Negyedik éve viszi sikerrel kecskeméti luxustrafikját egy magyar férfi, aki zsinórban harmadszor zsebelte be az Év Boltja verseny díját - írja a HelloVidék. A kecskeméti Spiritstore kezdetben ugyanolyan koncepció szerint működött...
Tényleg meghosszabbíthatják Bicskéig a felcsúti kisvasutat, ahogy azt Orbán Viktor megmondta, de számos más vonalat is felújítanának az elkövetkező két évben összesen több mint 12 milliárd forintból - derül ki a hvg birtokába került kormányzati előterjesztésből.
A Siófoki Járási Ügyészség 2019. július 5-én két tetten ért és őrizetbe vett külföldi állampolgárt állított bíróság elé, akik közül az egyik gépjárművet nyitott ki egy speciális eszközzel, míg a másik a Balaton Sound fesztiválon dolgozó ápolónőt ütött meg.
Egy kormányzati előterjesztés alapján folytatódhatnak a kisvasútfejlesztések, a következő 2 évben Rogán Antal és Révész Máriusz előterjesztése alapján összesen több mint 12 milliárd forint mehet ezekre.
Vékony pénztárcával a vadvizek, folyópartok és víztározók maradnak, a fizetős strandot vagy a balatonozást egy nagyobb család csak ritkán engedheti meg magának.
Lezárultak a Magyar Falu program első pályázatai, mely segítségével 461 önkormányzati és 487 egyházi közösségi tér fejlesztésére kerülhet sor. Mindkét esetben felhasználásra került a kiírás teljes keretösszege, összesen 13...
A fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak júniusban az egy évvel korábbinál, májushoz viszonyítva pedig az árak átlagosan 0,2 százalékkal csökkentek – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.
A fogyasztói árak átlagosan 3,4 százalékkal voltak magasabbak júniusban az egy évvel korábbinál, májushoz viszonyítva az árak átlagosan 0,2 százalékkal csökkentek - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.
Olvasom a nyugat.hu portálon, hogy a szombathelyi önkormányzat a jövőben csak szigorú feltételek mellett hajlandó támogatást adni a csőd közelben lévő focicsapatnak. A részletekkel nem terhelem az olvasót: a klub gatyáig eladósodott, gyakorlatilag fizetésképtelen. Ez Magyarországon nem ritka, ezért még nem ültem volna le a klaviatúrához.
Félmillióval több tankönyvet rendeltek az iskolák a szeptemberi tanévkezdésre, az erre fordított költségek 700 millió forinttal csökkentek tavalyhoz képest - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.
Hivatalos látogatást tesz Magyarországon Zuzana Caputová, a Szlovák Köztársaság elnöke csütörtökön. A szlovák államfő Áder János köztársasági elnök meghívására érkezik Budapestre.
Sportkifejezéssel élve a papírforma érvényesült a görög parlamenti választáson, a jobboldali konzervatív Új Demokrácia nemcsak győzött, abszolút többséget is szerzett az új parlamentben, így viszonylag kényelmes többséggel kormányozhat. Kiriakosz Micotakisz tegnap beiktatott miniszterelnök győzelmi beszéde meglehetősen derűlátónak hangzott tehát.
A műfelháborodás elemi erejű. A hatalmon lévők számon kérik az ellenzékiektől, hogy szembe merészeltek menni a szokásjoggal. Nem szavazták meg ugyanis az Európai Parlamentben, hogy a fideszes Járóka Lívia is alelnök lehessen
Mostanában zavarban vannak a kommentátorok, politikai elemzők, ha a csúcsjelölti rendszer minapi kijátszása szóba kerül a francia államfő, illetve Orbán Viktor részéről. Bár két egyaránt karizmatikus egyéniségről van szó, Európa jövőjét illető elképzeléseik mégis olyannyira különböznek egymástól, hogy el sem tudjuk képzelni, Weber európai bizottság
Az a nap is ugyanúgy kezdődött, mint a többi. A tizenegy éves reggel felkelt, türelmesen kivárta, amíg a személyzet elé teszi a szokott joghurtját a puffasztott csokoládés golyóval
A gazdasági szabadságharc a valóságban sosem létezett. A politikai jelszavaknak nem az a feladatuk, hogy a létező világot leírják, de valamilyen értelmezhető kapcsolatban azért lehetnének vele. Ám teljesen értelmetlen gazdasági szabadságharcról beszélni egy olyan országban, ahol a bankok profitrátája a legmagasabb Európában, ahol a multinacionális
A magyar külpolitika egyik legfontosabb sarokköve a külhoni magyarok melletti kiállás, jogaik és érdekeik védelme, illetve képviselete - hangsúlyozta a Külgazdasági és Külügyminisztérium tájékoztatásért és Magyarország nemzetközi megjelenítéséért felelős államtitkára kedden Budapesten.
A hétfői Egyenes Beszédben a Momentum EP-képviselője úgy fogalmazott: Járóka Líviát azért nem támogatták, mert nem volt jelen Törökszentmiklóson, és nem emelte fel a hangját a Híd a munkába-program miatt.
Kőszeghy Csanád Ábelt, a Jobbik helyi önkormányzati frakcióvezetőjét indítja közös polgármesterjelöltként Debrecenben az őszi önkormányzati választáson a Jobbik, a Momentum és az LMP - jelentették be a három párt képviselői kedden a városháza előtt sajtótájékoztatón.
Kőszeghy Csanád Ábel szerint más pártok és civil szervezetek is beállhatnak mögé, ezért a képviselőjelölti listát csak később hozzák nyilvánosságra, de az MSZP-vel és a DK-val „zátonyra futottak” a tárgyalások.
A 4iG megállapodást írt alá a Magyar Telekom Nyrt.-vel a T-Systems Magyarország Zrt. megvásárlásáról - közölte a 4iG és a Magyar Telekom kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Kőszeghy Csanád Ábelt, a Jobbik helyi önkormányzati frakcióvezetőjét indítja közös polgármesterjelöltként Debrecenben az őszi önkormányzati választáson a Jobbik, a Momentum és az LMP - jelentették be a három párt képviselői.
Már korábban is voltak arról híresztelések, hogy hazánkban is megkezdené a McDonald's a gyorskaják házhoz szállítását. Külföldön ez már nem újdonság, a McDelivery névre keresztelt futárszolgálat, ami a mekis kajákat szállítja ki, már régóta üzemel.
Szalmonellával szennyezett kutyaeledelt hív vissza a Fressnapf - közölte az áruházláncra hivatkozva kedden a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih).
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) 25 millió forintos bírság megfizetésére kötelezte a Magyar Telekom Nyrt.-t, mert a vállalat tavaly októberben és novemberben előzetes értesítés nélkül változtatott számlázási gyakorlatán; a jogsértő magatartás miatt több százezer előfizető egyáltalán nem értesült az előfizetői szerződése egyoldalú módos
Hivatalos látogatást tesz Magyarországon Zuzana Caputová, a Szlovák Köztársaság elnöke csütörtökön. A szlovák államfő Áder János köztársasági elnök meghívására érkezik Budapestre.
A siófoki rendőrök elkaptak egy budapesti taxist hétfő délután, akit a közlekedési hatóság egyik dolgozója megpróbált ellenőrizni, de a sofőr a felszólítás ellenére beszállt a kocsijába, majd a férfit, aki megpróbálta feltartóztatni, elsodorta.
A közműszolgáltató szerint ha illegális beavatkozás történik a hálózatban, az nem csak a szolgáltatónak okoz anyagi veszteséget, de életeket is veszélyeztet.
Magyarországon az utóbbi években kevésbé jellemző az energialopás, de még most is jelentős számban fordulnak elő olyan esetek, amikor szabálytalan beavatkozást történik a hálózaton, az illegális beavatkozás nemcsak anyagi veszteséget okoz a szolgáltatóknak, hanem életeket is veszélyeztet - hívta fel a figyelmet az NKM Nemzeti Közművek Zrt.
Puzsér reagált a 444 Karácsony-interjújára. Azt mondja, nyolc hónapja arra kérte Karácsonyt, hogy találják meg közösen Budapest Márki-Zay Péterét, de a zuglói polgármester erre nem volt hajlandó.