Libából készült finomságokkal, játszóházzal és libasimogatóval is várja látogatóit a Márton napi libafesztivál a Vajdahunyadvárban péntektől vasárnapig.
Az utóbbi 2-3 évtizedben a Föld népességén belül örvendetesen visszaszorult az éhezők és az alultápláltak aránya. Ezzel párhuzamosan megjelent a másik véglet: a kövérség, ami egyre több országban népbetegséggé válik.
A legfrissebb, 2014-es felmérés szerint a magyarországi fehérgólya-állomány nem csökken, továbbra is mintegy 5 ezer fészkelőpárra tehető - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerdai műsorában.
A filmgyártás, az előadó-művészeti szervezet és a látvány-csapatsport adózók általi támogatására a társasági adóról és az osztalékadóról szóló 1996. évi LXXXI. törvény (Tao) a két lehetőséget is megfogalmaz: közvetlen támogatást vagy rendelkezést az adóról. Összegyűjtöttük az egyes támogatási formák ismérveit, feltételeit és hatásait.
A mostani migrációs hullámnál is erősebb népvándorlás következhet, ha nem áll helyre a politikai és gazdasági stabilitás a Közel-Keleten, nem javulnak az életkörülmények a szubszaharai Afrikában, valamint a nyugat-balkáni országok helyzete is ingatag marad - olvasható a Világgazdaság csütörtöki számában.
Vlagyimir Putyin orosz elnök vizsgálatot rendelt el a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség (WADA) vizsgálóbizottságának hétfőn nyilvánosságra hozott jelentése miatt, mely szerint az országban államilag irányított, szervezett doppingolás zajlik.
A legionella baktériumok által okozott fertőzések csökkentése érdekében alkotott rendeletet az Emberi Erőforrások Minisztériuma. Ez nemcsak a fürdőüzemeltetőket, hanem a kórházakat és minden olyan intézményt érint, amelyek pezsgőfürdőt üzemeltetnek. A rendelet három hónap múlva lép életbe, de az intézményeknek egy év türelmi időt adnak - mondta el az InfoRádiónak Vargha Márta, az Országos…
Az idei év első felében jelentősen nőtt a Facebook közösségi oldalhoz benyújtott kormányzati adatigénylések száma - derült ki a cég által helyi idő szerint szerdán közzétett jelentésből.
Egyiptom beleegyezett, hogy amerikai közlekedésbiztonsági szakemberek is bekapcsolódjanak a Sínai-félszigeten lezuhant orosz utasszállító repülőgép ügyében folytatott vizsgálatba - közölte a CNN-nel Számeh Sukri egyiptomi külügyminiszter.
Törvénysértőnek tartja Polt Péter legfőbb ügyész a Fővárosi Ítélőtábla Biszku-ügyben hozott júniusi határozatát, amelyben a táblabíróság új eljárás lefolytatását írta elő. A legfőbb ügyész jogorvoslati indítványt terjesztett a Kúria elé - írta a Magyar Hírlap csütörtöki számában.
Kiszorulóban van a magyar állam a hazai kutatás-fejlesztésből - írta a Magyar Nemzet. Folyamatosan csökken a nyugdíjat igénybe vevők száma Magyarországon - derül ki a Magyar Idők összeállításából. Az Index cikke szerint az orosz atlétikai botrány miatt nagyon sok érmet vehetnek el az oroszoktól.
Magyar bankok osztályzati kilátásait javította felminősítés lehetőségére utaló pozitívra, egy esetben pedig a besorolást módosította felfelé a Moody's.
Milliós összeget követel Pécsi Ildikó fiától Pártos Csilla – számolt be a Bors Szűcs Csaba hétfői válóperének ítéletéről, melyben havi 115 ezer forint gyermektartást állapítottak meg, ami visszamenőleg összesen 1,3 millió forintra rúg. A volt férj ügyvédje abszurdnak tartja az ítéletet, és a Borsnak el is mondta, mire alapozza a fellebbezést.
Razziát tartottak a Zaman című kormánykritikus török lap szerkesztőségében a hatóságok csütörtökre virradó éjjel - közölték a lap munkatársai a Twitteren.
Legkevesebb 470 tonna aranyat rejthet az az első kínai tengerfenékben felfedezett "kolosszálisnak" jellemzett lelőhely, amelyre 2 ezer méter mélységben bukkantak szakemberek három év kutatást követően.
Nem valószínű, hogy a Volkswagen teszteredmény-hamisítási botránya jelentősebb negatív hatást gyakorolna az európai járműipari beszállító szektor jövő évi bevételeire - áll a Moody's Investors Service szerdán ismertetett helyzetértékelésében.
Kiszállnak a befektetők a BRIC-országokból (Brazília, India, Kína, Oroszország) a gyenge gazdasági növekedés és az évek óta alulteljesítő tőzsdei hozamok miatt.
A német gazdaság visszafogott ütemű növekedésére számít a német kormány mellett működő független gazdasági tanácsadó testület, a gazdasági bölcsek tanácsának is nevezett szakértői csoport, amely...