1978. január 30-án hunyt el Nagy László Kossuth-díjas költő, műfordító. Emlékezzünk most azzal, hogy elfelejtjük az életrajzot. Emlékezzünk azzal, hogy elfelejtjük személyes kedvencemet, a kultúrtörténeti kontextust is (nem fog sikerülni).
Brutális szerencsétlenség történt hétfőn a a kelet-indiai Nyugat-Bengál szövetségi államban. Csatornába zuhant egy busz, aminek következtében legalább 45-en életüket vesztették.
Az ellenzéki vezetőknek Soros és Brüsszel akarata az első, így készek végrehajtani a Soros-tervet, lebontanák a határzárat, betelepítenék a bevándorlókat - mondta Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója keddi sajtótájékoztatóján, a Parlamentnél, ahol bemutatta pártja új plakátját.
Több uniós tagállam – köztük Magyarország – szakmai szervezetei tiltakoztak az Európai Unió és a latin-amerikai országokat tömörítő Mercosur csoport közötti szabadkereskedelmi tárgyalások miatt, mivel a hírek szerint az Európai Bizottság hajlandó lenne tovább emelni az unióba vámmentesen behozható baromfihúskvótán.
Kártérítés fizetésére kötelezte első fokon a magyar államot kedden az Emberi Jogok Európai Bírósága. Egy nő férje ugyanis korábban elrabolta kétéves fiukat, de a gyerek csak tíz év múlva került elő.
Több mint 70 milliárd forint értékű beruházás valósulhat meg 2021-ig Nyíregyházán: körülbelül 27,5 milliárd forint értékű pályázat van megvalósítás alatt, és 42,5 milliárd forintból tervez vagy indít majd fejlesztéseket a közeljövőben az önkormányzat – derül ki a helyhatóság összegzéséből.
Sierra Leone átfogó gazdaságfejlesztési stratégiája egybeesik a magyar gazdaságpolitikai erősségekkel, ily módon komoly külpiaci sikerekre nyílnak lehetőségek az afrikai országban a magyar vállalatok számára – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden Budapesten, Kaifala Marah Sierra Leone-i külügyekért és nemzetközi együ
Akár 75 hektoliter alkoholos ital is piacra kerülhetett volna abból a pancsolt alapanyagból, amit Polgáron találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói. A tömény szeszt egy garázsban fejtették tartályokba ketten a rajtaütéskor - közölte a NAV észak-magyarországi sajtóreferense kedden az MTI-vel.
A Cellum Global stratégiai együttműködési és befektetési megállapodást írt alá kedden Budapesten a Metranettel, Indonézia piacvezető infokommunikációs (ICT) cégcsoportjának, a Telkom Indonesia leányvállalatával. A Délkelet-ázsiai...
Meg kell védeni Európa jövőjét, amelyre a legnagyobb fenyegetést a népvándorlás, a migráció jelenti - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Bécsben.
Andrzej Duda lengyel elnök aláírta kedden az üzletek vasárnapi nyitva tartását korlátozó törvényt, melynek értelmében a boltzár március elsejétől minden hónap második és harmadik vasárnapján, 2020-tól pedig bizonyos kivételekkel minden vasárnap kötelező lesz.
Meg kell védeni Európa jövőjét, amelyre a legnagyobb fenyegetést a népvándorlás, a migráció jelenti – mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Bécsben.
Hamarosan kiderülhet, hogy továbbra is szennyezi-e a talajt, illetve a vízbázisokat a Budapesti Vegyiművek két egykori vidéki telephelye Hidason és Garén. A Greenpeace ugyanis kiperelte az illetékes kormányhivataloktól az erre vonatkozó dokumentumokat.
Nem működik a menekültek európai uniós elosztásának rendszere, az illegális migrációt meg kell állítani, hogy „garantálni tudjuk a biztonságot” – jelentette ki Sebastian Kurz osztrák kancellár kedden Bécsben az Orbán Viktor miniszterelnökkel folytatott tárgyalása után tartott közös sajtótájékoztatón. A két politikus először folytatott kétoldalú meg
Tavaly eddig sosem látott szintre, 6000 milliárd forint fölé nőtt a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon, miközben a kötvényalapok mellett az ingatlan, abszolút hozamú és vegyes alapok is beléptek az ezermilliárd forintos körbe. De...
A 18-59 éves, autóval rendelkező, sztrádamatricát vásárló lakosság 30 százaléka választ valamilyen alternatív vásárlási módot a hagyományos, korábban megszokott benzinkúton történő matrica beszerzése helyett. A fogyasztók egyre inkább bíznak az online felületekben és a telefonos alkalmazásokban, még mindig a megszokás, a kényelem és a gyors ügyinté
Barátságtalan lépésnek minősítette az orosz elnök azt, hogy az amerikai kormányzat listát állított össze az "ellenségesnek" tekintett orosz politikusokról és üzletemberekről.
Egy napjuk maradt a gazdálkodási napló (gn) adatainak benyújtására az érintett gazdálkodóknak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalnak (Nébih); ha az adatszolgáltatási kötelezettséget elmulasztják, szankcióra számíthatnak – figyelmeztet a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).