Immár 6 éve, hogy megjelent a BMW i3, akkumulátorkapacitását azóta kétszer is növelték, így ma már nem is kapható hatótáv-növelő benzinmotorral. Megnéztük, most mennyire élhető.
Cáfol a Ferrari: Nincsenek korrelációs gondjaink! (F1világ)
A Ferrari állítása szerint „nem igazak” azok a sajtóhírek, melyek szerint a szezon első szakaszában korrelációs problémák hátráltatták őket, emiatt pedig értékes tizedmásodperceket veszítettek.
jún. 23
9:00
Az F1-es Francia Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
A két Mercedes rajtolhat az élről a Forma-1-es Francia Nagydíjon, miután Lewis Hamilton magabiztos teljesítményt nyújtva újabb pole pozíciót szerzett.
jún. 23
9:54
Ekkor rajtol az F1-es Francia Nagydíj (F1világ)
A 2019-es Forma-1-es szezon 8. versenyét tartják ma a franciaországi Le Castellet-ben.
jún. 23
10:18
Pompás formában várja új gazdáját az utolsó 1953-as Corvette (Autónavigátor)
Az első generációs Chevrolet Corvette-ből 300 példány készült 1953-ban, mindegyik fehér fényezéssel, ez volt az utolsó, amit ráadásul Karácsonykor fejeztek be.
jún. 23
13:36
Olajpumpát kellett cserélni Vettel autójában (F1világ)
Olajpumpát kellett cserélni Sebastian Vettel Ferrarijában a Forma-1-es Francia Nagydíj előtt. A német versenyző csak a 7. rajtkockát szerezte meg a szombati időmérő edzésen.
jún. 23
14:06
Egy kicsi és csúnyácska Porsche, ami meghódíthatta volna Kínát (Autónavigátor)
Nehéz elképzelni egy olcsó, gyenge és milliók számára elérhető Porschét, ám a kilencvenes évek elején egy ilyen modellel akarták meghódítani Kínát.
jún. 23
16:48
Hamilton simán nyert Franciaországban, Leclerc újra dobogón (F1világ)
A világbajnoki pontverseny vezető Lewis Hamilton nyerte a Forma-1-es Francia Nagydíjat, megelőzve Valtteri Bottast, valamint a ferraris Charles Leclercet. Sebastian Vettelt csak az 5. helyen intette le a kockás zászló.
jún. 23
17:18
Az F1-es pontverseny állása a Francia GP után (F1világ)
Forma-1-es pályafutása 79. győzelmét szerezte a vasárnapi Francia Nagydíjon a Mercedes világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton.
jún. 23
17:54
Räikkönenéket beidézték a versenybírók (F1világ)
Daniel Ricciardót, Lando Norrist és Kimi Räikkönent is beidézték a versenybírók a Francia Nagydíj utolsó körében történtek miatt.
jún. 23
18:12
Hamilton: Attól féltem, defektet kapok! (F1világ)
Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője szerint csak kívülről tűnt úgy, hogy könnyedén megnyerte a Francia Nagydíjat – valójában aggasztó volt a helyzet számára.
jún. 23
18:24
jún. 23
18:36
Hamilton újabb rajt-cél győzelmet aratott Franciaországban (Autónavigátor)
A Mercedes brit és nem mellesleg ötszörös világbajnok pilótája, Lewis Hamilton nyerte a Francia Nagydíjat.
jún. 23
18:54
Leclerc: Reméltem, hogy csodát tehetek (F1világ)
Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője úgy érzi, nem kell elégedetlennek lenniük a Francia Nagydíjon megszerzett 3. hellyel, hiszen pénteken úgy tűnt, nem lesznek túl versenyképesek vasárnap.
jún. 23
19:00
Verstappen: Dolgoznunk kell még a győzelemért (F1világ)
Habár a franciaországi Paul Ricard versenypálya nem feküdt a Red Bull autóinak, Max Verstappen úgy érzi, vasárnapi 4. helyével a legtöbbet hozta ki a rendelkezésre álló csomagból.
jún. 23
19:12
Blama: Gasly hazai pályán nem szerzett pontot (F1világ)
A Red Bull Racing francia pilótája, Pierre Gasly nem tudott pontot szerezni hazai nagydíján. Ez idén már a harmadik alkalom volt, hogy a legjobb tízen kívül végzett, ráadásul csapattársa, Max Verstappen a negyedik lett, ami még inkább fájó pont.
jún. 23
19:36
Kemény versenyen vannak túl a kisbikák (F1világ)
Pontszerzési reményekkel vágott neki a Toro Rosso a francia versenynek, ám végül nulla ponttal zártak. Alexander Albon az első körben esett hátra, Daniil Kvyat pedig nem tudott a rajtrács végéről kellően előre törni.
jún. 23
19:48
Vettel: Elbukott a Ferrari Franciaországban… (F1világ)
Sebastian Vettel szerint nem sikerült elérnie a Francia Nagydíjra kitűzött céljait a Ferrari Forma-1-es csapatának. A német azt mondja, az új fejlesztések nem a várakozások szerint működtek, emiatt pedig nem tudták csökkenteni hátrányukat a Mercedeshez képest.
jún. 23
20:00
Mercedes: Sajnáljuk, mi is izgalmat szeretnénk (F1világ)
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke örülne, ha izgalmasabbak lennének az F1-es versenyek – és szerinte jöhetnek még nehezebb idők a csapatra.
jún. 23
20:12
Ricciardót megbüntették, változik a végeredmény! (F1világ)
Bár a 7. helyen ért célba, Daniel Ricciardo mégsem szerez pontot a Forma-1-es Francia Nagydíjon, a verseny leintése után ugyanis az ausztrál versenyzőt két, egyenként 5 másodperces időbüntetéssel sújtották.
jún. 23
20:24
Bottas elismerte, Hamilton végig tempóelőnyben volt (F1világ)
Képtelen volt tartani a lépést a vasárnapi Francia Nagydíjon Lewis Hamiltonnal a Mercedes másik versenyzője, Valtteri Bottas.
jún. 23
20:30
Eddigi legrosszabb hétvégéjén van túl a Haas (F1világ)
Nagyon nem alakult jól a Francia Nagydíj a Haas Forma-1-es csapata számára. Kevin Magnussen messze elmaradva a pontszerzéstől a tizenhetedik lett, míg Romain Grosjean be sem fejezte a hazai futamát.