Egybehangzó vélemény, hogy nem a felszereltség, hanem a szakemberhiány az égető probléma a kórházak covidos osztályain. Ráadásul egyre több a beteg és egyre kevesebb a személyzet, mert az egészségügyisek lebetegszenek vagy felmondanak. Akik kitartanak, leginkább hivatástudatból teszik a dolgukat. A Hetek cikke.
A Magyar Bankszövetség arra kéri az adósokat, hogy akiknek a hitel törlesztése nehézséget okoz, feltétlenül éljenek a moratórium lehetőségével, akik azonban nem tartoznak ebbe a csoportba, mérlegeljék a moratóriumban maradás, illetve a törlesztés folytatásának lehetőségeit - válaszolta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára szombaton az M
Nem kérdés, hogy a gyerekeink kedvéért a csillagokat is lehoznánk az égről. De vajon tudunk-e velük egyidős tesót vagy érvényes roxforti felvételit intézni nekik? Vicces és szívmelengető lista a gyerekek leglehetetlenebb vágyairól.
Bár a karácsony közeledtével szinte biztos, hogy egyre többen kerülünk az ünnep bűvkörébe, rohanó világunkban nem csoda, ha néha elfelejtjük, hogy ennek az időszaknak a pihenésről, családtagjainkról és barátainkról, valamint úgy általában a szeretetről kellene szólnia. Ha még nem járt át minket teljesen az ünnep szelleme, nézzünk meg pár karácsonyi
Az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és -Megelőzési Központja (CDC) közölte szombaton, hogy vizsgálja a koronavírus-oltásoknál néhány esetben felmerült allergiás reakciókról szóló jelentéseket, egyúttal ajánlást adott ki arra vonatkozóan, hogyan kell eljárni a korábban allergiás sokkon már átesett személyek esetében.
Január 1-től Peter Gazik tölti be a Telenor Magyarország vezérigazgatói pozícióját. A szakember az elmúlt 10 évben különböző vezetői szerepköröket töltött be a telekommunikációban vállalati kapcsolatok és szabályozási területeken, az elmúlt öt évben pedig a szlovákiai O2 mobiltársaság vezérigazgatója volt. A Telenor Magyarország vezérigazgatói posz
December 21-én, hétfőn elindul egy olyan műsorváltozási lavina az RTL Klubon, ami magával sodorja a Barátok köztöt, de érinti a Drága örökösök utolsó részeit is.
A Qualcomm egy rövid videóban mutatta be, hogy mire is képes a legújabb mobil csúcsprocesszora a Snapdragon 888. A Qualcomm december 1-én mutatta be legújabb processsorát a Snapdragon 888-at. Most pedig pár héttel a bemutatót követően nyilvánosságra hozta, hogy mégis mire képes az új chip. Elmondták, hogy a teszteket egy olyan mobilon hajtották vég
A kivások létszáma 2016-hoz képest nyolcszorosára, 53 ezerre nőtt, és ez a tendencia folytatódhat, hiszen a pénzügyi tárca számításai szerint még legalább 50 ezer cégnek érné meg a kisvállalati adót választania - tájékoztatta a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára az MTI-t.
Karácsonykor is távolságot kell tartani, a fertőzéstől zárt térben a maszk sem védi meg hatékonyan az összegyűlt rokonokat – mondta az InfoRádiónak Boldogkői Zsolt virológus, a Szegedi Tudományegyetem Orvosi Biológiai Intézetének vezetője.
A koronavírusválság egyelőre nem társult hitelválsággal Magyarországon. Ezt a lakáshitelek és személyi kölcsönök hiteldíja is jól mutatja, hiszen nem drágítottak rajtuk érdemben a bankok március óta. Aki tehát ma hitelt vesz fel akár otthonteremtésre, akár szabad felhasználásra, az továbbra is rekordközeli alacsony kamatozással teheti ezt. Manapság
„Lezártuk az utolsó kört is, egymás tenyerébe csaptunk, a megállapodás megszületett, Magyarország érdekeit megvédtük, a partraszállás sikerült." Így jelentette be Orbán Viktor, hogy szerinte nyert az uniós csúcson. Azért fontos így mondani, hogy szerinte, mert sokan vannak, akik szerint épphogy veszített, és nem is kicsit. A Heti Napló riportja.
Karácsonykor jellemzően rengeteg hulladék keletkezik feleslegesen, amelynek nagy része környezetszennyező műanyag – ki ne látott volna óriási dobozokban megérkezni ajándékokat, amelyekben aztán csak egy apró kütyü van? Ha ez ellen nem tudunk semmit tenni, legalább a csomagolásunk legyen környezettudatos – erre adunk most ötleteket.
Az idei év korlátozásai mindenkit tudatosabb bevásárlásra ösztönöztek, a Samsung legújabb kutatásából azonban kiderül, hogy a megvásárolt ételek tárolásában már kevésbé előrelátók a magyarok. A hűtő és más konyhai tárolók nem megfelelő használata akár százezres nagyságrendű kidobott élelmiszerhez is vezethet egy-egy háztartásban. A gyümölcsök van
A Magyar Telekom vezetésének a kezdeményezésére, a járványhelyzet miatt nehéz helyzetbe került kollégák megsegítésére hozta létre júliusban a Magenta Összefogás Alapítványt, amihez adományokkal bármely munkatárs csatlakozhatott. December 15-ig a bő nyolcezer munkavállalóból (Nyilvános cégadatok szerint 2019 -ben 8472 főt foglalkoztatott a társaság,
Az ünnepek előtti hétvégén kíváncsiak voltunk, melyek a legdrágább használt traktorok az Agroinform Piactéren. Érdekes listát kaptunk, érdemes végignézni!
A teljes vérkép vizsgálat az általános laboratóriumi vizsgálat része, viszont jelentősége miatt szinte minden speciális esetben is, súlyos állapotban vagy bizonytalan diagnózis esetén is megtörténik elemzése.
Míg a fenntarthatóság, a társadalmi felelősségvállalás egyre hangsúlyosabban jelennek meg a felelős és küldetésvezérelt vállalatok kommunikációjában, a biodiverzitást érintő kockázatok nem kapnak megfelelő figyelmet, pedig a globális GDP-nek fele támaszkodik a természeti környezetre és annak erőforrásaira. Többek közt erre a következtetésre jutott
Talán nem túlzás azt állítani, hogy a következő pár napban szinte minden a bejgli körül forog a magyar családoknál. Bejglivel ébredünk és fekszünk, de vajon mi van azokkal, akik annyira azért nem rajonganak ezért a sütiért? Ők például kipróbálhatják a mákos ködmönujjat, ami már-már bejgli, de aztán meg mégsem az.A mákos – vagy diós, attól függ mely
A Német Szövetségi Környezetvédelmi Hivatal (UBA) szakértői szerint az ország mezőgazdasági üzemei sok esetben túladagolják a műtrágyákat, ami a környezet és főleg az élővizek felesleges elszennyeződésével jár együtt.
A holland kormány felfüggesztette vasárnaptól minden, az Egyesült Királyságból érkező repülőjárat fogadását, miután Hollandiában találtak valakit, aki a koronavírusnak a szigetországban terjedő új törzsével fertőződött meg.
Bemutatták a Nemzetpolitika 2010–2020 című kiadványt, amely Trianon századik évfordulója, a nemzeti összetartozás, valamint a 2020 az erős magyar közösségek éve keretében készült el.
Több ellenzéki párt közleményben bírálta a koronavírus-járvány miatti gazdaságvédelmi akcióterv kiegészítéséről szóló rendelkezéseket, amelyeket Orbán Viktor miniszterelnök szombaton jelentett be a családok és a vállalkozások érdekében.
Kéz a kézben járnak az életminőséget meghatározó tényezők és az árak a lakáspiacon. Ahol jobbak a munkábajárási feltételek, a szociális, az egészségügyi és kereskedelmi ellátottság, képzettebb a lakosság, ott magasabbak is a lakásárak.