A Mercedes szoros csatában maradt alul a Ferrarival szemben a montreali időmérőn. Ettől függetlenül Toto Wolff méltatta a vörösöket, de aggasztja Lance Stroll délelőtti motorhibája.
jún. 9
6:12
A legjobb játékautó, terepen pedig maga az Isten: Suzuki Jimny (Autónavigátor)
Negyedik generációjához ért a Suzuki Jimny. Minden eddiginél jobb, minden eddiginél cukibb, olyan autó, amit mindenki imád, pedig használhatósága nem a legjobb.
jún. 9
10:06
Már majdnem készen áll a Bentley az újabb csúcsdöntésre (Autónavigátor)
Bemutatták annak a Bentley Continental GT-nek a versenyre szánt fényezését, amellyel a brit márka megpróbál csúcsidőt futni a Pikes Peaken.
jún. 9
10:48
Leclerc szerint erős versenye lesz a Ferrarinak (F1világ)
Bár egész hétvégén remek formát mutatott, az időmérő utolsó szakaszában valamiért nem tudott lépést tartani csapattársával Charles Leclerc.
jún. 9
10:54
Ekkor rajtol az F1-es Kanadai Nagydíj (F1világ)
Sebastian Vettel indulhat majd a pole pozícióból a 2019-es Forma-1-es világbajnoki sorozat hetedik versenyén, a Kanadai Nagydíjon. A német mellett Lewis Hamilton várhatja a piros lámpák kialvását.
jún. 9
14:12
Baleset után automatikusan küldi videófelvételét a Mio (Autónavigátor)
A Mio fedélzeti kamerák gyártója, a tajvani MiTAC Digital Technology Corporation nemrégiben partnerségre lépett a brit Inzura digitális biztosítástechnológiai szolgáltatóval.
jún. 9
15:48
Hamilton: Az utolsó szektorban kinyírt minket a Ferrari (F1világ)
Nehéz lesz legyőzni a Ferrarit a Forma-1-es Kanadai Nagydíjon – ezt mondja Lewis Hamilton, aki szerint Sebastian Vettelék főleg az egyenesekben pokolian gyorsak ezen a hétvégén.
jún. 9
16:00
Ricciardo: Mintha pole-t szereztem volna (F1világ)
Daniel Ricciardo, a Renault versenyzője számára olyan érzés a 4. rajthely megszerzése az F1-es Kanadai Nagydíjon, mintha a pole-ból indulhatna.
jún. 9
16:02
A Forma-1-es Kanadai Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
Forma-1-es pályafutása 56. rajtelsőségét szerezte a Kanadai Nagydíj szombati időmérő edzésén Sebastian Vettel.
jún. 9
18:18
Már itthon is kapható a Hyundai Kona Hybrid (Autónavigátor)
Bővül a környezetbarát Hyundaiok tábora, az Ioniq mellett már a Kona benzinmotorja mellé is kerül elektromos meghajtás.
jún. 9
19:00
Problémák Hamilton autójával a montreali verseny előtt! (F1világ)
Komoly munka folyik a Mercedes Forma-1-es csapatának garázsában, Lewis Hamilton autóján ugyanis egy hidraulikus szivárgást fedezett fel a csapat – órákkal a Kanadai Nagydíj rajtja előtt.
jún. 9
21:48
Elvették Vettel győzelmét, Hamiltoné a montreali diadal! (F1világ)
Elsőként szelte át a célvonalat, Sebastian Vettel mégis csak a 2. helyet szerezhette meg a 2019-es Forma-1-es szezon hetedik versenyén, Kanadában, a német versenyző ugyanis 5 másodperces büntetést kapott egy, a versenybíróság által szabálytalannak minősített manőver miatt. A győzelem így Lewis Hamilton ölébe hullt, a dobogó legalsó fokára pedig Cha
jún. 9
22:24
Szavazz! Szerinted büntetést érdemelt Vettel? (F1világ)
Megfosztották montreali győzelmétől a Ferrari négyszeres világbajnokát, Sebastian Vettelt, így a kanadai diadal riválisa, a második helyen befutó Lewis Hamilton ölébe hullt.
jún. 9
22:54
Vettel nem úszta meg az 5 mp-es büntetéssel (F1világ)
Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője két büntetőpontot is kapott az 5 mp-es időbüntetése mellé az F1-es Kanadai Nagydíjon.
jún. 9
23:30
Leclerc nem tudott Vettel büntetéséről (F1világ)
Charles Leclercnek fogalma sem volt arról, hogy csapattársa, Sebastian Vettel 5 másodperces időbüntetést kap majd a Kanadai Nagydíj leintését követően. A monacói végül a 3. helyen fejezte be a versenyt.
jún. 9
23:32
Wolff: A versenybírák a szabályok szerint jártak el (F1világ)
Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke boldogabb lenne, ha a pályán nyerték volna meg az F1-es Kanadai Nagydíjat.
jún. 9
23:48
Bírói ítélőszék: így magyarázza a büntetést a versenyirányítás (F1világ)
A kanadai verseny legnagyobb port kavart eseménye Sebastian Vettel pályaelhagyása, majd a Hamilton elé visszatérése volt, amiért a németet 5 mp-es időbüntetéssel súlytották. A négyszeres bajnok nagyon kifakadt, de az FIA érvelt.