2025. február 5. szerda

febr. 5
11:42
Nyomorult vége lett Sztálin legjobb magyar tanítványának (Demokrata)
1971. február 5-én halt meg a Szovjetunióban Rákosi Mátyás egykori magyar diktátor.
febr. 5
11:42
Tuzson Bence szerint érthetetlen, hogy az Országos Bírói Tanács kiugrott a kormánnyal kötött megállapodásból (Telex)
Az igazságügyi miniszter megérti, hogy feszültségek vannak a szervezeten belül, de ezeket a konfliktusokat "házon belül" kell rendezni, az OBT magatartásával a komolyságát veszélyezteti.
febr. 5
11:48
Most egy 10 éves fiú küldött fenyegető e-mailt egy budapesti iskolának (Blikk)
Egy tízéves fiú okozott riadalmat Budapesten, amikor fenyegető e-mailt küldött egy X. kerületi iskolának. Az eset február 2-án történt, és azonnal rendőri intézkedést vont maga után. A rendőrség a fiatal elkövető édesanyját is meghallgatta, azonban sem ő, sem a gyermeke nem tudott magyarázatot adni a fenyegetés okára.
febr. 5
11:48
"Ez kérem egy 32 Millióból lerakott Budi" - Hadházy Ákos újabb EU-s pénzből készült beruházásról rántja le a leplet (SzMo)
A független országgyűlési képviselő szerint alsó hangon két-háromszoros, de inkább még durvább túlárazásról lehet szó a szalkszentmártoni nyilvános wc esetében.
febr. 5
11:54
Tüntetést szervez az orvosi kamara március 8-ra (Telex)
Az útvonal és a helyszín még szervezés alatt van, de a MOK azt kéri, a "pártpolitikusok inkább maradjanak otthon".
febr. 5
12:12
Borzalmas tragédia Szegeden: kiugrott egy ember a panellakása ablakán (Blikk)
Szörnyű tragédia híre rázta meg Szegedet, miután kiderült: kiugrott egy ember a város egyik panelházának ablakából.
febr. 5
12:12
Tíz éves fiú állt az iskolai bombafenyegetés mögött (Demokrata)
A fenyegetésre sem a fiú, sem a szintén meghallgatott édesanyja nem tudott magyarázatot adni.
febr. 5
12:18
A nyugdíjasokat érintő programról egyeztetnek a Karmelitában (Infostart)
A szerdai kormányülésen az otthonfelújítási program bővítéséről is egyeztetnek.
febr. 5
12:18
Alig maradt beépíteni való partszakasz a Velencei-tavon, de a kormány talált egyet (444.hu)
Még sukorói fideszes képviselő is aláírta azt a petíciót, amit a Velencei-tó partjára tervezett Fiatalokért Központ ellen indítottak. A tiltakozók szerint a kétezres, már így is túl nagyra nőtt Sukoró mellett egy vele egyenértékű település nőne ki a földből a most még szinte érintetlen tóparton. Gyurcsány idején a szintén erre a területre tervezett
febr. 5
12:18
Tízéves fiú küldött bombafenyegetést egy kőbányai iskolának (Telex)
A fenyegetésre sem a fiú, sem az édesanyja nem tudott magyarázatot adni.
febr. 5
12:30
Rengeteg magyar e-cigi vásárló bukott le: lecsapott a NAV, sokakat rendelnek be a csomagjuk miatt (Pénzcentrum)
Az ünnepek előtt egyre többen vásárolnak interneten keresztül különféle termékeket. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a termékek között egyre többször jelennek meg dohánytermékek. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatósága a karácsony előtti időszakban több mint nyolcezer darab elektronikus cigarettát talált a postacsomagokban.
febr. 5
12:30
Kocsis Máté durván helyre tette Vadai Ágnest (Demokrata)
Az ukrán beavatkozási törekvésekkel kapcsolatos információk nem bizalmas vagy titkos minősítésűek – közölte a politikus.
febr. 5
12:30
Az egészségügy süllyedő hajó, és nem lesz jól működő tengeralattjáró (Telex)
A magyar egészségügy süllyedő hajó orvosbárókkal, feudális, hierarchikus rendszerrel, ahol a lékeket nem kijavítják, csak eltakarják, állítja a holland rendszerben is dolgozó mosonmagyaróvári gyermekgyógyász.
febr. 5
12:45
Megbüntette az MNB a magyarok bankját, itt vannak a részletek (Most Hír)
Az MNB hiányosságokat talált a Raiffeisen Banknál, büntetés lett a vége.
febr. 5
12:48
"Nyílt titok volt köztünk, hogy János bácsi kivel, mit csinál" – a bicskei gyermekotthon újabb áldozata szólalt meg (Blikk)
Rohánszki Gergely, a bicskei gyermekotthon volt igazgatójának egyik áldozata az RTL Házon Kívül című műsorában mesélt a régebbi emlékeiről. Elárulta többek között, az intézmény vezetőjének többek között azt is el merte mondani, hogy bizonytalan a nemi identitását illetően. A Kossuth Zsuzsa Gyermekotthon egykori vezetőjét, V. Jánost 9 év 6 hónap feg
febr. 5
12:54
Újabb bicskei áldozat szólalt meg: Nyílt titok volt köztünk, hogy János bácsi kivel, mit csinál (444.hu)
Állítása szerint őt is zaklatta V. János, akitől minden alkalom után 5-10 ezer forint fizetséget kapott.
febr. 5
12:54
Az orvosok is tüntetést szerveznek – március 8-án lehet a Magyar Orvosi Kamara demonstrációja (SzMo)
Az orvosi kamara és a szakszervezet szerint vészhelyzet van a magyar egészségügyben: alulfinanszírozott a rendszer, miközben a magyarok egészségügyi mutatói nagyon rosszak. Kampányt is indítottak, ám az is akadályokba ütközött.
febr. 5
12:54
Lázár a dubaji befektetőre hivatkozik, Rózsa András szerint még mindig a MÁV felelőssége a zuglói szeméthegyek eltakarítása (Telex)
A zuglói polgármester szerint a miniszter hárítja a felelősséget, a BVSC sportpályák mögötti szemetes terület Lázár állításával ellentétben még mindig a MÁV tulajdonában van.
febr. 5
13:00
Kocsis Máté köszöni az aggódást, cserébe kioktatja az ellenzéket és a sajtót is (Menedzsment Fórum)
Nyugodtan beszélhetett az "ukrán befolyásolási kísérletről", ez erről szóló információkat egész véletlenül nem titkosították.
febr. 5
13:12
Kitapsolási botrány a MOME-n: megszólalt a hallgatók célkeresztjében álló rektor (Infostart)
A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói az általuk illegitimnek tekintett rektor és helyetteseinek lemondását követeli, de az InfoRádióban Koós Pál azt mondta: kinevezését törvényesnek tartja, és a szenátus és a kuratórium közötti jogkörök megoszlása már a kinevezése előtt adott volt. Hozzátette: hajlandó egyeztetni a hallgatókkal, de a szenátusi
febr. 5
13:21
A szemünk előtt alakul át a természet (Gyulatelevízió)
Az elmúlt hetekben akár a 15 fokot is elérte a hőmérséklet. Ez többek között azt eredményezte, hogy elkezdett ébredni a természet. Elsőként a madarak figyelmeztetnek erre, hiszen amennyiben az átlaghőmérséklet egy bizonyos fok fölé emelkedik, akkor egyre többen kezdenek el dalolni. Többek között a fekete rigók, a cinegék, valamint a tengelicek jele
febr. 5
13:24
Hét napig rendkívüli készültség lesz Budapesten (Infostart)
Fokozott rendőri ellenőrzés lesz érvényben Budapesten a kitörés napja idején, a két évvel ezelőtti támadássorozat miatt.
febr. 5
13:33
Elég volt a folyamatos drágulásból? Itt a pénzügyi szakértő bizonyított módszere a 45 százalékos spórolásra (Most Hír)
Az élelmiszerárak években sokkoló mértékben emelkedtek. Nem szabad beletörődni ebbe a helyzetbe! Vannak olyan spórolási tippek és szokások, amikkel 30-50%-ot is megtakaríthatsz a havi élelmiszerköltségedből.
febr. 5
13:48
A fideszes médiát csak addig foglalkoztatta a tömeges iskolai bombafenyegetés, amíg bele lehetett keverni az iszlamistákat (444.hu)
Kedden kiderült, hogy a titkosszolgálatok szerint a közel 300 iskolát érintő fenyegetés jelen állás szerint nem köthető iszlám radikálisokhoz. Ez a fordulat már nem jutott el a közmédia és társai fogyasztóihoz.
febr. 5
13:54
Németh Szilárd: Európában a magyarok kapják a legolcsóbban az energiát (Demokrata)
Belföldön az áram- és gázárak lényegesen alacsonyabbak, mint a térségben.
febr. 5
14:06
Többen elfogadhatatlannak tartják Donald Trump gázai javaslatát (Infostart)
Mahmúd Abbász palesztin elnök szerdán határozottan visszautasította Donald Trump amerikai elnöknek a Gázai övezet átvételére vonatkozó javaslatát, amelyet a török külügyminiszter is elfogadhatatlannak nevezett.
febr. 5
14:18
Változik a világ: Orbán Viktor plakátja tűnt fel a berni főpályaudvaron (Blikk)
Orbán Balázs egy igazán érdekes posztot tett közzé a Facebook-oldalára nemrégiben, a fotón Orbán Viktor szerepel. A miniszterelnök politikai igazgatójának bejegyzésében egy plakát látható a berni főpályaudvaron, amely a magyar kormányfő jövőbe mutató szerepét hirdeti. A magyar miniszterelnök korábban már beszélt a politikai erőviszonyok változásáró
febr. 5
14:18
Bejelentésekre készül a kormány (Infostart)
Csütörtök 10 órakor Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő tesz bejelentéseket a szerdai kormányülésen elhangzottak részleteiről.
febr. 5
14:24
Vallott az MNB a magyarok megtakarításairól: elképeztő, amit a nyugdíjpénzekkel, állampapírokkal terveznek (Pénzcentrum)
A magyar háztartások pénzügyi kilátásai vegyes képet mutatnak: a munkaképes korúak várakozásai stabilak, míg a nyugdíjas háztartások körében nőtt az anyagi helyzet romlásától tartók aránya - derül ki az MNB friss felméréséből. A megtakarítási hajlandóság továbbra is magas, ugyanakkor az inflációs várakozások enyhén emelkedtek, megszakítva a korábbi
febr. 5
14:42
Orvosi szótárral segíti egy hazai szervezet a daganatos gyerekek szüleit (Telex)
Az Érintettek Szülői Egyesület az ingyenes szótárral a latin kifejezések értelmezését segíti, ezzel a szülők kiszolgáltatottságát és bizonytalanságát próbálja csökkenteni.
febr. 5
14:48
Magyar Péter: Felszólítom a rendőrséget, hogy ne kollaboráljon a korrupt hatalommal, és végezze el a törvényben előírt feladatait (SzMo)
A Tisza Párt elnöke azzal kapcsolatban szólalt meg, hogy új koordinátorának múltjáról írt a kormányközeli sajtó. Magyar ugyanakkor elővette a Vogel Evelin ügyében tett feljelentéseit is.
febr. 5
14:48
BRFK: Nem engedjük, hogy szélsőséges csoportok bárkit megtámadjanak! (Demokrata)
A közelgő kitörés napja kapcsán a rendőrség több napon át megemelt létszámmal biztosítja a közterületek rendjét"-
febr. 5
15:00
Menczer: Senki sem gondolhatja, hogy aki az időseket lenézi, az majd pont a cigányokat és a szegényeket fogja szeretni (444.hu)
A Fidesz kommunikációs igazgatója bele akart szállni Magyar Péterbe, így bökte ki, hogy szerinte az időseket könnyebb szeretni a cigányoknál vagy a szegényeknél.
febr. 5
15:00
Elfogadták a Fidesz javaslatát (Demokrata)
Az országszerte hatalmas sikert arató közmunkaprogramhoz hasonló kezdeményezést vezetnének be a kormánypártok Budapesten.
febr. 5
15:02
Gyanúsított marad Biró Ferenc, az ügyészség elutasította panaszát (444.hu)
Az Integritás Hatóság elnökét hivatali visszaéléssel és hűtlen kezeléssel gyanúsították meg, ami ellen panasszal élt. Ezt alaptalannak tartotta a Legfőbb Ügyészség.
febr. 5
15:18
Németh Szilárd: Európában a magyarok kapják a legolcsóbban az energiát (Metropol)
A számok nem hazudnak.
febr. 5
15:24
Ezt most komoly? Újabb bombariadó egy iskolában: ki nem találná ki a tettes (Pénzcentrum)
Fenyegető e-mailt küldött egy 10 éves fiú egy X. kerületi iskolának - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán a police.hu oldalon a "Bombariadó nem játék!" című közleményében.
febr. 5
15:24
Németh Szilárd: Európában a magyarok kapják a legolcsóbban az energiát (BorsOnline)
A rezsicsökkentést a kormány a jövőben is meg fogja védeni.
febr. 5
15:30
Az Országháztól az Igazságügyi Minisztériumig tart majd az első bírótüntetés (444.hu)
A jogállami igazságügyi jogalkotásért, a bírói véleménynyilvánítás szabadságáért és a hivatáshoz méltó bérért vonulnak utcára.
febr. 5
15:36
Döntöttek a bírók: február 22-én az utcára vonulnak – talár nélkül (Infostart)
Megszületett a döntés, utcára vonulnak a bírók február 22-én – tájékoztatta az InfoRádiót a Magyar Bírói Egyesület elnöke. Boros Katalin hangsúlyozta: a tavaly őszi négyoldalú megállapodás nagy felzúdulást keltett a bírói karon belül, úgy érzik, fel kell hívni a nyilvánosság figyelmét a bírói függetlenségre.
febr. 5
15:36
Nem tehették ki az óriásplakátokat, online üzennek az orvosok – Március 8-ra nyilvános megmozdulást szerveznek –Szerintük a magyarok egészsége többet érdemel (Blikk)
Háromszázötven kinyomtatott óriásplakátból csak hetvenet helyezhettek ki a közterületekre a magyar orvosok. A kamara online folytatja az üzenetei eljuttatását az emberekhez, mert szerintük a magyarok egészsége több figyelmet és pénzt érdemel. Márciusban nyilvános rendezvényre várják a támogatókat, de azt kérik, hogy a "politikusok maradjanak otthon
febr. 5
15:36
"Végre lebontják ezt a korrupt külföldi beavatkozási gépezetet" - Elon Musknak is tetszett Orbán Balázs Washingtonról szóló posztja (SzMo)
A miniszterelnök politikai igazgatója rendkívül boldog a döntés miatt, és köszönetet mondott az amerikai elnöknek is.
febr. 5
15:42
Rogán minisztériuma költözhet a Várban több tízmilliárdért újjáépített egykori Vöröskereszt-székházba (444.hu)
Egy közbeszerzési tervben találtunk rá arra az információra, amit hetek óta próbálnak titkolni.
febr. 5
16:00
Káosz a bölcsődei támogatások körül, hónapok óta hiába várnak a szülők a pénzükre (SzMo)
Sok család hónapok óta vár a bölcsődei támogatás kifizetésére, pedig minden szükséges dokumentumot leadtak. Az ügyfélszolgálat nehezen elérhető, a szülők pedig bizonytalanok, hogy mikor jutnak hozzá a pénzükhöz.
febr. 5
16:06
Kiderült, miért rendeltek el fokozott rendőri készültséget és ellenőrzést Budapesten: íme a részletek (Blikk)
A rendőrség a kitörés napjára készülve fokozott ellenőrzést rendelt el a fővárosban. Mint írják, a gyülekezéshez és véleménynyilvánításhoz mindenkinek joga, de békésen, és ezt akarják a hatóságok biztosítani. A rendőrség csütörtöktől megemelt létszámmal biztosítja a közterületek rendjét.
febr. 5
16:12
Költözhet Rogán Antal, pazar épületben lehet az új irodája (Menedzsment Fórum)
A Rogán Antal által vezetett Miniszterelnöki Kabinetiroda költözhet a Várban több tízmilliárdért újjáépített egykori Vöröskereszt-székházba.
febr. 5
16:24
Mérgező anyag került a levegőbe, ki kellett üríteni a pesterzsébeti uszodát (Telex)
Az épületet átszellőztetik, két embert könnyebb sérülésekkel kellett ellátni, őket megfigyelésre kórházba szállították.
febr. 5
16:36
Fegyveres csapott le Magyarországon, aztán Szlovákiába menekült (Infostart)
Átadtak Magyarországnak egy Szlovákiába szökött körözött férfit, aki éles lőfegyverrel fenyegetőzött tavaly decemberben egy kisigmánd-újpusztai telephelyen - közölte a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság szerdán a rendőrség honlapján.
febr. 5
16:36
Megszólalt Presser Gábor a híressé vált dallama kapcsán – 13 éve szűnt meg a Malév, a zenéje ma is érzelmi hullám sokaknak (ATV)
Tizenhárom év telt el azóta, hogy a Malév, Magyarország egykor ikonikus légitársasága, megszűnt létezni. Több száz dolgozó veszítette el a munkáját egyik napról a másikra. Az egykori munkatársak számára a Malév nem csupán egy munkahely volt, hanem egy életérzés, amelyet egyetlen dallam, Presser Gábor zenéje is képes újra felidézni.
febr. 5
16:54
Felcsaptak a lángok Budapest belvárosában (Infostart)
Egy Szervita téri mélygarázsban lángol egy autó.

Keresés