A forint árfolyama péntek reggelre szinte nem változott az előző esti jegyzéséhez képest az euróval és a svájci frankkal szemben, a dollár ellenében viszont kissé erősödött.
A délszláv háború idején volt amerikai törekvés arra, hogy nyissuk meg a déli front mellett az északi frontot, ez a magyar-szerb határnál a frontot jelentette volna. "Ezt én visszautasítottam" - mondta el Orbán Viktor ma reggel a Kossuth Rádiós interjújában.
A Budapesti Közlekedési Központtal kötött stratégiai partnerség keretében 2024. április 24-én és 25-én ismét ellenőrizte a buszsávok szabályos használatát a rendőrség- írja a Police.hu
A választások után megszorításokra készülhet a magyar kormány. Elemzők pedig a héten azt nyilatkozták a Reutersnek, hogy a magyar kormány el van köteleződve a költségvetés konszolidációja mellett. Bod Péter Ákos közgazdász, az MNB korábbi elnöke szerint ez annyit jelent, hogy a költségvetés összedőlt, és ezt a kormány is látja, és azt gondolják, ho
A kormány újrakalkulálja az üzemanyag kereskedők kérése alspján, hogy a benzinár ne legyen több itthon, mint a szomszédos országok átlagára - jelentette be Orbán Viktor ma reggel a Kossuth Rádióban.
Éves közös küldöttgyűlését tartotta a napokban a vármegyei vadászszövetség és az Országos Magyar Vadászkamara területi szervezete. A Békés Vármegyei Kormányhivatal földszinti előadójában megtartott eseményen az aktualitások mellett napirenden volt a 2023-as év beszámolója, valamint a vadászszövetség és a vadászkamara idei költségvetési tervét is
A magyar kormányfő a Kossuth Rádió "Jó reggelt, Magyarország!" című műsorában elmondta, hogy ha béke lenne, a magyar gazdaság növekedése megduplázódna.
Karsai Dániel egykori gimnáziuma díszpolgárrá avatta az ALS betegséggel küzdő alkotmányjogászt, méghozzá azzal az indoklással, hogy testi és lelki szenvedése mellett képes megőrizni a humorát, szakmai elkötelezettségét, hogy másokon segítsen. Az ATV Start péntek reggeli műsorának egyik vendége Karsai Péter volt, aki a testvéréről beszélt.
Nyíregyházán tett látogatást Orbán Viktor miniszterelnök, ahol talán a legteljesebben megvalósultak a kormányzat és önkormányzat között kötött Modern Városok Program megállapodás fejlesztései. A kormányfőt dr. Kovács Ferenc polgármester fogadta.
Falusi gyerekként, Nyírtasson nevelkedett Karácsony Gergely, aki boldogan emlékszik vissza gyerekkorára: egész nap a kukoricacsűrben lógtak a barátaival, a végtelen tájat járták, miközben itt találkozott először az igazi falusi szegénységgel is. Aztán minden megváltozott. A főpolgármester könyvet írt, a Blikk meg elolvasta.
Témák: – Együttműködési megállapodást kötött Gyula a Nemzeti Tudósképző Akadémiával és a Nemzeti Orvosbiológiai Alapítvánnyal. A fiatalok többek között különleges kutatási programokban vehetnek részt. – Megállapodás jött létre a kormányhivatal és a Békés Vármegyei Központi Kórház között. Az erről szóló dokumentumot csütörtökön írták alá. – A felnőt
A közelmúltban indult a Békés Vármegyei Központi Kórház gyermekdiabétesz gondozójában a cukorbeteg gyermekek szövődményszűrése. A békéscsabai tagkórházban rövid és fájdalommentes vizsgálattal tudják felügyelni a diabéteszes gyermekek hosszú távú egészségét. A diabéteszes idegkárosodás, a neuropathia szűrését is el tudják végezni a nemrégiben ind
Bizonyos fokú "varázstalanítást" eredményezhet - Novák Zoltán szerint benne van a kockázat Magyar Péterék fővárosi "last minute" listaállításában. Az elemző szerint főpolgármester-jelöltet Karácsonnyal szemben pedig valószínűleg azért nem indítanak, mert ha nem tudja megszorongatni, "a kudarc látványosabb lehet". Mráz Ágoston Sámuel azt mondja: "Ne
Egy kisfiút babzsákkal fejbe dobott, egy kislány száját és az orrát pedig többször celluxszal leragasztott az egyik nevelő az Érdi Polgármesteri Hivatalhoz tartozó bölcsődében. A bántalmazásokat állítólag a többi nevelő is végignézhette, de nem léptek közbe. Az érdi önkormányzat vizsgálatot indított és elküldte a nevelőt, büntetőeljárás indulhat az
15 millió forintot biztosít a Kossuth téren található Szentháromság kápolna tornyának műemléki felújításához a Miniszterelnökség – jelentették be a csütörtöki, helyszíni sajtótájékoztatón. Görgényi Ernő polgármester kiemelte, a kápolna tornyának felújítása nemcsak hitéleti, hanem városképi szempontból is fontos. Mint műemlék hozzájárul a város szép
A hatszázmilliót nyert győri lottómilliomost a napokban temette el a felesége. Andraschek Lászlóné veseátültetésre vár, a pénzből már nem maradt, de a ház, amit a nyereményből vettek, élete végéig az övé marad.