"Hagyjuk ezt a műmacsó tempót" - ezt írta híradónknak Szentkirályi Alexandra azzal kapcsolatban, hogy megkérdeztük, mi a véleménye arról, hogy Vitézy Dávid azt gondolja, közte és Karácsony Gergely között dől majd el, hogy ki nyeri a főpolgármester-választást. Az általunk megkérdezett szakértők szerint pedig meghatározó jelentősége lesz majd annak,
A rendőrség azt kéri, hogy aki a képen látható kislányt felismeri, vagy a tartózkodási helyéről információval rendelkezik, jelentkezzen személyesen a Szolnoki Rendőrkapitányságon.
2024. március 27-én az előző kivitelező cég, a KÉSZ Építő Zrt. elhagyta a Duna Terasz Grande területét, a beruházó pedig birtokba lépett. Jelenleg a központi rendszerek, a lakások és egyéb ingatlanegységek állapotának felmérése zajlik, hamarosan meg is kezdődhet a kulcsok átadása az arra alkalmas ingatlanegységek esetében – számolt be a hírről egy
Az elmúlt napokban a városháza dísztermébe várta a fürdővárosi szállásadókat a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft a polgármesteri hivatallal és a vármegyei Nemzeti Adó- és Vámhivatallal közös programjára. A szállásadói fórum célja, hogy az érintettek elsőkézből értesülhessenek a legújabb adóügyi változásokról. A húsvéti hosszú hétvégét megelőzően akt
Nyíregyháza Város Önkormányzata idén is megrendezi a Tavaszi Zsongást Nyíregyházán. 2024. április 2-21. között tavaszi vásárral és zenés színpadi produkciókkal teszik még hangulatosabbá a Kossuth teret.
Az óbudai önkormányzatnak kellene megvásárolnia Esterházy Péter egykori otthonát. Ezt javasolja Bús Balázs, a III. kerület korábbi polgármestere, a Fidesz-KDNP polgármesterjelöltje. Az ügyben Esterházy Marcell is megszólalt. A hirdetésben 350 millió forintos eladási ár szerepel.
Mi kereszténydemokraták vállaljuk, hogy az önkormányzati választásokat követően olyan politikát folytatunk helyben, ami megőrzi a Kárpát-medence természeti szépségét és környezetünk
Hallgassa meg a legfrissebb híreket, tényleg csak pár perc! A közélet, gazdaság aktuális híreiről, a társadalmat érintő változásokról röviden szól a friss hírek podcastunk.
Csőd szélén a főváros, 100 milliárdok elherdálva, állampapírok kiárusítva, az önkormányzati cégek eladósítva – jellemezte Budapest pénzügyi helyzetét Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP főpolgármester-jelöltje.
A részvétel minden szavazáson csökkent az 1979-es év óta - amikor az EU polgárai először szavaztak az Európai Parlament választásán, 2014-ben pedig a mindent felülmúlóan alacsony 42,6 százalékra esett vissza. Legutóbb azonban volt mit ünnepelni, a részvételi arány ugyanis igen szép volt. 2019 májusában, az EU vezető személyiségei történelmi eredmén
A vizsgálatokon az üzemeltető állományában lévő valamennyi villamostípus, többi között olyan CAF-járművek terhelését is megnézik a hídon, amelyek már jelenleg is közlekednek Budapesten.
A csendesebb téli hónapok után, egy színes, tartalmas és intenzív időszakot tudhat maga mögött az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. A Gyula városának közművelődési és kulturális életét meghatározó intézmény kommunikációs vezetőjével, Fábián Tamással a 3 Témában a kiemelt programjaikról, a megújulás szükségességéről és a közeljövő terveiről beszélgettün
A Blikknek hosszú interjút adott a frissen politikussá avanzsált jogász. Beszélt az EP-választásról és az április 6-ra szervezett nagyszabású tüntetésről is.
Koncz Zsófia kijelentette: a magyar kormánynak fontos, hogy kikérje a magyar emberek véleményét, ezért indítottak online párbeszédet a zöldenergia felhasználásával kapcsolatban.
Viszont kiderült, mi az a téma, amiért a fideszesek jobban rajonganak még a focinál és a húsvétnál is, és akkora győzelmet aratnak a kedvéért a kognitív disszonancia fölött, hogy az a Holdról is látszik. Az orosz propaganda közben már megint a spájzban van.
A belvárosban két ellenzéki jelölt "van még talpon" a választások előtt: az ellenzéki pártok által támogatott Juhász Péter és a Tiéd a belváros frakció vezetője, Kovács Alex. Közöttük előválasztás döntheti el, melyikük szállhat szembe a regnáló fideszes jelölttel. Most az ATV Egyenes Beszéd Voks című műsorában közölték: lesz előválasztás, sőt, azt
Témák: – A gyermekek fogadásának előkészítéséhez nyújt támogatást a helyi önkormányzat – jelentette be Görgényi Ernő polgármester. A gyermekáldás örömeit átélő gyulai családok 50 ezer forintos támogatásban részesülnek. – Az elmúlt napokban a városháza dísztermébe várta a fürdővárosi szállásadókat a Gyulai Turisztikai Nonprofit Kft a polgármesteri h
A csendesebb téli hónapok után, egy színes, tartalmas és intenzív időszakot tudhat maga mögött az Erkel Ferenc Nonprofit Kft. A Gyula városának közművelődési és kulturális életét meghatározó intézmény kommunikációs vezetőjével, Fábián Tamással a 3 Témában a kiemelt programjaikról, a megújulás szükségességéről és a közeljövő terveiről beszélgettünk.
Egy kérést intézett a követőkhöz, ami a szombati, nagyszabásúra tervezett tüntetésre vonatkozik, és ami szerinte válasz tud lenni a rogáni propagandahadjáratra.
Benyújtották a múzeumok összevonásáról szóló törvénymódosító javaslatot. A végső fázisban jár a budapesti reptér visszavásárlása – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
Márki-Zay Péter elmondása szerint a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda beperelte a Mindenki Magyarországa Néppártot utóbbi konzultációja miatt.
Orbán Viktor szerdán Románia fővárosában járt, ahol Alexander De Croo belga és Andrej Plenkovic horvát kormányfővel, Klaus Johannis román államfővel és Charles Michel, az Európai Tanács elnökével is megbeszéléseket folytatott. A romániai találkozókat Orbán Viktor "Mini-csúcs"-ként írta le a Facebookon.
Azt, ami a soa során történt, sem megbocsátani, sem jóvátenni, főleg elfelejteni nem lehet - jelentette ki a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke a Holokauszt 80 emlékév megnyitóján, szerdán Budapesten.
Az ország toxikológusa szerint csak látszatintézkedés a termékek tiltása 18 éves kor alatt. Valódi megoldást egy átfogó felvilágosító kampány jelenthetne szerinte.