Új orosz alsóházat választanak a napokban. A Putyin-párt első helye nem lesz kérdéses, mégis van jelentősége a voksolásnak, a kimenetele ugyanis sokat alakíthat a belpolitikán.
Jövő héten visszatérnek az oltóorvosok az iskolákba, hogy beadják a második adag vakcinát a tanév elején koronavírus ellen beoltott diákoknak – közölték pénteken a koronavirus.gov.hu kormányzati oldalon.
Ötéves csúcsra emelkedett júliusban a hazai bruttó villamosenergia-fogyasztás, 7,5 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban; a rendszerterhelés maximuma több napon is megdöntötte a nyári csúcsértékeket - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (Mekh) pénteken az MTI-vel.
Immár negyedik alkalommal hirdetik meg azt a középiskolás lányok számára indított programot, amelynek során a résztvevők elmélyíthetik matematikai tudásukat, és elsajátíthatják a kódolás rejtelmeit egy alapszintű programozási nyelvben.
Pogátsa Zoltán közgazdász fejtette ki véleményét Orbán Viktor kijelentéséről, mi szerint az új világgazdasági korszak nyertesei leszünk, valamint az 1600 milliárdos devizahitelről az ATV Start című műsorában.
Kávézó üdítőt, cukrásztól vásárolt süteményeket árul, nem melegkonyhás. A helyben fogyasztott, illetve az elvitelre értékesített kávét, süteményt milyen áfakulccsal kell értékesítenie? Mit jelent az, hogy melegkonyhás, milyen feltételeknek kell megfelelni, hogy a kedvezményes, 5 százalékos áfamértéket lehessen alkalmazni? – kérdezte olvasónk. Dr. B
A Ferenc pápától már megszokott, levegőben tartott sajtótájékoztatón az első kérdést ezúttal a Magyar Kurír főszerkesztője, Kuzmányi István tehette fel.
Reális esély van arra, hogy idén rekordot dönt a Magyarország és Németország közötti kereskedelemi forgalom, amelynek értéke így meghaladhatja a 60 milliárd eurót - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
Tegnap délután, a Graphisoft Parkban nagyjából 3-400 érdeklő és pár tucat újságíró előtt lelepleztük Satoshi Nakamoto szobrát. Bő hat hónapos folyamat ért ezzel véget, még mindig az esemény hatása alatt vagyunk, úgy érezzük, igazán jól sikerült. Képekkel, videókkal, részletes beszámolókkal…
92 éves korában örök nyugovóra tért Hollywood aranykorának csillaga, Jane Powell, aki – miután szerződést kötött a Metro-Goldwyn-Mayer filmstúdióval – 1944-ben debütált a mozivásznon, majd többek között szerepelt a Királyi esküvő és a Hét menyasszony hét fivérnek című alkotásokban is.
Kovács András Karácsony Gergely egyik legfőbb propagandistájának nevezte az újságírónőt, pedig valójában a színésznő az, aki nyíltan támogatja a politikust.
Reális esély van arra, hogy idén rekordot dönt a Magyarország és Németország közötti kereskedelemi forgalom, amelynek értéke így meghaladhatja a 60 milliárd eurót - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A Totem kísérőműsorában, a Tűz körülben Leo, Oczella Krisztina, Varga Viktor és Szabó Dóri nem kímélte egymást. A Totem kísérőműsorában, a Tűz körülben Leo, Czella Krisztina, Varga Viktor és Szabó Dóri nem kímélte egymást.
Közös Afganisztán-politikát sürgetett és menekülésnek minősítette a nyugati katonai koalíciónak az országból történt távozását Vlagyimir Putyin orosz elnök csütörtökön a Sanghaji Együttműködési Szervezet dusanbei tanácskozásán, amelyen a járványügyi karanténba vonulása miatt videokonferencia révén vett részt. Egyúttal támogatásáról biztosított Irán
Kirúgni nem lehet senkit, de fizetés nélküli felfüggesztést kapnak azok, akik nem mutatnak védettségi igazolványt. Nem éri meg kijátszani a rendszert, 525 ezer forintra is büntethet az olasz állam. Ezzel gyakorlatilag kötelezővé tették az oltást azoknak, akik dolgozni akarnak.
Január és augusztus között 286 ezer 038 járművet gyártottak Romániában, ebből 172 ezer 576-ot a francia Renault tulajdonában levő Dacia, 113 ezer 462-t pedig az amerikai Ford. A tavalyi év azonos időszakában a két gyártó 247 ezer 029 járművet gyártott, így az idén 16 százalékos volt a növekedés, noha a romániai autóipart is sújtotta idén az elektro
A héten újabb több mint 170 ezer adag Pfizer/BioNTech-vakcina érkezett Magyarországra - tájékoztatta a Pfizer Gyógyszerkereskedelmi Kft. pénteken az MTI-t.
A miniszterelnök szerint az elszigetelés és a maszk nem megoldás, de azt megemlítette a rádióinterjújában: beszélnek róla, hogy a munkáltatók egyes munkakörökben kötelezővé tehetik-e az oltást.
Az olvasók feljelentése alapján eltávolították egy dunakanyari település könyvtárából a Meseország mindenkié című könyvet – vette észre a 444 a hírt a Vác online beszámolójában.
Szabályos dózisú vakcina mellett költségtérítést is felajánlottak a hatóságok Németországban több mint tízezer embernek, aki egy ápolónő manipulációja miatt sóoldatot vagy túl alacsony dózist kaphatott az új típusú koronavírus (SARS-CoV-2) okozta betegségtől (Covid-19) védő oltásból.
A 21. században a szuperélelmiszerek korát éljük: ezeket a hétköznapi csodaszereket már az ókorban is használták különféle egészséges ételek készítéséhez és gyógyszerként is. Ma az olyan élelmiszerek, mint például a lenmag, újra a virágkorukat élik: nem is csoda, hiszen számos problémát enyhíthetünk az ajánlott mennyiségű fogyasztásukkal. A lenmag
A főszezon lezárultával sem csökken a magyarok utazási kedve – derül ki a Reacty Digital nyár végi felméréséből. Idén a hazai célpontok kerültek előtérbe, elsősorban pihenésre vágytak a nyaralni indulók és kocsival vágtak neki az útnak. A járványhelyzet sokak nyaralását befolyásolta, de legtöbben úgy érzik, nem (emiatt) kellett módosítaniuk a terve