A ÉGÁZ-DÉGÁZ Földgázelosztó Zrt. 100 százalékos részvénycsomagja az NKM Nemzeti Közművek Zrt. tulajdonába került csütörtökön. Az eladó a korábbi GDF-Suez, az ENGIE International Holding B.V.
Terjedelmes és alapos válaszcikkben reagált Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője Kis Jánosnak, az SZDSZ egykori elnökének a Magyar Narancsban megjelent helyzetelemzésére. Gulyás válaszában leszögezi, annak ellenére is a válasz parancsa fogalmazódott meg benne, hogy Kis János „képtelennek tűnő állításokkal” érvel, hiszen Kis rendszerváltásban be
A vártnál nagyobb mértékben nőtt novemberben az euróövezet ipari termelése az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat csütörtökön közzétett kimutatása szerint.
A brit uniós kilépési kampány vezére, Farage egy televíziós vitában arról beszélt, hogy ha egy újabb népszavazáson a britek még nagyobb arányban utasítanák el az uniós tagságot, az lenne az igazán jó megoldás, mert az egy generációra lezárná a kérdést. Farage szerint egyes brit politikusok továbbra sem adták fel az ügyet, és a bennmaradás mellett é
További vonzerőt jelentene az illegális migránsok számára, ha az Európai Parlament (EP) határozatának megfelelően megváltozna az európai menekültügyi rendszer - jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában.
A főváros környéki erdőkben csütörtök reggel öt vaddisznót fogtak be a Pilisi Parkerdő Zrt. szakemberei, ezzel egy év alatt százra emelkedett a területről sikeresen eltávolított állatok száma. Van azonban egy populáció, amely már nem hagyja el a belterületet.
A vártnál szerényebb eredményeket hozott Emmanuel Macron elnök háromnapos kínai látogatása. Hszi Csin-ping és Emmanuel Macron atomhulladék-feldolgozóról és Airbusokról is tárgyalt.
Az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága elé várja Orbán Viktort a testület szocialista elnöke, hogy a miniszterelnök bemutassa a "Soros-terv" létezését alátámasztó bizonyítékokat.
Folyik Orbán Viktor miniszterelnök bécsi látogatásának előkészítése, a tárgyalásokra január 30-án kerülhet sor – reagált az MTI-nek az osztrák sajtóban megjelent hírekre Havasi Bertalan, a kormányfő sajtófőnöke.
A téli ünnepek idejére életbe léptetett tűzszünet ellenére folytatódnak a harcok a Donyec-medencében, az elmúlt napban három ukrán katona vesztette életét és négy sebesült meg a Moszkva által támogatott szakadárok támadásaiban - jelentette csütörtökön a kijevi hadműveleti parancsnokság
Kovács Zoltán szerint az ellenzék lejárató kampányt folytat a kormány ellen és folyamatosan hazugságokkal tömik a választók fejét. Az elmúlt hetek problémás kórházi eseteit és a tarnazsadányi iskola nehézségeit kiragadott eseteknek tartja, amikből nem szabadna általánosítani.
Herbert Kickl osztrák belügyminiszter (képünkön) tegnap kifogásolta, hogy magas a bűnözési ráta a menekültek körében, és a bécsi kormány szigorúbb fellépését ígérte az ügyben – jelentette az MTI. Kickl a 2016-ra vonatkozó biztonsági jelentést ismertetve a kormányülés előtt elmondta: a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított külföldiek aránya 13
Az állami újraelosztás túlzott mértéke is akadálya lehet a magyar gazdaság versenyképességének, a közepesen fejlett gazdaságokban viszont fontos szerep jut az államnak a gazdasági növekedésben – erről is szó volt az InfoRádió Párbeszéd a gazdaságról című műsorában.
Minden társadalmi réteg helyzete javult az elmúlt években Magyarországon - mondta Harrach Péter, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.
Márciusban sztrájkolnak az egészségügyi dolgozók, ha nem kapják meg a 40-50 százalékos béremelést, amely 130 milliárd forintba kerül – írja a Népszava.
Az elmúlt hétvégén hatalmas havazás volt a Francia-, és Olasz-Alpokban. Helyenként több, mint egy méter friss hó hullott, amely komolyan megnövelte a lavina veszélyt.
Összesen 4,25 milliárd forint támogatást kaptak a kórházak struktúraváltó fejlesztések előkészítésére az év végén - közölte az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója csütörtökön Makón.
A szénbányászat nagy úr Németországban, hiszen az ország hosszú távon lemondott az atomenergiáról. De azt, hogy ez még Schumacher családját is érintse, elég nehéz feldolgozni.
Nehéz nap lesz a Németországot kormányzó nagykoalíció megújításáról folytatott előzetes egyeztetések utolsó fordulója, és sok akadályt kell még elhárítani a megegyezés felé vezető úton - mondta Angela Merkel német kancellár, a Kereszténydemokrata Unió (CDU) elnöke csütörtökön Berlinben
Három településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap: Mezőnagymihályon polgármestert, Kisszekeresen településvezetőt és képviselőket is választanak, Pusztahencsén pedig megismételt polgármester-választást rendeznek
Minimálbér-emeléssel kampányol az orosz államfő az elnökválasztás hajrájában. Vlagyimir Putyin független jelöltként vág neki az újabb megmérettetésnek.
Az elmúlt hétvégén hatalmas havazás volt a Francia-, és Olasz-Alpokban. Helyenként több, mint egy méter friss hó hullott, amely komolyan megnövelte a lavina veszélyt.
Erdélyi tájegységgel gazdagszik a szentendrei skanzen, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum által kiírt közbeszerzési pályázat nyertesének ugyanis egy keretmegállapodás keretében korhű erdélyi tájegységet kell létrehoznia – ez derül ki az Európai Unió hivatalos közbeszerzési lapjából, a TED-ből.