2019. október 27. vasárnap

okt. 27
0:33
Verstappen bukta a pole-t: Rajtbüntetés a hollandnak! (F1világ)
Három rajthelyes büntetéssel sújtották a Red Bull holland versenyzőjét, Max Verstappent a Mexikói Nagydíj stewardjai, amiért a holland nem lassított le kellőképpen Valtteri Bottas baleseténél a szombati időmérő edzésen.
okt. 27
6:09
Albon csalódott a mexikói időmérő után (F1világ)
Alexander Albon, a Red Bull versenyzője kissé csalódott volt a Mexikói Nagydíj időmérőjét követően, miután csak az 5. rajtpozíciót szerezte meg.
okt. 27
6:39
Észre sem veszed, és élvezed - BMW X1 (Autónavigátor)
Az a helyzet, hogy az X1-ből hamarabb lett elsőkerekes, mint a sima 1-esből, mégis most nagyobb a felháborodás. Épp ez a lényeg, vannak modellek, ahol soha senkit nem érdekelt ez a részlet, és az X1 így kiváló a hétköznapokban.
okt. 27
7:09
Vettel: Nem tudom, mi történt a Mercedesszel (F1világ)
Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője sajnálja, hogy a Mexikói Nagydíj időmérő edzésén elrontotta első gyorskörét, így a kvalifikáció végén a sárga zászló miatt már nem volt lehetősége a jobb eredmény elérésére.
okt. 27
7:39
Két csapat ellenállt: Nem lesznek szombati sprintfutamok jövőre (F1világ)
2020-ban biztosan nem lesznek fordított rajtrácsos időmérő futamok, a csapatok ugyanis nem egyeztek ebbe bele egyhangúlag – erősítette meg a Forma-1 sportigazgatója, Ross Brawn.
okt. 27
8:15
Hamilton bízott benne, keményen megbüntetik Verstappent (F1világ)
A világbajnoki címvédő Lewis Hamilton szerint fontos, hogy a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) „nagyon szigorúan” járjon el az olyan dupla sárga zászlós kihágásokkal kapcsolatban, mint amilyet Max Verstappen is elkövetett a szombati időmérő edzésen.
okt. 27
8:21
Bottasnak térdfájdalma volt nagy balesete után (F1világ)
Szombati balesete után térdfájdalmai voltak a Mercedes versenyzőjének, Valtteri Bottasnak, a versenyen való indulása azonban nem forog veszélyben.
okt. 27
8:33
Oximoron – sportos R modellként debütál a konnektoros hibrid Volkswagen Touareg (Auto Pult)
Tekintettel arra, hogy a jövő évtől jelentős mértékben szigorodni fog az új autókra vonatkozó széndioxid-kibocsátási határérték (aminek túllépését súlyos pénzbírsággal sújtja az EU), nem csoda, hogy a gyártók sorra jelentik be a konnektorról is tölthető, ún. plug-in hibridmodelleket, ezekkel a hibridekkel ugyanis viszonylag könnyen meg lehet felezn
okt. 27
9:33
Leclerc: Nem lett volna esélyem a pole-ra (F1világ)
Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője úgy érzi, a Mexikói Nagydíj időmérő edzésén nem volt esélyük a pole pozícióra, mert a Red Bull sokkal erősebb volt náluk – végül azonban mégis az övé lett.
okt. 27
9:45
Lehet-e probléma az alacsony viszkozitású olaj magas fordulaton? (Autónavigátor)
Vajon elég jó olajat ajánlottak a gyáriak a Civic Type R-hez, vagy a magyar szakik jobban tudják? Nagyjából ez a kérdés érkezett Motorolajdokinkhoz.
okt. 27
9:51
Íme a beszélgetés, amivel Verstappen lebuktatta magát (F1világ)
Max Verstappen, a Red Bull F1-es versenyzője elveszítette a Mexikói Nagydíj pole pozícióját, miután nem lassított le az időmérő végén Valtteri Bottas balesete idején.
okt. 27
11:09
Ekkor rajtol az F1-es Mexikói Nagydíj (F1világ)
A 2019-es Forma-1-es idény 18. versenyét rendezik ma, Mexikóvárosban.
okt. 27
11:11
Ricciardo remélte, hogy elveszik Verstappen körét (F1világ)
Daniel Ricciardo, a Renault versenyzője bosszús volt a Mexikói Nagydíj időmérőjét követően, miután csak a 13. rajtpozíciót szerezte meg.
okt. 27
12:51
Villannyal is tankolható lesz a Volkswagenek csúcsa (Autónavigátor)
A Volkswagen Touareg R lehet az első izmos modell a német gyártó kínálatában, amelyikkel érdemes lesz elektromos töltőoszlop mellé állni.
okt. 27
14:09
Az F1-es Mexikói Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
Idén 7. alkalommal rajtolhat a pole pozícióból a Ferrari Forma-1-es csapatának ifjú titánja, Charles Leclerc.
okt. 27
14:21
Hamilton SMS-ben kért tanácsot a hétvégét kihagyó versenymérnökétől (F1világ)
Üzenetben kért tanácsot állandó versenymérnökétől, Peter Bonningtontól hétvégén, Mexikóban a Mercedes világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton. A szakember nem utazott el a csapattal erre a hétvégére, és kihagyja a soron következő austini versenyt is.
okt. 27
14:27
A legjobb fotók a Mexikói Nagydíj szombati napjáról (F1világ)
Max Verstappen elsőségével zárult a Forma-1-es Mexikói Nagydíj időmérő edzése, a holland azonban végül nem tarthatta meg rajtelsőségét egy sárga zászlós kihágás miatt. A pole pozícióból így Charles Leclerc startolhat a vasárnapi versenyen.
okt. 27
15:39
Vettel kalandos versenyre számít (F1világ)
Max Verstappen büntetése után a 2. helyről várhatja a vasárnapi Mexikói Nagydíjat a Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője, Sebastian Vettel.
okt. 27
16:03
Elektromos hiperautó a Jaguartól - konzoljátékosok számára (Autónavigátor)
Sajnos kézzel fogható masina nem lesz a Jaguar Vision Gran Turismo Coupéból, viszont a „gémerek” már dörzsölhetik a tenyerüket.
okt. 27
19:09
Úgy néz ki, Bottas elrajtolhat a 6. helyről (F1világ)
A Mercedes Forma-1-es csapatánál abban bíznak, Valtteri Bottas a 6. helyről vághat majd neki a magyar idő szerint 20 óra 10 perckor kezdődő Mexikói Nagydíjnak – az istálló reményei szerint sikerül úgy újjáépíteni a csúnyán összetört autót, hogy a finn nem kap rajtbüntetést.
okt. 27
19:27
Az F1-es Mexikói Nagydíj végleges rajtrácsa (F1világ)
1 órával a Mexikói Nagydíj rajtja előtt nyilvánosságra hozta a végleges rajtrácsot a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA).
okt. 27
20:09
Családban marad - Opel Vivaro bemutató (Autónavigátor)
A német márkánál is lecserélték közepes méretű áruszállítót, ami General Motors éra alatt a Renault-val készült közösen, ám most sem marad francia testvérmodell nélkül a Vivaro.
okt. 27
21:57
Hamilton győzött, alulmaradt a Ferrari Mexikóban! (F1világ)
Nagy taktikai küzdelemben szerezte meg idei 10., Forma-1-es pályafutása 83. futamgyőzelmét a Mercedes brit versenyzője, Lewis Hamilton a Mexikói Nagydíjon. A dobogó második fokára Sebastian Vettel állhatott fel, Valtteri Bottas pedig 3. helyével életben tartotta világbajnoki esélyeit.
okt. 27
22:27
Hamilton: Nem gondoltuk, hogy legyőzhetjük a Ferrarit (F1világ)
Lewis Hamilton, a Mercedes versenyzője nem gondolta volna a hétvége kezdetén, hogy esélyük lehet a győzelemre a Mexikói Nagydíjon – így érthető módon nagyon boldog volt a futamot követően.
okt. 27
22:51
Leclerc: Nem akartunk Albon mögé kerülni (F1világ)
A pole pozícióból rajtolva csak a 4. helyen ért célba a Mexikói Nagydíjon a Ferrari Forma-1-es csapatának ifjú versenyzője, Charles Leclerc. A maranellóiak alulmaradtak a Mercedesszel szemben a vasárnapi versenyen, a kétkiállásos taktika hatástalannak bizonyult az ezüstnyilak stratégiájával szemben.
okt. 27
22:57
Vettel: Két dolgon múlt a Mercedes győzelme (F1világ)
Sebastian Vettel, a Ferrari F1-es pilótája úgy gondolja, két tényező játszott szerepet a Mercedes Mexikói Nagydíjon aratott győzelmében.
okt. 27
23:03
A Ferrari nem hitt abban, hogy egy kerékcserével győzni lehet (F1világ)
A Ferrari Forma-1-es csapatánál nem hittek abban, hogy egy kerékcserével meg lehet nyerni a vasárnapi Mexikói Nagydíjat – a Mercedes végül kifogott az olaszokon, Lewis Hamilton ugyanis taktikus győzelmet aratott.