A Daimler és a franciák házasságából ugyanolyan autók születésére számítottunk, ennek ellenére bár ugyanaz a motor, mindegyik nagyon más, és az az érzésünk, hogy a Renault bánik a legjobban az új technikával.
jún. 30
6:36
Az F1-es Osztrák Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
A Ferrari monacói versenyzője, Charles Leclerc rajtolhat az élről a 2019-es Forma-1-es szezon 9. versenyén, az Osztrák Nagydíjon. Mutatjuk a spielbergi verseny előzetes rajtrácsát!
jún. 30
8:36
Leclerc: A futamon kiderül, működik-e a taktikánk (F1világ)
Eltérő gumitaktikát választott a vasárnapi verseny rajtjához a Ferrari – míg Charles Leclerc a lágy abroncsokkal, addig Max Verstappen és a Mercedes pilótái a közepes keverékekkel indul majd.
jún. 30
9:06
A BMW kiáll a hatalmas hűtőrács mellett (Autónavigátor)
Komoly figyelmet kapott a jelenleg futó 7-es BMW ráncfelvarrása, ugyanis a front extrém módon változott, elsősorban az ázsiai piac kedvéért.
jún. 30
10:06
Bottas: Volt némi kommunikációs zavar az időmérőn (F1világ)
Egy apró kommunikációs probléma hátráltatta Valtteri Bottast a Forma-1-es Osztrák Nagydíj időmérő edzésén, elmondása szerint ugyanis a riválisok szinte „leparkoltak” előtte a pályán utolsó gyorskörét megelőzően.
jún. 30
10:12
Räikkönen bemutatott Hamiltonnak: „Csak a repülőket mutattam” (F1világ)
Az Osztrák Nagydíj időmérő edzésén történt incidens Kimi Räikkönen és Lewis Hamilton között, miután a Mercedes feltartotta a finn pilótát.
jún. 30
10:36
Ekkor rajtol az F1-es Osztrák Nagydíj (F1világ)
Charles Leclerc és Max Verstappen startol majd az első rajtsorból a Forma-1-es Osztrák Nagydíj vasárnapi futamán.
jún. 30
10:42
A Mercedes szerint kockázatos a Ferrari taktikája (F1világ)
Ellenfeleitől eltérő stratégiát alkalmaz majd a vasárnapi F1-es Osztrák Nagydíjon a Ferrari: Charles Leclerc a lágy gumival rajtol majd, míg a mögötte lévők a közepes keverékekkel.
jún. 30
10:48
Osztrák Nagydíj: Különleges tisztelgés Lauda emléke előtt (F1világ)
A nemrégiben 70 esztendős korában elhunyt legendáról, Niki Laudáról nevezték el a Forma-1-es Osztrák Nagydíj győztesének járó trófeát. Az egykori autóversenyző emléke előtt különleges módon tisztelegnek ma, a Red Bull Ringen.
jún. 30
12:06
Dízel Peugeot – milyen olajat kapjon 21 év és 420 ezer km után? (Autónavigátor)
Olvasónk 1.9 SRDT motoros (vélhetően 406-os) Peuegeot-ja kapcsán kérdezte Motorolajdoktorunkat.
jún. 30
12:18
Apja egykori F1-esét vezetheti Mick Schumacher Hockenheimben (F1világ)
Édesapja, Michael Schumacher világbajnok autójával, a Ferrari F2004-esével körözhet majd a Német Nagydíj helyszínén, Hockenheimben Mick Schumacher.
jún. 30
13:18
Nagy lábon – hazánkban is rendelhető a Volvo V60 Cross Country (Auto Pult)
A Volvo Cross Country modelljei szép sikereknek örvendenek, így nem is volt kérdés, hogy a svédek a vadonatúj V60-ból is elkészítik a telekjáró változatot. Nem is vártak sokat a gyáriak, a tavalyi premier után pedig már nálunk is rendelhető az emelt hasmagasságú kombi, amely a megszokott, elegáns stílusban ötvözi a terepjárós megoldásokat a praktik
jún. 30
14:12
Bottas furcsának találja a Ferrari teljesítményét (F1világ)
A Mercedes versenyzője, Valtteri Bottas szerint igazán „furcsa” az, hogy a Ferrari „mindig” fél másodpercet nyer az egyenesekben – függetlenül attól, milyen pályán is szerepel a Forma-1-es mezőny.
jún. 30
14:36
Osztrák Nagydíj: Végleges rajtrács (F1világ)
Nem sokkal az Osztrák Nagydíj előtt nyilvánosságra hozta a végleges rajtrácsot a Forma-1 irányító testülete, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA).
jún. 30
14:38
Helmut Marko szerint elfogadhatatlan Gasly teljesítménye (F1világ)
Dr. Helmut Marko, a Red Bull tanácsadója szerint egyenesen „elfogadhatatlan” versenyzőjük, Pierre Gasly teljesítménye.
jún. 30
15:12
Íme a világ leggyorsabb traktorja (Autónavigátor)
Ha már a Formula 1-ben szenved a Williams, akkor legalább egy érdekes rekordhoz adják a nevüket - gondolhatták a Williams Advanced Engineering mérnökei, és segítettek megalkotni egy sebességrekorder brit traktort.
jún. 30
16:42
Verstappen legyőzte Leclercet, de veszélyben a spielbergi diadal! (F1világ)
A Red Bull versenyzője, Max Verstappen nyerte a Forma-1-es Osztrák Nagydíjat. A holland óriási csatában győzte le a ferraris Charles Leclercet, a dobogó legalsó fokára pedig Valtteri Bottas állhatott fel.
jún. 30
17:42
A versenybírók behívatták Verstappent és Leclercet (F1világ)
A vasárnapi Osztrák Nagydíj leintését követően beidézték a versenybírók Max Verstappent és Charles Leclercet.
jún. 30
17:54
Binotto: A szabályok egyértelműek! (F1világ)
A Ferrari Forma-1-es csapatát irányító Mattia Binotto szerint a versenybíróknak meg kellene büntetniük a vasárnapi Osztrák Nagydíjon győztes Max Verstappent.
jún. 30
18:12
Verstappen: Ha ez büntetést ér, mi értelme az F1-ben lenni? (F1világ)
Az Osztrák Nagydíjat megnyerő Max Verstappen szerint a versenyzők „jobban teszik, ha otthon maradnak, mert nincs értelme a Forma-1-ben lenni”, ha a Charles Leclerc ellen bemutatott előzési manővere büntetést ért.
jún. 30
18:14
Szavazz! Büntetést érdemel Verstappen? (F1világ)
Max Verstappen, a Red Bull versenyzője a futam 69. körében vette át a vezetést Charles Leclerctől, azonban a manőver tisztasága kérdéses volt, ezért a stewardok vizsgálják az esetet.
jún. 30
18:24
Leclerc: Az F1-ben nem így előzünk… (F1világ)
A Ferrari ifjú titánja, Charles Leclerc szerint nem volt helyénvaló Max Verstappen előzési manővere vele szemben a Forma-1-es Osztrák Nagydíjon.
jún. 30
18:36
Újra csúcson a Honda – Osztrák Nagydíj (Autónavigátor)
Kellett mint egy falat kenyér az Osztrák Nagydíj, illetve a mozgalmasabb verseny az F1 számára, hiszen szépen lassan célba vette a maximális unalom elérését a széria.
jún. 30
18:54
Hamilton: Meg kell oldanunk a túlmelegedési gondokat (F1világ)
Túlmelegedési problémákkal küszködött, így nem tudott a dobogóért harcolni a vasárnapi Osztrák Nagydíjon a Mercedes világbajnoki címvédője, Lewis Hamilton.
jún. 30
19:12
Bottas: Szinte csak vitorláztunk a versenyen (F1világ)
A vasárnapi Osztrák Nagydíj nagy részében a túlmelegedéstől kellett megóvnia versenyautóját Valtteri Bottasnak – a finn a győzelemért miatt nem harcolhatott, de legalább a dobogóra felállhatott.
jún. 30
19:30
Leclerc: Nem tudom, mérges vagyok (F1világ)
Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője rendkívül csalódottan nyilatkozott az Osztrák Nagydíjat követően, miután 2 körrel a futam vége előtt veszítette el a győzelmet – vitatott módon.
jún. 30
19:54
Döntés: Verstappen megtarthatja a győzelmet! (F1világ)
Megtarthatja az Osztrák Nagydíjon megszerzett győzelmét a Red Bull Forma-1-es csapatának versenyzője, Max Verstappen. A holland pilóta a versenybírók szerint szabályosan előzte meg a ferraris Charles Leclercet.
jún. 30
20:12
Drága a Bugatti? Hát még fenntartani! (Auto Pult)
Minek majom, ha nincs pénz banánra? - szokták mondani az autók fenntartási költségére utalva. Ha valami csoda folytán egy Bugatti (akár Veyron, akár Chiron) landolna a garázsunkba, nem csak az értéktartás/értéknövelés lenne az indok amellett, hogy keveset használjuk. Hanem az, hogy a tankolás mellett is eszméletlen összegekbe kerül fenntartani.
jún. 30
20:48
Újabb Gasly-blama: Körhátrány a csapattárstól! (F1világ)
Nagyon nem akar összeállni Pierre Gasly számára a Red Bullos kaland. Míg csapattársát, Max Verstappent elsőként intette le a kockás zászló, addig a francia csak hetedik lett, ráadásul kört kapott a hollandtól.
jún. 30
21:06
Sainz: Életem versenye! (F1világ)
Carlos Sainz motorcsere miatt a mezőny legvégéről volt kénytelen megkezdeni az Osztrák Nagydíjat. Ennek ellenére szenzációs versenyt futott, átgázolt a mezőnyön és a bravúros nyolcadik hellyel értékes pontokat gyűjtött.
jún. 30
21:48
Vettel elárulta, min múlt a dobogó (F1világ)
Sebastian Vettel a 9. helyről rajtolva a 4. pozícióba küzdötte fel magát az Osztrák Nagydíjon, bár egyáltalán nem volt problémamentes futam számára.