Kiszivárgott egy dokumentum, amely tömve van a Fehér Ház ukrán korrupcióval kapcsolatos félelmeivel. Biden a legjobban azon aggódik, hogy mások is tudomást szereznek róla. Pedig mindenki tisztában van vele, mi folyik Kijevben.
Az Ethereum a második legnagyobb kriptovaluta, és a blokkláncszektor domináns szereplője. Még ha az Ethereum piacvezető pozícióját nem is veszélyezteti
A végtelenített home office-nak számos előnye van, de talán még több hátránya. Az ember szociálisan izolálódik, magára maradt a problémáival - legyenek azok inspirációsak, motivációsak vagy egyszerűen csak technikaiak -, de gyakran a karrierutak is elzáródnak előtte, nem beszélve a hiányzó mentorálásról. Mi lehet a megoldás?
A sötét téli hónapokban napelemek segítségével árammal látnak el egy sarkvidéki szigetcsoportot, elősegítve a zöld energia felhasználását és a szén-dioxid-kibocsátás csökkentését.
"Az idegen nemzetek négyzetre emelik kiválóságaikat, mi, magyarok gyököt igyekszünk belőlük vonni" – írta Klebelsberg Kuno, egykori közoktatásügyi miniszterünk cirka száz évvel ezelőtt. Vajon mit szólna, ha látná, mivé lett azóta a közoktatás? Olvasónk gondolatai Karikó Katalin Nobel-díja kapcsán.
Magyarország a szabadföldi paprikatermesztés északi határán van, ezért ültetése és vetése bizonyos kockázattal jár. Ebből adódóan a termésingadozás nagy, a kései fagyok, légköri aszály, erős nyári felmelegedés jelentős mértékben közrejátszik a terméseredmények alakulásában. Szabadföldi körülmények között országos szinten, az egyes évek esetében 20-
Ezért döntött úgy a kormány, hogy támogatja a növekedésre képes, exportorientált, a kutatás-fejlesztésben is aktív magyar tulajdonban lévő vállalkozásokat.
A képviselők szerint a légitársaságok eltérő szabályozása a megengedett poggyászra vonatkozóan rejtett díjakat eredményez, és megnehezíti az árak összehasonlítását.
Tokaj-Hegyalja lett a legfenntarthatóbb hazai úticél egy kutatás szerint; az Innotime Hungary online felmérésében a második helyen Hévíz, a harmadikon Esztergom és a Dunakanyar, a negyediken Balaton végzett, az ötödik pedig Eger lett.
A Közbeszerzési Hatóság október 19-én ismét megrendezi Közbeszerzési Expó nevű átfogó szakmai rendezvényét a közbeszerzési piac legfontosabb szereplői számára; a fórumon célzott kerekasztal-beszélgetések során vitatják meg a résztvevők a közbeszerzésekkel kapcsolatos legfontosabb aktualitásokat és szakmai kérdéseket, emellett számos szervezet kiáll
Az amerikai vállalatok az elmúlt évben egyszer sem bocsátottak el olyan kevés munkavállalót, mint idén a harmadik negyedévben, miközben a foglalkoztatottsági hajlandóság jelentősen emelkedett. Ez is annak a jele, hogy az amerikai gazdaság a magas kamatok ellenére jó erőben van.
A közlemény szerint a január-szeptemberi időszakban 167 564 új személygépkocsi talált gazdára, szeptemberben a növekedés 15,5 százalékos volt. A legkeresettebb márka változatlanul a hazai Skoda, amely 35,2 százalékkal 58 943-ra növelte eladott autói számát. A második pozíciót elfoglaló Hyundai 9,3 százalékos növekedést ért el, 15 619 kocsit adott e
A Politico értesülése szerint az államfők és a miniszterelnökök már a december közepi uniós csúcstalálkozójukon politikai felhatalmazást adhatnak arra, hogy megkezdődhessenek az EU-csatlakozási tárgyalások Ukrajnával. Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint a háború miatt speciális helyzet állt elő.
Az IAB Hungary ötödik alkalommal hirdeti meg pályázatát, amelynek keretében a digitális marketing és média témában született legjobb szakdolgozatokat jutalmazza.
Semmilyen antibiotikum nem segít a fertőzésekkel küzdő ukrán katonákon. Ráadásul, mivel az elmúlt hónapokban evakuált katonákat és civileket fogadtak be
A szeptember végi esők hatására kellően átnedvesedett talajban optimálisan fejlődhet a repce és az őszi kalászosok vetéséhez a magágy előkészítésére is kedvezőek a feltételek. A folytatás is nagyrészt csapadékmentes időjárást ígér…