Az elmúlt közel két évtizedben legalább megfeleződött a hazai fecskeállomány, írta a Magyar Madártani Egyesület. Csak 2010 óta kétmillió példány állat tűnt el.
Egyre több a napsütés, hosszabbodnak a nappalok, azonban a megbetegedések is egyre gyakoribbak, hiszen február közepére már kimerülnek vitamintartalékok, az immunrendszer ellenállóképessége lecsökken. Korábbi cikkünkben kiszámoltuk...
Letartóztatott a Szombathelyi Járásbíróság nyomozási bírója egy kábítószer-kereskedelemmel gyanúsított Vas megyei férfit, aki két kilogrammnyi amfetamint szállított az autójában - közölte a Vas Megyei Főügyészség vezetője hétfőn az MTI-vel.
Nagy felvásárlásra készül az Alstom, a cég tárgyalásokat folytathat a kanadai Bombardier vasúti üzletágának lehetséges felvásárlásáról, a Reurers forrásai szerint a társaság közel állhat a megállapodás megkötéséhez. Az Alstom árfolyama 2,7 százalékkal került ma feljebb.
A helyi iparűzési adókedvezmények bevezetése így is a küszöbön van, Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke most megtolta egy kicsit a projekt szekerét.
Cseresnyés Péter elmondta, hogy az Európai Fogyasztói Központ továbbra is ingyenes szakmai segítséget és nyelvi támogatást nyújt, emellett folyamatos kapcsolatot tart brit társszervezetével.
Nyolcvanhét éves korában elhunyt Harry Gregg, a klub volt labdarúgója, aki igazi hős volt, az 1958. február 6-i müncheni repülőtéri balesetnél több embert is kimentett a szerencsétlenül járt gépből.
A Tesla németországi Gigafactoryjának építése a helyi környezetvédők nemtetszését váltotta ki, mivel a gyár megépítéséhez meg kell tisztítani a területet, amely rengeteg fa kivágásával jár, valamint az ottani vadvilágot is veszelyezteti. Most egy német bíróság felszólította a gyártót, hogy azonnali hatállyal állítsa le az erdőterületen található fá
Az IDEA Intézet 2020. január 31. és február 12. között végzett közvélemény-kutatásának eredményei alapján a Fidesz–KDNP támogatottsága a teljes népesség körében minimálisan csökkent (30 százalék). A biztos szavazó pártot választók körében szintén némi csökkenés regisztrálható (-3%). A kormányzópárt támogatottsága ebben a rétegben 47 százalék. Az el
Az ausztrál rendőrség jogszerűen tartott tavaly júniusban házkutatást az Abc közszolgálati műsorszóró sydneyi székhelyén – mondta ki hétfőn egy szövetségi bíróság.
Az Európai Bizottság szerint a kontinens államai már nem tudják előállítani saját energiaigényük felét sem. Az Európai Unió tagállamai, benne Magyarország évi 600 milliárd eurót költenek energiahordozók importjára, ami az éves energiaszükségletük csaknem 50 százaléka, miközben 500 milliárd eurót pazarolnak el évente az energiaveszteség miatt. A ves
A Nemzeti Versenyképességi Tanács legutóbbi ülésén előkerült javaslat sokban megnehezíthetné a magyar önkormányzatok gazdálkodását, függetlenül attól, hogy ellenzéki vagy kormánypárti a város vezetése. Több kormánypárti polgármester konkrétan kiakadt a javaslatra.
Rekordarányú állami beruházással mutatkozik be a magyar ingatlanfejlesztési szakma az idei MIPIM-en, Cannes-ban, a világ első számú ingatlanszakmai kiállításán. A március 10-13 között zajló expó jó alkalom arra, hogy az ország ismertesse az ingatlanfejlesztési projekteket a több mint 100 országból érkező érdeklődőknek.
Már csak néhány nap, és belelapozhat a Piac & Profit magazin legfrissebb számába! Forró témákkal jön a februári Piac & Profit. Ki áll nyerésre a kultúrharcban?
Menczer Tamás államtitkár, az Információs Hivatal és az ORFK osztott meg néhány részletet a gyermekpornográfiával megvádolt Kaleta Gábor volt nagykövet ügyéről az Országgyűlés Külügyi bizottságában. Az továbbra sem derült ki, Kaleta mióta követhette el a bűncselekményt, illetve hol tárolta a felvételeket.
Egy egész város gyászolja Nikit és Szandikát, azt a testvérpárt, akiket saját nagymamájuk vitt a halálba egy kecskeméti vonatátjárónál. Nem tudni, hogy a nagyszülő miért hajtott a tiltó jelzés ellenére a sínekre, Erzsikét mindenki gondos nagymamának ismerte.
Európában mérsékelt emelkedéssel indult a hétfői kereskedés, a DAX új történelmi csúcsra emelkedett. A magyar tőzsdén is emelkedéssel kezdődött a hét. Hétfőn az Elnökök napja miatt nem lesz kereskedés a tengerentúlon.
Kárpátaljai fiatalok robotikai képzését támogatja a kormány - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón.
Egyetemi startupokkal növelhető Magyarország innovációs teljesítménye - hangsúlyozta az innovációs és technológiai miniszter hétfőn a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Z-épülétének 10. emeletén létrehozott startup inkubációs központ átadásán.
Szerdán emelkedik az üzemanyagok ára a hazai kutakon. A múlt héten stabil emelkedésnek indult az olaj ára a nemzetközi piacon, szerdán a hazai kutakon is áremelés lesz - írja a holtankoljak.hu.Így a benzin ára kettő, míg a gázolajé...
Az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke szerint az ügy egyik tanulsága, hogy a nemzetbiztonsági átvilágítások rendszerével kapcsolatban folyamatos modernizációra, a kor követelményeinek való megfelelésre van szükség.
Szerdán még ugyan összeül a Vasutasok Szakszervezet, de ez már csak formalitásnak tekinthető, mielőtt a szakszervezet elindítja a kollektív munkaügyi vitát. A VSZ elnöke azt mondta az atv.hu-nak, hogy már a héten kezdeményezik minden bizonnyal, és ha nem érkezik a munkavállalók egészére kiterjedő érdemi javaslat, akkor – bár „furcsa sztrájk” lenne
Véget ért a háromnapos Müncheni biztonságpolitikai konferencia. Nyugattalanság volt a fő hívószó, ugyanakkor a központi téma az Eu és az Egyesült Államok kapcsolata, valamint Európa védelme volt.