Ellentétben "néhány ellenzéki párttal", a szocialisták úgy gondolják, hogy szerzett jogot nem szabad elvenni, a határon túli magyarok szavazati joga fontos vívmány, azt meg kell tartani - nyilatkozta Molnár Gyula, az MSZP elnöke pénteken Kolozsváron az M1 aktuális csatornának.
A megtakarításuk alig, az adósságuk annál inkább növekszik a képviselőknek – már ha hihetünk a bevallásaiknak. Az egy képviselőre jutó adósság kétmillió forinttal növekedett átlagosan, míg a megtakarítások csak alig 300 ezer forinttal nőttek átlagosan a Blikk számításai szerint.
Várhatóan már ebben a hónapban drágul a kenyér. A malomipari cégek ugyanis 10 százalékos lisztáremelést terveznek. A Demokratikus Koalíció arra hívja fel a figyelmet, hogy a nyugdíjasok csak 3 százalékos emelést kaptak, ez pedig nem fedezi az emelkedő fogyasztási költségeket.
Gondoltak-e rá, miért van az, hogy évszázadok óta itt állunk a vártán, és még mindig nem adatik meg nekünk, hogy végre letehessük a fegyvert, élhessük a dekadens nyugat békés mindennapjait? A sors keze lenne?
Miközben a felsőoktatás színvonalának egyik meghatározó eleme az oktatók bérezése, a Lidl a pénztárosokat bruttó 260 ezer forinttal veszi fel, ami megfelel egy adjunktus kezdőbérének. A Hetek cikke.
Mirwais Janan a kormánypárti politikusok démonizált figurája lett, az afgán-magyar szakértő Németh Szilárd szerint nemzetbiztonsági kockázatot jelent. Pedig Mirwais több fideszessel is találkozott, sőt dolgozott is velük. A Heti Napló riportja.