Az ukrán-magyar határszakaszon 3938 ember lépett be hétfőn Magyarország területére, a román-magyar határszakaszon belépők közül pedig 6140-en nyilatkoztak úgy, hogy Ukrajnából érkeztek - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kedden az MTI-vel.
Az alumínium nyílászárók, függönyfalak, üvegtetők tervezésével és teljes körű kivitelezésével foglalkozó Nordikal Kft. mintegy 290 millió forintos beruházással újítja meg gépparkját és végez versenyképességet javító fejlesztéseket, ehhez csaknem 160 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el a Ginop Plusz programban.
Peking lakosságának zömét kötelezték arra, hogy a héten három körben vegyenek részt nukleinsavas koronavírus-tesztelésen a fertőzöttek mielőbbi kiszűrése érdekében.
Magyarországon a fogyasztók már nemcsak az árak alapján választanak élelmiszert, 36 százalékuk a környezeti hatásokat is figyelembe veszi - közölte a Danone Magyarország Kft. reprezentatív felmérése alapján az MTI-vel.
Hosszas huzavona után végül tényleg megvásárolta a Twittert Elon Musk. A világ leggazdagabb embere több mint 1500 milliárd forintot fizetett a közösségi platformért.
A Cofidis Hitel Monitor kutatásában megkérdezettek 12%-a tervez hitelt felvenni a következő 12 hónapban, ami 5 százalékponttal több, mint a 2021 augusztusában mért adat. Mindez azért is érdekes, mert a lakáshitelek és a személyi kölcsönök kamata egyaránt jelentős emelkedést mutat, vagyis egyre kevésbé éri meg hitelt felvenni.
Az Üveg Nemzetközi Éve programjainak lebonyolításáért felelős Bohus-Lugossy Alapítvány a MITTE Communicationst bízta meg az Üveg Nemzetközi Évének magyarországi kommunikációs feladataival. Az ügynökség feladata a szakmai év során az üveg anyagának, évezredes történeti múltjának, a tudomány és a művészetek legkiemelkedőbb értékeinek, hazai alkotóina
Idén az orosz hazai össztermék 11,1 százalékkal csökken az S&P Global Market Intelligence előrejelzése szerint. A hitelminősítő szakértői úgy vélik, hogy Oroszországnak 10 évre lesz szüksége ahhoz, hogy visszaállítsa a gazdaságát a 2021-es szintre.
A Revolut leállította azt az ajánlási programját, mellyel az Ukrajnából a háború elől menekülők számlanyitását támogatták, ugyanis a rendszert „élelmes” revolutozók kezdték el meghackelni.
A magyarok többsége szerint úgy is lehet közös kasszán egy pár, ha a bankszámlájuk nem közös – derült ki a Cofidis Hitel Monitor reprezentatív kutatásából, amely ezúttal a családi pénzügyeket vizsgálta.
A Fidelity Investments lehetővé teszi ügyfelei számára, hogy nyugdíjcélú megtakarításaik egy részét bitcoinba fektessék. A mintegy 4,2 billió dollárnyi vagyont kezelő vállalat kedden közölte, hogy tervei szerint elérhetővé teszi befektetői számára, hogy bitcoin számlát adjanak hozzá fiókjukhoz, amennyiben a munkáltatójuk ezt engedélyezi. A Wall Str
Februárban 546 ezer forint volt a bruttó átlagkereset Magyarországon, ami 32 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Torzítja a statisztikát, hogy mindenféle prémiumot, külön juttatást is kaptak az emberek, azonban ezek nélkül is szépen, 14,5 százalékkal 445 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset.
Gyermekeiket közösen nevelő házastársak a családi kedvezményt év közben megosztva vették igénybe. Év végén az adóbevallásban, ha csak az egyik fél érvényesítené a gyermekek után járó teljes családi kedvezményt, és a másik fél az szja-visszatérítést kérné, ezáltal jelentősen növekedne a nekik visszajáró szja és tb-járulék összege, ahhoz képest, mint
1169 fő töltötte ki a szakmai diákmunkák közvetítésére specializálódott Schönherz Iskolaszövetkezet kérdőívét, amely vizsgálta többek között a munkahelyválasztási preferenciákat, az elvárt munkakörülményeket és a fizetési igényeket is. A válaszadóknak egy 17 munkahelyi adottságot felsorakoztató listából a számukra öt legfontosabbat kellett megjel
A Pedagógusok Demokratikus Szervezete nyílt levelet intézett a miniszterelnökhöz azzal kapcsolatban, milyen intézkedéseket javasolnak az oktatásügy színvonalának javítására. Ezek között szerepel az önálló oktatásügyi minisztréium létrehozása és a pedagógusok helyzetének rendezése is – írja a HVG.
A nonprofit szervezetektől, az ügynökségeken át, a nagyvállalatokig valamennyi szektor képviselteti magát a 2022-es PR Excellence Hungary Award zsűrijében. Összesen 19 szakember fogja elbírálni a Magyar PR Szövetség által szervezett szakmai versenyre beérkező pályázatokat. A zsűri elnöke Kutas István, a Magyar Bankholding kommunikációs ügyvezető ig
Automatizált, élethelyzet alapú, valós idejű döntéstámogató keretrendszert fejlesztett a digitális banki szoftvercég, a W.UP Kft. és a Budapesti Corvinus Egyetem konzorciuma.
A hétfőn látott 375-ös szintről késő este, illetve ma hajnalban jelentősen erősödött a forint az euróval szemben, kedd reggel azonban ismét gyengülésnek indult. A magyar deviza hullámzása az euró-dollár árfolyammal párhuzamos, egyelőre az amerikai fizetőeszköz erősödése is megtorpanni látszik.
Az ukrajnai háború kitörése után rövid időre fékezett, majd újra az év elején tapasztalt magas fordulatszámra pörgött fel a nyári utazások iránti kereslet.
Önálló oktatási minisztérium létrehozását, jelentős béremelést és a munkaterhelés csökkentését követeli a kormánytól a két legnagyobb pedagógus szakszervezet.
Nincs megnyugvás, állandó kockázatok, kihívások, problémák övezik a gazdasági életet, amit az építőipar (a hazai különösen) extrém módon megérez és elszenved. Különlegesen nehéz és kiszámíthatatlan időket élünk, ahol a közép és hosszú távú üzleti tervezés inkább tekinthető vakrepülésnek vagy jóslásnak, mintsem tudatos kockázatelemzésnek és stratégi
A legnevesebb magyar borászok kérik az iparügyekért és a kereskedelemért is felelős minisztertől, Palkovics Lászlótól, hogy kezdeményezze az Ital Magyarország Kft (IMO) stratégiailag kiemelt jelentőségű gazdálkodó szervezetté minősítését, tudta meg a 24.hu. A lépésre azért volt szükség, mert a cég a pincészeteknek több mint 360 millió forinttal tar
Van egy szektor, ahol csaknem megháromszorozódtak a keresetek februárban. A fegyverpénz hatására a rendvédelmi dolgozók bére akkorát ugrott, hogy a teljes nemzetgazdaság fizetési folyamatait is eltérítette a trendtől. Mutatjuk, hogy a KSH szerint miért nőtt közel 32%-kal az átlagkereset.
Hatalmasat ugrott februárban a havi átlagbér összege. A félmillió forint fölötti bruttó kereset azonban csalóka, azt jelentős részt egyszeri tételek okozták. Ezek nélkül számolva a havi bérnövekedés már csak néhány ezer forint az előző hónaphoz képest. Eközben az országon belül hatalmasak a különbségek a leggazdagabb és legszegényebb régiók bérei k
Reális veszélye van a harmadik világháború kitörésének - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter hétfő este az állami tévé Pervij Kanal (Első Csatorna) A nagy játszma című műsorában.
A hétfőn látott 375-ös szintről késő este, illetve ma hajnalban jelentősen erősödött a forint az euróval szemben, kedd reggel azonban ismét gyengülésnek indult. A magyar deviza hullámzása az euró-dollár árfolyammal párhuzamos, egyelőre az amerikai fizetőeszköz erősödése is megtorpanni látszik.
A német kormány jelentősen megemeli az idei évre vonatkozó inflációs előrejelzését az Ukrajna elleni orosz háború német gazdaságra gyakorolt hatásai miatt.
Idén az orosz hazai össztermék (GDP) 11,1 százalékkal csökken az S&P Global Market Intelligence előrejelzése szerint. A hitelminősítő szakértői úgy vélik, hogy Oroszországnak 10 évre lesz szüksége ahhoz, hogy visszaállítsa a gazdaságát a 2021-es szintre.
A jogelőd Budapest Bank MKB Bankba történő 2022. március 31-i beolvadását követően megnőtt az egyesült bank ügyfelei ellen indított adathalász kísérletek száma, a csalók az egyesülésre hivatkozva próbálnak banki adatokat kicsalni az ügyfelekből – figyelmeztet a Magyar Bankholding. Az adathalászok jellemzően hamis e-mail üzenetben, a bank nevében ke
Biológiai úton lebomló, komposztálható műanyagok gyártására kapott több mint 474 millió forint támogatást a Horváth Fólia Kft. - közölte a cég az MTI-vel.
A két cég a továbbiakban NAI CELand márkanév alatt végzi közös ingatlanpiaci tevékenységét. A CE LAND, Magyarország egyik legnagyobb független ingatlankezelő- és tanácsadó cége 2004 óta van jelen a piacon. Az üzleti ingatlanokkal foglalkozó, szakemberekből álló vállalat teljes körű ingatlanpiaci szolgáltatást nyújt ügyfeleinek, és komoly referenc
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) már a tavaly őszi kongresszusán 16 pontban foglalta össze, mit vár el a parlamenti választás után megalakuló új kormánytól. Miután rövidesen összeül az új parlament, majd létrejön az új kormány is, a Pedagógusok Szakszervezete még a minisztériumi struktúra kialakítása előtt szükségesnek tartja, hogy ismét felhívj
A mínusz 100 Celsius-foktól akár 600 Celsius-fokig tartó tartományban működtethető, hőakkumulátoros energiatároló, a HeatTank iránt az utóbbi időben jelentősen meglódult a nemzetközi érdeklődés. A fejlesztést megvalósító HeatVentors vezetői, Andrássyné Farkas Rita és Andrássy Zoltán a közelmúltban kötöttek megállapodást a portugáliai piacra lépésrő
A Velencén nyílt meg a város első, egyben az ország 101. McDonald’s étterme. Az M7 autópálya mellett épült étteremben McDrive és McCafé is várja a vendégeket.
A jogelőd Budapest Bank MKB Bankba történő március 31-i beolvadása után megnőtt az egyesült bank ügyfelei ellen indított adathalász kísérletek száma, a csalók az egyesülésre hivatkozva próbálnak banki adatokat kicsalni az ügyfelekből – figyelmeztet a Magyar Bankholding.
Az online közönség véleményét mérő SentiOne 345 márka kapcsán több mint 57 millió véleményt elemezve készítette el a Globális Social Indexét. A 345 márka közül az Apple lett a legnépszerűbb, a második és harmadik helyen az Amazon és a SONY végzett. A riport kulcsfontosságú adatokat tartalmaz a 2021-es trendekről és a fogyasztói szokásokról, valamin
A markánsan velünk maradó infláció miatt a pénzpiacokon olyan mértékben drágultak meg a rövid referenciakamatok, hogy fél év alatt eltűnt a hosszan fix hitelek felára. Ha a jegybank április 26-i kamatdöntő ülésén a várakozásoknak megfelelően tovább emeli az alapkamatot, a money.hu várakozásai szerint a legkisebb kamat és több ezer forinttal kisebb