A Fővárosi Törvényszék hétfői tárgyalásán Csonka Balázs bíró elutasította a Milton Hitelezési Zrt. keresetét, amelyet az egyoldalú kamatmódosítást lehetővé tevő szerződési feltételek tisztességtelenségével kapcsolatos vélelem megdöntésére indított a társaság, a magyar állam ellen.
Az exportot erősítené Orbán Viktor, de nem kizárólag az Európai Unióban gondolkodik – Újabb pénzintézet bukta el a pert az állam ellen – Döntött a Fővárosi Közgyűlés a 3-as metró felújításáról
Kelet-Ukrajnának szánt újabb humanitárius segélyszállítmányt készít elő Oroszország - jelentette be hétfői moszkvai sajtótájékoztatóján Szergej Lavrov.
Carlo Ancelotti, a Real Madrid vezetőedzője a csapat ma esti, Cordóba elleni spanyol bajnokija előtt beszélt legnagyobb sztárja, Cristiano Ronaldo állapotáról.
Josep Bartomeu, az FC Barcelona elnöke úgy véli, Lionel Messi vasárnap esti teljesítménye megerősítette azt, hogy ő momentán a világ első számú labdarúgója.
Egy 63 éves férfit mentettek ki a rendőrök a viharos Balatonból. A történet furcsa fordulatot vett: az idős úr hamis személyi adatokat adott meg segítőinek - így végül eljárás indult ellene.
Ősbemutatóra készülnek ezen a hétvégén a Kőszegi Várszínházban, ahol Szilágyi Miklós és Horváth György Ostrom opera - Kőszeg 1532 című művét mutatják be.
Németország aktív, de az Európai Unió törekvéseihez igazodó külpolitikát folytat - hangoztatta a német külügyminiszter hétfőn Berlinben, a külképviseleti vezetők konferenciáján.
Barátai, kollégái és az egész világ gyászolja Lord Richard Attenborought, a világhírű angol színészt és filmrendezőt, aki a hétvégén hunyt el, 91. életévében.
Kamera rögzítette azt a két nőt, akik kiraboltak egy afgán férfit egy VIII. kerületi szállodában. A “Kendy” és Georgia” néven bemutatkozó amazonok paprika spray-vel fújták le áldozatukat, majd kicsavarták a kezéből a pénzköteget.
Spa-Francorchamps — Áll a bál a Mercedesnél! Lewis Hamilton (29) szerint Nico Rosberg (29) elismerte, szándékosan lökte ki őt a Forma–1-es Belga Nagydíjon.
A Der Standard című osztrák liberális lap hétfői kommentárjában bírálta az osztrák pártokat, politikusokat mert nem tartottak egy rendes megemlékezést a Páneurópai piknik évfordulóján.
Három nyári tornán is ezüstérmet szerzett a magyar férfivízilabda-válogatott. A gárdát a Világligában, a hazai Európa-bajnokságon és a Világkupában is Szerbia verte a fináléban.
Ősbemutatóval kezdődik a színházi évad Zalaegerszegen: Az anyu én vagyok című Nógrádi Gábor-műből készülő ifjúsági előadást szeptember 25-én mutatják be Farkas Ignác rendezésében - közölte a társulat évadnyitó ülésén a teátrum igazgatója.
Az ukrán fegyveres erők még a határ közelében megállították az Oroszországból hétfőn Ukrajnába behatolt katonai konvoj zömét, a többit "nyomon követik" - közölte a Nemzetvédelmi és Biztonsági Tanács (RNBO) szóvivője kijevi sajtótájékoztatóján.
A Jobbik arra szólította fel a kormányt, hogy ne az államot perlő pénzintézetekkel és a Bankszövetséggel egyezkedjen a devizahitelesek ügyében, hanem lépjen.
A Tottenham Hotspur többször is megpróbálkozott Morgan Schneiderlin szerződtetésével, de a Southampton mindannyiszor jelezte, hogy nem kíván megválni francia válogatott középpályásától. Nos, most a Szentek is kaptak egy szép kis kosárkát a londoniaktól.