Új rekordok felállítása, mércék átlépése, elvárások meghaladása – valahol erről szólnak a hiperautók, melyek úttörő kialakítása milliárdokat emészt fel fejlesztésben. Nem csoda, hogy a Mercedes-AMG vezére szerint kimondottan rossz üzlet gyártani őket.
A Bonhams kereskedőház visszatér Monacóba, hogy 40 nem akármilyen veterán autót állíthasson kalapács alá. A 2016 májusában rendezett aukció egyik sztárja az a Jaguar C-Type, melyet Stirling Moss 1952-ben Le Mans-ban vezetett.
A Race of Champions, vagyis a bajnokok viadala évek óta az egyik legszórakoztatóbb és leglátványosabb autós viadal, ahova a motorsportok minden szakágából érkeznek részt vevők, s nemzeti szintű csatározás is folyik. 2015-ben a négyszeres világbajnok Sebastian Vettel diadalmaskodott a londoni olimpiai stadionban Tom Kristensen előtt.
Azt hiszem, hazánkban nem kell különösebben bemutatni a Trabant 601-et: a kelet-német kisautóból még manapság is jó pár példányt látni az utakon - igaz, ezek már szinte egytől egyig átalakított, vagy éppen szörnyű állapotban lévő darabok. Lengyelországban sincs ez másként, ám egy igazán elhivatott tulajdonos igazi vadorzót varázsolt a jól ismert négykerekűből.
A Jaguar háza táján a vadonatúj, prémium középkategóriás XE révén akkora a zsongás, hogy kis túlzással a szakma szinte megfeledkezett az XE nagytestvéréről, az XF-ről. Márpedig a közepes méretű Jaguar szedán nem egyszerű frissítésen esett át, hanem teljesen új generációjába lépett, és alapjaitól fogva alaposan megváltozott.
Az elmúlt évek tendenciái azt mutatják, hogy a prémiumnak – legyen szó akár szolgáltatásokról, akár termékekről – az autóiparban is óriási keletje van, így nem meglepő, hogy az ’egyszerűbb’ márkák is igyekeznek részesedni valamennyire a képzeletbeli tortából.