Alkotmányellenes volt az egyes kárpótlással összefüggő törvények módosításáról szóló 2016-os törvény néhány rendelkezése, és az Országgyűlés mulasztott a termőföldekre vonatkozó kárpótlási szabályok módosítása ügyében - mondta ki az Alkotmánybíróság (Ab) pénteken közzétett határozatában.
Cáfolta a Nemzeti Választási Iroda (NVI) azt a sajtóban több helyen is megjelent információt, hogy az ukrán határ közelében több ezren létesítettek volna lakcímet az áprilisi országgyűlési választás előtt. Közölték: az érintett településeken január 1-je óta 60-an létesítettek lakóhelyet.
Komoly vitát váltott ki a szegedi zajrendelet módosítása a város közgyűlésének pénteki ülésén: az új szabályozás szerint hétköznapokon 22 óráig, pénteken és szombaton éjfélig tarthatók hangosított rendezvények a teraszokon és közterületeken.
Nem igaz az az állítás, hogy az ukrán határ közelében „többezren” létesítettek lakcímet - közölte a Nemzeti Választási Iroda. A szóban forgó településeken 2018. január 1-től mindössze 60 fő létesített lakóhelyet, és 30 fő tartózkodási helyet (beleértve a kiskorúakat is).
Várhatóan nyolc új viharjelző állomást létesítenek, modernizálják a már működő állomásokat és ötven új eszközzel erősítik a régió katasztrófavédelmi egységeinek mentési képességét a Balaton régió katasztrófavédelmi fejlesztése során - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság pénteken
Orbán Viktor miniszterelnök Áder János köztársasági elnök felkérésének megfelelően az elmúlt napokban konzultációt folytatott a kormányalakításról. A konzultációs folyamat lezárult, eredményéről a miniszterelnök tájékoztatást adott a Fidesz és a KDNP elnökségének. Magyarország új kormánya az Országgyűlés alakuló ülését követő hetekben áll fel - olv
A Jobbik országos választmánya egy elnökről és elnökhelyettesről szóló koncepciót fogadott el, erről szombaton szavazhat az ellenzéki párt kongresszusa - derül ki Gyöngyösi Márton jobbikos politikus Facebook-bejegyzéséből. Az ellenzéki pártnak eddig elnöke és több alelnöke volt, s a parlamenti választás után társelnöki rendszer bevezetése vetődött
Orbán Viktor miniszterelnök ma bejelentette negyedik kormányának névsorát, immár hivatalos, kik ülnek majd a miniszteri bársonyszékekben. A lista megegyezik azzal, amit az atv.hu az elmúlt napokban több részletben nyilvánosságra hozott.
Orbán Viktor miniszterelnök Áder János köztársasági elnök felkérésének megfelelően az elmúlt napokban konzultációt folytatott a kormányalakításról. A konzultációs folyamat lezárult, eredményéről a miniszterelnök tájékoztatást adott a Fidesz és a KDNP elnökségének.
Afrikai sertéspestissel fertőzött vaddisznót találtak Heves megyében, aminek következtében számos ország leállította a magyar sertéshús bevitelét. Erről beszélt Éder Tamás a Magyar Hússzövetség elnöke az ATV Start műsorában. Elmondta, hogy az eset miatt jelentősen csökkent a húsexportunk, mert az ázsiai országokba nem szállíthatunk sertéshúst.
Kezdődik a pázsitfűfélék pollenszórása, pollenjük a hétvégén már többfelé tüneteket okozó koncentrációban lehet jelen - figyelmeztet az Országos Közegészségügyi Intézet pénteken a hivatalos Facebook-oldalán közzétett jelentésében. Cikkünkben megmutatjuk az egész évre szóló pollen-naptárat is!
Szombaton 10 és 18 óra között filmforgatás miatt lezárják a Szabadság hidat a Pest felé tartó forgalom elől, vasárnap pedig a budai alsó rakpartot mindkét irányban a Lánchíd és a Margit híd között - tájékoztatta a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
Szél Bernadett lesz az LMP kilencfős parlamenti frakciójának vezetője - jelentette be a párt társelnöke Siófokon az LMP kihelyezett frakcióülését követően.
- Szombaton 10 és 18 óra között filmforgatás miatt lezárják a Szabadság hidat a Pest felé tartó forgalom elől, vasárnap pedig a budai alsó rakpartot mindkét irányban a Lánchíd és a Margit híd között - tájékoztatta a i Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-t.
Szél Bernadett lesz az LMP kilencfős parlamenti frakciójának vezetője - jelentette be a párt társelnöke pénteken Siófokon az LMP kihelyezett frakcióülését követően.
Megállapította az áprilisi országgyűlési képviselő-választás országos listás eredményét pénteki ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB), miután valamennyi országgyűlési egyéni választókerület eredménye, illetve a levélben szavazás eredményét megállapító határozat jogerőre emelkedett.
Újabb iskolát építhet Irakban a magyar kormány - közölte az emberi erőforrások minisztere Budapesten, a Magyarországon ösztöndíjasként tanuló üldözött keresztény fiatalok évzáró ünnepségén.
A Marvel Studió szuperprodukciója mellett egy filmtörténeti húrokat pengető francia dokumentumfilm, a Shrek alkotóinak új meséje, és egy ifjúsági film is a mozikba került.
A parlamenti képviselőséget választotta Hajdu László a 15. kerület polgármesteri posztja helyett. A DK színeiben megválasztott képviselő arról beszélt az ATV Start műsorában, hogy a jelölése után mögötte állt fel az ellenzéki pártok szövetsége, így megnyerte a választást és erkölcsi kérdésnek tartja, ha már bizalmat szavaztak neki, akkor teljesíten