Szabó András szerint a kapcsolatuk titka az, hogy nagyon jól megértik egymást, és hasonlít az értékrendjük is, az életkorbeli különbség pedig nem téma kettejük között.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss adatsora a keresetek változatlanul lendületes növekedését jelzi a háború okozta gazdasági nehézségek és a járvány ellenére - közölte az MTI-vel kedden a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM).
A választások után jelentette be Gulyás Gergely, hogy alaptörvény-módosítást javasolnak, hogy humanitárius katasztrófahelyzetben ismét élhessen ezzel a lehetőséggel. Varga Judit nyújtotta be a módosítást, az igazságügyi miniszter szerint fel kell készíteni a jogrendünket az elképzelhetetlennek hitt kihívásokra.
Az új szabály lehetővé teszi, hogy a kormány veszélyhelyzetet hirdessen a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, háborús helyzet vagy humanitárius katasztrófa esetén is.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő miniszterré kinevezett férje meghallgatásán még azt mondta, szerinte beruházásai „magyar nemzeti érdek” szempontjából voltak fontosak.
A kormány veszélyhelyzetet hirdethet a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, háborús helyzet vagy humanitárius katasztrófa esetén is - döntött az alaptörvény tizedik módosításával kedden az Országgyűlés.
Az alaptörvény-módosítással összefüggésben a katasztrófavédelemről és a hozzá kapcsolódó egyes törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot is elfogadták.
Orbán Viktor szerint az orosz olaj elleni szankciók felérnek a magyar gazdaságra dobott atombombával. Ez a kijelentés azonban többek szerint erős csúsztatás. Holoda Attila energiapiaci Klasszis Klubunk május 26-i vendége, akivel többek között arról beszélünk, hogy kiváltható-e az orosz olaj? A második Orbán-kormányban rövidebb ideig az energetikáér
Ahogy korábban beszámoltunk róla, június 26-án időközi önkormányzati választást tartanak Erzsébetvárosban. Több jelölt is harcba száll az áramlopási ügy miatt lemondott DK-s Borka-Szász Tamás megüresedett képviselői székéért. Az aspiránsok között érdekes névre bukkantunk, a Gattyán György által alapított Megoldás Mozgalom ugyanis egy olyan férfit i
Nem csak egyes területeken, nem csak egyes szakmákban, és nem csak egyes intézménytípusokban jellemző, hogy huzamosabb ideig nem találnak szakembert – fogalmaz a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete, ismertetve annak az átfogó felmérésnek az eredményét, amit az elmúlt hetekben készítettek.
Abszurdnak és szürreálisnak nevezte a kormányzati struktúrát a Mi Hazánk Mozgalom elnöke, parlamenti frakcióvezetője keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Az Ipsos 28 ország részvételével vizsgálta, hogyan bicikliznek az emberek világszerte, illetve hogyan vélekedünk mi magyarok ezzel a közlekedési formával kapcsolatban. A kutatás rávilágít, hogy bár a magyarok sok tekintetben a kerékpározás ügye mellett vannak, ha a gyakorlatról van szó, azért van még mit tanulnunk például holland polgártársainktól.
A Varga Judit vezette Igazságügyi Minisztérium nem hajlandó elárulni, Völner Pál vád alá helyezése után ki felel a titkos információszerzés engedélyezéséért.
A magyarok kétharmada tervez nyaralást Horvátországban idén a Szallas.hu szállásfoglaló oldal legfrissebb online kutatása szerint, amelyből az is kiderült, hogy tízből nyolc utazást tervezőt nem befolyásol az orosz-ukrán háború az üdülés tervezésekor.
Május 31. a határidő a céges beszámolók leadására, Majoros Péter, azaz Majka cége viszont már a hónap közepén leadta a 2021-es évre vonatkozó papírokat.Nem panaszkodhat a rapper, szép summát hozott a cége.
A tárca azt sem árulta el a lap érdeklődésére, hogy tavaly hány megfigyelést engedélyeztek, és hány engedélyt tagadtak meg, holott ezeket az adatokat hosszú évek óta kiadták közérdekű adatigénylésre.
15 óra 30 perctől kezdődött Napi aktuális extra című műsorunk, majd élőben kapcsoltunk a parlamenti ülésre az ötödik Orbán-kormány tagjainak eskütételére. Kövessék a HírTV-n, Facebook- vagy YouTube-csatornánkon.