2014. augusztus 10. vasárnap

aug. 10
20:07
Videó: hosszú még a sor a Fradi új stadionja előtt (She)
Jegyekért is állnak még sorba a Fradi új stadionjának avatója, a Chelsea elleni felkészülési labdarúgó-mérkőzés előtt. Érkezett egy Cruzeiro-drukker is. Eközben a sas hangolja a nézőket a stadionon belül.
aug. 10
20:09
Parasport: az úszó Vereczkei Zsolt Eb-ezüstérmes (She)
Egy ezüstérmet szereztek a magyarok az eindhoveni paraúszó Európa-bajnokság vasárnapi döntőiben. A Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) tájékoztatása szerint Vereczkei Zsolt 50 méter háton végzett a második helyen.
aug. 10
20:21
Dortmund: Hummels és Reus is marad, kapitányok lesznek (She)
Mats Hummels, a német Bundesligában szereplő Borussia Dortmund labdarúgója lesz a BVB új csapatkapitánya.
aug. 10
20:23
Fradi-Chelsea: Cech véd, elöl Torres és Drogba (She)
José Mourinho kijelölte kezdőcsapatát a Ferencváros elleni stadionavatóra. A kapuban Petr Cech áll majd, míg a Fradi kapuját Fernando Torres és Didier Drogba rohamozza. A védelem közepén Andreas Christensen és Kurt Zouma kap helyet.
aug. 10
20:39
Női kézilabdatorna - Hibátlan magyar A csapat, második a B együttes Kecskeméten (Infostart)
A magyar "A" válogatott százszázalékos teljesítménnyel nyerte a háromnapos kecskeméti nemzetközi női kézilabdatornát, miután a vasárnapi záró mérkőzésen - főleg a második félidei játékával - tíz góllal legyőzte a román csapatot. A magyar "B" együttes második lett.
aug. 10
20:39
NB I: öngólok pecsételték meg a Haladás sorsát Diósgyőrben (She)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Diósgyőr a Haladás csapatát fogadta. A gól nélküli első félidőt követően – ebben a játékrészben egy szombathelyi kapufa volt a legnagyobb lehetőség – a 68. percben Jagodics Márk lábáról pattant saját csapatának kapujába a labda. A 82. percben aztán egy kontra végén Németh Milán is betalált, a 90-ben pedig Fehér Zoltán is a saját kapujába lőtt.
aug. 10
20:39
NB I: Három góllal, de nehezen győzte le a Diósgyőr a Haladást (Agroinform)
A Diósgyőr 3-0-ra győzött a Haladás ellen az OTP Bank Liga harmadik fordulójának egyetlen vasárnapi meccsén.
aug. 10
20:41
Videó: Fradi-himnusz zászlóval, békegalambokat engedtek ki (She)
Pompás, igényes stadionavatót rendezett a Ferencváros, még békegalambokat is hoztak. Videók.
aug. 10
20:43
Magyar Kupa: kilencet vágott emberhátrányban a Salgótarján (She)
A labdarúgó Magyar Kupa vasárnapi játéknapjának leginkább gólzáporos mérkőzését Tatán játszották, ahol a megyei I-es helyi csapat az NB III-as Salgótarjánt fogadta, és a vendégek annak ellenére kiütéses győzelmet arattak, hogy a játékvezető a 13. percben kiállította kapusukat, Vadon Dávidot.
aug. 10
20:45
Felkészülés: Suárez sérülése beárnyékolta az Atlético sikerét (She)
Az Atlético Madrid felkészülési mérkőzésen 5–1-es győzelmet aratott a német VfL Wolfsburg otthonában. A spanyol bajnoknál debütált Antoine Griezmann, betalált Mario Mandzukic és megsérült Mario Suárez.
aug. 10
20:57
Labdarúgó NB I - Diósgyőr-Haladás 3-0 (Infostart)
A Diósgyőr hazai környezetben két öngólnak is köszönhetően 3-0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.
aug. 10
20:57
Strandlabdarúgás: a válogatott megnyerte a csoportját (She)
A magyar strandlabdarúgó-válogatott vasárnap 5-5-ös döntetlent követően büntetőkkel legyőzte Csehországot, így csoportgyőztesként zárt a Euro Beach Soccer League (EBSL) Siófokon rendezett tornáján.
aug. 10
20:59
Videó: ennyibe kerül a Fradi-hot dog - monitoron a büfé (She)
A Fradi új stadionjában a szurkoló előre tájékozódhat, hogy mit szeretne venni a szünetben, amennyiben megéhezik. Persze szomjas sem marad az ember.
aug. 10
21:01
Tenisz: Venus Williams kikapott a montreali fináléban (She)
Hiába győzte le Venus Williams az elődöntőben húgát, a világelső Serenát a montreali női tenisztornán, a döntőben végül nem ő, hanem a 3. kiemelt Agnieszka Radwanska ünnepelhetett: a lengyel lány 6:4, 6:2-re múlta felül az amerikait.
aug. 10
21:03
NB I: Régóta nem láttam ilyen bunkert… - Tomiszlav Szivics (She)
A Diósgyőr hazai környezetben két öngólnak is köszönhetően 3–0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást a labdarúgó NB I harmadik fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A találkozó után Gosztonyi András, a DVTK futballistája és a két csapat szakvezetője értékelt a Sport Tv-nek.
aug. 10
21:15
Paraúszó Eb, Eindhoven - Vereczkei Zsolt ezüstérmes (Infostart)
Egy ezüstérmet szereztek a magyarok az eindhoveni paraúszó Európa-bajnokság vasárnapi döntőiben.
aug. 10
21:15
Videó: Gera betalált, Ramires és Fabregas góljával fordított a Chelsea (She)
Az alábbi videós összeállításban az FTC–Chelsea felkészülési labdarúgó-mérkőzés legfontosabb jeleneteit tekinthetik meg.
aug. 10
21:33
Sakkolimpia - Döntetlen az amerikaiakkal, vereség Oroszország ellen (Infostart)
A magyar férfi válogatott döntetlent játszott az amerikaiakkal, míg a női csapat kikapott Oroszországtól a norvégiai Tromsőben zajló sakkolimpia vasárnapi, nyolcadik fordulójában.
aug. 10
21:33
MotoGP: Márquez hibátlan, megvan a 10. sikere is (She)
A gyorsaságimotoros-világbajnokság királykategóriájában a 2014-es szezon tízedik, indianapolisi versenyén is Marc Márquez győzött.
aug. 10
21:33
Két öngól és háromgólos diósgyőri siker (Metropol)
A Diósgyőr hazai környezetben két öngólnak is köszönhetően 3-0-ra legyőzte a Szombathelyi Haladást.
aug. 10
21:33
Német Szuperkupa: Persze, hogy komolyan vesszük a meccset - Schweinsteiger (Agroinform)
A Bayern München középpályása szerint fontos számukra a szerdai, Borussia Dortmund elleni Német Szuperkupa-döntő.
aug. 10
21:35
Felavatták a Ferencváros új labdarúgó-stadionját (Infostart)
Az angol Premier League-ben szereplő Chelsea elleni gálamérkőzéssel megnyitották a Ferencváros új stadionját, a Groupama Arénát vasárnap este. A Chelsea hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a Ferencvárost.
aug. 10
21:35
Videó: Mourinho és Mateos átkarolta egymást az avatón (She)
Átkarolta egymást David Mateos és José Mourinho a Fradi stadionavatóján. Ők ketten a Real Madridból eltöltött időszakból ismerik egymást.
aug. 10
21:35
Barcelona: Lehetnek még érkezők - Zubizarreta (Agroinform)
A Barcelona szeretne még új játékost igazolni ezen a nyáron - jelentette ki a klub sportigazgatója.
aug. 10
21:51
Triatlon: három magyar vk-érem Tiszaújvárosban (She)
Óriási sikereket ünnepelhettek a magyar szurkolók a tiszaújvárosi 18. TVK ITU triatlon világkupa versenyén. A hölgyeknél Vanek Margit Molnár Erika 1997-es ezüstérme után ért el hasonló helyezést a magabiztosan aranyérmet szerző holland Rachal Klamer mögött, miközben Kovács Zsófia csupán épphogy lemaradt a bronzéremről. Később a férfiaknál Vanek Ákos személyében az első magyar győztest…
aug. 10
21:51
Radwanska diadalmaskodott Montrealban (Metropol)
A vasárnapi döntőben két szettben legyőzte a korábbi világelső Venus Williamst.
aug. 10
22:09
Chelsea-siker a Ferencváros stadionavatóján (Metropol)
A Groupama Aréna első gólját Gera Zoltán szerezte.
aug. 10
22:11
Márquez továbbra is verhetetlen (Metropol)
Tíz futam volt eddig idén, mindegyiket a spanyol nyerte.
aug. 10
22:27
Eurofutball: ha hazai pálya, akkor piros lap Romániában (She)
A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának vasárnapi játéknapján mind a három hazai pályán játszó csapatból kiállítottak egy játékost – az emberelőnyt pedig kihasználták az éllovasok.
aug. 10
22:45
Férfi kosár, Eb-selejtező: idegenbeli sikerrel kezdtünk (She)
Idegenbeli győzelemmel kezdte az Európa-bajnoki selejtezősorozatot a magyar férfi kosárlabda-válogatott, amelynek két negyedbeli remeklés is elég volt a biztos sikerhez Portugáliában. Csapatunk legjobbja a húsz ponttal záró Vojvoda Dávid volt.
aug. 10
22:45
Stadionavató: Gera-gól után minimális vereséget szenvedett a Fradi a Chelsea-től (Agroinform)
Az angol Chelsea 2-1-re legyőzte a Ferencvárost a magyar klub új stadionjának, a Groupama Arénának az avatómérkőzésén.
aug. 10
22:47
Fradi-Chelsea: az új stadiont vereséggel avatta fel az FTC (She)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros 2–1-es vereséget szenvedett a Chelsea-től az új Üllői úti stadion avatóján. A zöld-fehérek új otthonában Gera Zoltán talált be először.
aug. 10
23:03
Ligue 1: Vereséggel kezdte az idényt a Monaco (Agroinform)
Hazai pályán 2-1-re kikapott a Monaco a Lorient-tól a Ligue első fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.
aug. 10
23:21
Videó: szurkolói vastaps a Fradinak, Terry üdvözlete (She)
Bár 2–1-es kikapott a Fradi a Chelsea elleni stadionavatón, a szurkolók vastappsal jutalmazták a játékosokat a lefújás után.
aug. 10
23:23
Ligue 1: Falcao betalált, ennek ellenére kikapott a Monaco (She)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság első fordulójának záró mérkőzésén a 68. perctől emberhátrányban játszó Monaco hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Lorient-tól. A hercegségbeli együttes gólját a csereként beálló Radamel Falcao jegyezte tizenegyesből.
aug. 10
23:39
Fradi-Chelsea: Gyönyörű az aréna, ez a legfontosabb - Mourinho (She)
A Ferencváros új stadionjában rendezett első mérkőzésen a Chelsea Ramires és Cesc Fabregas találatával 2–1-re legyőzte a zöld-fehéreket. A találkozó után José Mourinho, a londoni csapat menedzsere válaszolt a Sport Tv kérdéseire.
aug. 10
23:57
Fradi-Chelsea: Ez a lendület kell a bajnokságban is - Doll (She)
A Ferencváros új stadionjában rendezett első mérkőzésen a Chelsea Ramires és Cesc Fabregas találatával 2–1-re legyőzte a zöld-fehéreket. A találkozó után Thomas Doll, a Ferencváros német vezetőedzője azt mondta: a bajnokság szempontjából is fontos volt az angol csapat ellen nyújtott teljesítmény.