Szeretnéd tudni, hogy milyen adatokat tartanak nyilván a nyugdíjaddal kapcsolatban? Szeretnéd megnézni a nyugdíjadról meglévő hivatalos adatokat? Ezt most már könnyedén megteheted, sőt akár online is kérheted! A nyugdíjbiztosítási szervek nyilvántartják a bejelentett jogviszonyokra vonatkozó adatokat, amelyekről a biztosított magánszemély vagy képv
A pályaelhagyó pedagógusok száma úgy nő, mint Mészáros Lőrinc vagyona – hangzott el a tanárokért tartott október 23-i tüntetésen Budapesten. Valóban így áll a helyzet?
A Francia-középhegységben 2027-re megépül Európa egyik legnagyobb lítiumbányája; az akkumulátorgyártáshoz használt ásvány nagy mennyiségű kitermelése pedig segíti az autógyártás átállását a zéró szén-dioxid-kibocsátású járművekre.
Októberben már fél éve csökkent a GKI konjunktúraindexe. Az előző hónapokban elsősorban a fogyasztói bizalmi index zuhanása miatt romlott a mutató, októberben már az üzleti várakozások minden ágazatra jellemző markáns esése volt a fő ok.
Forintos vagy eurós állampapírt vegyek? Mi várható a forintos inflációkövető kötvényektől és az euróban kibocsátott társaiktól, mekkora lesz a következő kamat? Be tudod-e biztosítani magad benzináremelés ellen energiacég-részvényekkel? (Hangfelvétellel.)
Egy friss reprezentatív, online kutatás során a megkérdezett 18-59 évesek 67%-a jelezte vissza, hogy rendelkezik lakásbiztosítással. A biztosítási hajlandóságban a legjelentősebb tényező a képzettség, ugyanis az iskolai végzettség emelkedésével növekszik az élő biztosítással rendelkezők aránya is. Az adatok szerint a saját lakásban élőknél a hitelf
Sokszor halljuk, hogy vonzóvá kell tenni a fiatalok számára a mezőgazdaságot, a kertészetet, mert még a most harmincas éveikben járó szakemberek közül is sokan elhagyják ezt a pályát. Jó látni azonban, hogy akadnak olyan szakképzett fiatalok, akiket nem kell meggyőzni, önszántukból viszik tovább, fejlesztik a szüleik, nagyszüleik által felépített g
A munkavállalók több mint 80 százalékának elvárás a munkáltató felé, hogy biztosítsa az otthoni munkavégzés lehetőségét, a legtöbben pedig az eszköz- és a rezsitámogatást tartanák ideálisnak a foglalkoztató részéről a jelenlegi helyzetben, derült ki a Misz Iskolaszövetkezet online kutatásából. A felmérés szerint csak körülbelül minden kilencedik vá
Beindult az őszi hajrá a műsortervekben. Elképesztően erősen kezdett az RTL nagy visszatérője, míg úgy tűnik, hogy a TV2 újonca a török drámasorozatokkal sem tud versenyezni.
Egy, a kormany.hu oldalán közzétett jogszabálytervezet szerint a következő tanévtől csak azok a diákok vehetnének fel szabad felhasználású diákhitelt, akik Diákhitel számlát nyitottak az arra jogosult pénzintézetnél. Hogy ez melyik bank lesz, az később derül ki, és pályázni kell rá.
Magyarország célja, hogy 2050-re az ország területén termelt, nem fosszilis eredetű energia segítségével jelentősen csökkentse kitettségét a külföldről érkező energiától - jelentette ki a technológiai és ipari miniszter Brüsszelben hétfőn.
A kontinentális Európa legsúlyosabb politikai fejleménye az utóbbi hetekben a Berlin és Párizs közötti kapcsolat befagyása. Az ukrajnai háború az európai egyensúly felborulásával a francia-német viszonyt is destabilizálja. Káncz Csaba jegyzete.
Egy kormányrendelet tervezete szerint 2023 júliusától csak annak folyósítanák a szabad felhasználású Diákhitel 1 hitelt, aki egy meghatározott banknál nyit számlát - írja a Telex.
A hazai lakásbiztosítások népességre jutó aránya jelenleg 73-74% körül mozog, amely nemzetközileg is jónak tekinthető, de a hazai lakások közel 2/3 része alulbiztosított a megváltozott piaci körülmények miatt. A szerződéssel rendelkezők közel fele szenvedett már el kisebb-nagyobb káreseményt – derül ki a Signal Iduna Biztosító felméréséből -, így s
A kormány jogszabálytervezete szerint a következő tanévtől a szabad felhasználású diákhitelt csak egy meghatározott banknál nyitott számlára kaphatnák meg az igénylők. A kötelező pénzintézetet közbeszerzéssel választanák ki – írja a Bank360.hu.
Magyarország a következő mintegy harminc évben el kívánja érni, hogy az ország ne fogyasszon többet 3-4 milliárd köbméter gáznál évente, szemben a jelenlegi 11,5 milliárd köbméterrel; 2050-re az ország területén termelt, nem fosszilis eredetű energia segítségével csökkenhetne jelentősen kitettsége a külföldről érkező gáztól - jelentette ki a techno
Jobb félni, mint megijedni, tartja a közmondás, egy új kutatásból pedig kiderült, hogy a lakosság kétharmada egyetért. Ennyien kötöttek ugyanis lakásbiztosítást, a motivációk közt pedig kiemelt helyet foglal el a hitelfelvétel, a környezeti károk és betörések is.
Csuja László és Nemes Anna egy női testépítőről szóló, Szelíd című alkotása a fődíjat, a K. Kovács Ákos rendezésében készült Branka pedig a legjobb rövidfilm közönségdíját nyerte el a 15. CinEast közép-európai filmfesztiválon Luxemburgban - tájékoztatta a Nemzeti Filmintézet az MTI-t hétfőn.
Budapesten tartotta éves közgyűlését az Európai Dietetikus Szövetség. A 27 európai tagállam dietetikusi szervezetét magában foglaló federáció ez alkalomból kiadta a Budapest Nyilatkozatot, amelyben leszögezték, hogy mindenkinek joga van a megfelelő táplálkozáshoz. A dietetikusok alapvető szerepét pedig abban látják, hogy e jog érvényesítésében szak
Lépni kellett, ezért most a vállalatok kapnak segítséget a Széchenyi Plusz program keretén belül - írja közleményében Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter.
Péntektől újra kinyit Miskolctapolcán a Barlangfürdő a helyi vállalkozások összefogásának köszönhetően - mondta Bihall Tamás, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (Bokik) elnöke hétfőn az MTI-nek.