A magyar főváros lett a legélhetőbb kelet-európai város a The economist folyóiratot is kiadó vállalatcsoport kutatócége, az Economist Intelligence Unit
Megkezdődött az újbudai Móricz Zsigmond tér és környékének kiürítése, ahol egy világháborús bombát hatástalanítanak a honvédség tűzszerészei vasárnap - tájékoztatta a rendőrség az MTI-t.
A magyarosnak tartott ételek zöme lédús és paprikás jellegű. A pörkölt ilyen étek. A hazai gasztronómia egyik meghatározó étele, amelyet főznek szabadtűzön és konyhában egyaránt. A mai főétel elkészítéséhez marhahúst használtam. Az ebéd 1410 kcal/fő értéket tartalmaz, az ára pedig 1010 Ft/fő.
A magyar külügy racionális és jó arányérzékű döntést hozott azzal, hogy konzuli feladatok ellátására is felhatalmazott ügyvivő diplomatát delegál Szíriába.
A vonzó kinézet segít megszerezni a vágyott állást; ha attraktívnak érezzük magunkat, nagyobb hatással vagyunk a munkatársainkra és eredményesebben alakítjuk kapcsolatainkat. Egy friss felméréséből az is kiderült, hogy az emberek 65...
Az üzemi eredmény növekedésére, ugyanakkor a megtérülési mutatók enyhe romlására lehet számítani a magyar szállodapiacon a következő években. Bár jelentős kapacitásbővülés zajlik, a fejlesztői piacon már egyértelműek a lassulás jelei – ecsetelte az ágazat helyzetét a Portfolionak Németh Richárd, a BDO Magyarország Hotel és Ingatlan Szolgáltató Kft.
A jelöltek és listák nyilvántartásba vételéről szóló határozatok jogorvoslatainak lezárása után, csütörtökig döntenek a választási bizottságok az októberi önkormányzati és nemzetiségi választás szavazólapjainak adattartalmáról.
Mára a szolgáltatói berendezéseket fűtésre alkalmas állapotba helyezik a mintegy 240 ezer fővárosi lakossági és a csaknem 7 ezer üzleti fogyasztó számára - írja az MTI. Valamennyi épületben a felhasználók által a távhőszolgáltatóval
Egymillió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a család a május végi dunai hajóbaleset utolsó eltűntjének ügyében - közölte a Koreai Köztársaság Nagykövetsége az MTI-vel.
Folytathatja tevékenységét Afganisztánban vasárnaptól a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága (ICRC), mert a tálib lázadók visszavonták a segélyszervezetre áprilisban kimondott tilalmukat, és az ellenőrzésük alatt lévő területeken biztonsági garanciát adtak az ICRC humanitárius tevékenységére.
A filozófustól, Hérakleitosz tudjuk – többek között -, hogy nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba lépni. Hiszen minden mozgásban van, semmi sem marad változatlan, akárcsak egy folyó, amely szüntelenül áramlik. Egy egészen hétköznapi – vagy talán kitüntetett – hír juttatta eszünkbe ezt az alaptételt. Egy olyan hír, amelynek köze van persze a tévézés