakozási feltételeket.
márc. 22
21:06
Speciális eljárásokkal tisztítják a sármelléki repülőtér területét (ProfitLine)
Speciális eljárásokkal megtisztítják Sármelléken az egykori szovjet katonai légi bázis területén a kőolajszármazékokkal szennyezett talajt és a felszín alatti vizet, a munkálatok 2015 nyarán fejeződnek be.
márc. 22
21:08
Tízezrek vonultak utcára Spanyolországban (hirado.hu)
Az emberek a megszorítások ellen tüntettek.
márc. 22
21:09
Tenisz: Wawrinka megbotlott, de nem esett orra Miamiban (She)
Az Australian Open-bajnok Stanislas Wawrinka 6:0, 3:6, 6:3-ra legyőzte a spanyol Daniel Gimeno-Travert a Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztorna második fordulójában, így bejutott a legjobb 32 közé, ahol a francia Édouard Roger-Vasselin lesz az ellenfele. A svájci teniszező az első és a harmadik szettben – amelyeket megnyert – összesen öt pontot bukott adogatóként.
márc. 22
21:24
Máris módosítják a kritizált F1-es szabályokat? (BorsOnline)
Jean Todtnak, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) elnökének sem tetszik az új, hangtalan és üzemanyag-spórolós Forma–1, ezért ígéri, megtalálják a módját, hogy ismét dübörögjön a királykategória.
márc. 22
21:24
Vízen járt Somfai (Blikk)
márc. 22
21:24
Heteken belül beterjeszthetik a devizahitelesek helyzetét rendező jogszabálytervezetet - a nap hírei (Infostart)
Jövő szombatig lehet jelentkezni a külképviseleti névjegyzékbe. Két ukrán támaszpontot is megtámadtak a Krím félszigeten.
márc. 22
21:24
Kézilabda: Észnél kell lennie a Veszprémnek (Agroinform)
A magyarokra nehéz mérkőzés vár Lengyelországban, ahol a népes szurkolótáborral bíró Wisla Plock meglepetésre készül.
márc. 22
21:27
Videó: nagy gólokkal verte meg a Videoton az MTK-t (She)
Mint arról már beszámoltunk, a Videoton idegenben 2–1-re legyőzte az MTK-t a labdarúgó NB I 21. fordulójában. Íme, a találkozó összefoglalója!
márc. 22
21:42
Fölszállott a páva: újabb hat előadó a középdöntőben (hirado.hu)
Kaszai Lili és Fundák Kristóf táncospár, Zsikó Zoltán és Zenekara, a Csercsel énekegyüttes és Vaszi Levente énekes, valamint a Szinvavölgyi Néptáncműhely jutott tovább pontozással, vigaszágon a Forrás Néptáncegyüttest küldték tovább az ítészek.
márc. 22
21:45
Videó: Bonazzolival feljavult a Honvéd játéka (She)
Mint arról már beszámoltunk, a labdarúgó NB I 21. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán 1–0-ra legyőzte a tabella utolsó helyén álló Kaposvárt. Íme, a találkozó összefoglalója!
márc. 22
21:47
Eredivisie: Otigbáéknak nem sikerült, ami hét csapatnak igen (She)
Az Otigba Kennethet végig a soraiban tudó, míg Varga Szabolcsot nem nevező Heerenveen hazai pályán 2–2-es döntetlenre végzett a kiesés ellen küzdő NEC-cel a holland élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati játéknapján. A nijmegeni csapat idegenben az egyik leggyengébb mérleggel rendelkezik, tizenöt meccséből csak egyet nyert meg, és hétszer kikapott.
márc. 22
21:51
Amerika eddigi leggazdagabb temetőjére bukkantak (Infostart)
Az amerikai kontinensen talált legfontosabb régészeti kincs lehet egy Panamában feltárt prekolumbiánus síregyüttes, amelynek gazdagsága szakértők szerint Sipán urának 1987-ben Peru északi részén talált pompás sírjáéhoz mérhető, de lehet, hogy még annál is nagyobb.
márc. 22
22:00
Szigeten esküdne Aniston és vőlegénye (BorsOnline)
Már majdnem két éve, hogy Justin Theroux megkérte Jennifer Aniston kezét, ám az esküvőjük pontos dátumáról vagy helyszínéről még semmilyen információ nem szivárgott ki. A legújabb pletykák szerint a két színész legkésőbb a nyár végén egybekel, és már több lehetséges helyszínt is kinéztek maguknak.
márc. 22
22:00
A rabok többségét tárgyalás nélkül tartják börtönben Bolíviában (hirado.hu)
A Latin-Amerika egyik legszegényebb államának tartott, tízmilliós országban 14 203 ember tölti börtönbüntetését.
márc. 22
22:00
Bundesliga: Több problémánk volt, mint általában - Guardiola (Agroinform)
A Bayern München a hajrában múlta felül a Mainzot a német labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának meccsén.
márc. 22
22:02
NB I: Rudolf duplájával nyert a Győr Pakson (Agroinform)
A Győr 2-1-re nyert Pakson a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójának szombati meccsén.
márc. 22
22:03
Női kosár MK: a Sopron lesz a PEAC-Pécs ellenfele a döntőben (She)
A Sopron jutott a női kosárlabda Magyar Kupa fináléjába, miután az elődöntőben nagyon simán, 95–49-re legyőzte a ZTE-t. A soproniak ellenfele a PEAC-Pécs lesz a holnapi döntőben.