2019. május 12. vasárnap

máj. 12
6:09
50 éves a Skoda S100 (Autónavigátor)
A hetvenes évek Skodája kevés műszaki, de annál több esztétikai újítással lépett piacra. Az S100-as volt az első cseh autó, melynek eladási számai elérték a hét számjegyet, műszaki alapjai negyed évszázadig kitartottak.
máj. 12
6:39
Az F1-es Spanyol Nagydíj rajtrácsa (F1világ)
Pazar teljesítményt nyújtva szerezte meg a rajtelsőséget a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon a Mercedes világbajnoki éllovasa, Valtteri Bottas. A finn versenyző mellől csapattársa, Lewis Hamilton rajtol majd.
máj. 12
7:45
Bottas pole-köre Barcelonából (F1világ)
Nagy előnnyel szerezte meg a rajtelsőséget a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon a Mercedes vb-éllovasa, Valtteri Bottas. Az F1 hivatalos Twitter-csatornája jóvoltából most megmutatjuk a finn pole-körét Barcelonából!
máj. 12
8:39
A Mercedesnél „kicsit idegesen” várják a verseny rajtját (F1világ)
A Mercedes motorsport-igazgatója, Toto Wolff elárulta, egy kicsit idegesen várja a Forma-1-es Spanyol Nagydíj rajtját, habár bízik abban, hogy versenyzőik tudják, mit kell tenniük.
máj. 12
9:15
Ez az Alfa Romeo sem lesz olcsó: aukció a láthatáron! (Autónavigátor)
A gyűjtők igazi gyöngyszemre tehetnek szert az RM Sothersby május végi aukcióján: olyan Alfa Romeo kerül kalapács alá, amiből csak egyetlenegy darab készült!
máj. 12
9:57
Ekkor rajtol az F1-es Spanyol Nagydíj (F1világ)
A 2019-es Forma-1-es szezon ötödik versenyét rendezik vasárnap, Barcelonában. Az első sorból a Mercedesek rajtolhatnak.
máj. 12
10:33
Érkezik a Michael Schumacher-film! (F1világ)
Michael Schumacherről szóló dokumentumfilmet mutatnak be 2019 decemberében a mozikban – a szurkolók a hétszeres világbajnok történetét ismerhetik meg alaposabban.
máj. 12
12:15
A Peugeot a legmegbízhatóbb márka Nagy-Britanniában (Autónavigátor)
Jelentős elismerés a Peugeot számára, hogy a J.D. Power megbízhatósági felmérésén az élen végzett.
máj. 12
15:03
Íme a Spanyol Nagydíj végleges rajtrácsa (F1világ)
Nem sokkal a verseny előtt kiadta a Forma-1-es Spanyol Nagydíj végleges rajtrácsát a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA).
máj. 12
15:27
Kétszáz lóerővel jöhet a Hyundai i20 N (Autónavigátor)
A Hyundai is beteszi a lábát az izmos kisautók világába, az eddigi N modellek alapján komoly konkurenciát kap a Ford Fiesta ST és a VW Polo GTI.
máj. 12
16:57
Hamilton simán nyert Barcelonában, lemaradt a Ferrari! (F1világ)
Simán nyert a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat a Mercedes ötszörös világbajnoka, Lewis Hamilton. A brit mögött csapattársa, Valtteri Bottas ért célba másodikként, így a Mercedes sorozatban ötödik kettős győzelmét aratta Barcelonában. A dobogó legalsó fokára Max Verstappen állhatott fel, őt a két Ferrari követte.
máj. 12
17:27
Bottas állítja, a kuplung miatt bukta el a győzelmet (F1világ)
„Furcsán” viselkedett versenyautójának kuplungja a rajtnál, ezért maradt alul Lewis Hamiltonnal szemben a vasárnapi Spanyol Nagydíjon Valtteri Bottas – ezt ő maga mondta a barcelonai verseny leintését követően.
máj. 12
18:21
Hamilton ezúttal „jól kijött csodálatos autójával” (F1világ)
Idei harmadik futamgyőzelmét szerezte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon a Mercedes világbajnok versenyzője, Lewis Hamilton, aki ezzel az összetett pontversenyben is átvette a vezetést.
máj. 12
18:27
Andalítóan telt a Spanyol Nagydíj (Autónavigátor)
Lehet, hogy már nem sok F1 versenyt láthatunk a barcelonai pályán, ugyanis a héten felmerült a lehetőség, hogy kiesik a naptárból a helyszín.
máj. 12
18:45
Leclerc: Ki kell vizsgálnunk a dolgokat (F1világ)
Küzdelmes versenye volt Charles Leclercnek, a Ferrari versenyzőjének az F1-es Spanyol Nagydíjon – nem ellenfeleivel, hanem autója problémáival kellett a leginkább megbirkóznia a futamon.
máj. 12
19:09
Räikkönen: Az sem segített, hogy már az első körben kicsúsztam… (F1világ)
Kiábrándító hétvégét teljesített Barcelonában Kimi Räikkönen és az Alfa Romeo Forma-1-es csapata. A finn már az első körben kicsúszott, és végül csak a 14. helyen fejezte be a barcelonai versenyt.
máj. 12
19:11
Vettel: Beszélnünk kell a csapatutasításokról (F1világ)
Sebastian Vettel, a Ferrari versenyzője szerint beszélniük kell majd a csapatutasításról – a Spanyol Nagydíjon ugyanis egyáltalán nem volt tisztában Charles Leclerc stratégiájával.
máj. 12
19:27
Norris Strollt okolja, döntöttek a versenybírók! (F1világ)
A McLaren versenyzője, Lando Norris szerint riválisa, Lance Stroll okolható egyértelműen azért, hogy ők ketten összeütköztek a Forma-1-es Spanyol Nagydíjon.
máj. 12
19:51
Az F1-es Spanyol Nagydíj végeredménye (F1világ)
Lewis Hamilton győzelmével zárult a 2019-es Forma-1-es szezon ötödik versenye, a Spanyol Nagydíj. A brit mellett Valtteri Bottas (Mercedes) és Max Verstappen (Red Bull) áltak még dobogóra. Íme a barcelonai verseny hivatalos végeredménye.
máj. 12
22:03
Beteg kisfiú adott motivációt Hamiltonnak (F1világ)
Lewis Hamiltonnak, a Mercedes versenyzőjének egy beteg kisfiú adott motivációt a Spanyol Nagydíj versenyére, amelyet végül a brit meg is nyert.