Még egy mérsékelt mértékű globális felmelegedés is növelni fogja az energiaszükségletet a világon 2050-re - mutatták ki klímakutatók a Nature Communications című tudományos folyóiratban megjelent tanulmányukban.
A világ vezető országai egy évtizede a fosszilis tüzelőanyagok támogatásának fokozatos megszüntetéséről állapodtak meg. Most kiderült, többen közülük még növelik is a szénerőművek támogatását.