Beszakadt a Bayer árfolyama szerdán, miután egy, a német gyógyszerer- és vegyipari céggel kapcsolatos ügy felülvizsgálatáról döntött a washingtoni legfelsőbb bíróság - közölte a CNBC.
Az uniós átlag alatt teljesít Magyarország az Európai Unió legutóbbi jelentése szerint a digitális készségek terén: a honi lakosság mindössze fele rendelkezik legalább alapszintű digitális készségekkel, ami valamivel elmarad az uniós átlagtól és messzi célnak tűnik az évtized végére kitűzött 80 százalék. A megoldás azonban sürgető, hisz gazdasági h
A HMS Networks AB (HMS), az ipari információs és kommunikációs technológia globális szolgáltatója a mai napon kötelező erejű megállapodást kötött a DOGAWIST-Investment GmbH-val a PEAK-System Technik GmbH („PEAK”) részvények 100 százalékának megvásárlásáról. A stabil alapokon álló német ipari kommunikációs szolgáltató PEAK-System cég olyan autóipari
Az ágazat termelési értéke, a 2020-as koronavírus járvány okozta sokk kivételével, 2010 és 2023 között, fokozatosan növekvő eredményeket mutatott. A feldolgozóipari alágazatok közül ugyan utolsó előtti helyen található az eredményei tekintetében, viszont a folyamatosan növekvő számok bizakodásra adhatnak okot.
Az Európai Uniós soros elnökségéhez és a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alapításának 100. évfordulójához kapcsolódva európai és globális pénzügyi felügyeleti konferenciák, bizottsági ülések sorának ad házigazdaként otthont a magyar jegybank – írja honlapján az MNB.
A Nyugat-Balkán – Szerbia, Albánia, Észak-Macedónia, Koszovó, Montenegró és Bosznia-Hercegovina – válaszúthoz érkezett, mivel a szakképzett munkaerő akut hiánya a régió gazdasági versenyképességét és hosszú távú túlélését fenyegeti. A Világbank által 2021-ben megkérdezett cégek nagy része úgy nyilatkozott, hogy az oktatási rendszer nem biztosítja a
Az ukrán erők csapást mértek szerdára virradó éjszaka egy irányított légibombákat és észak-koreai lőszereket is tároló raktárra az oroszországi brjanszki régióban - közölte az ukrán vezérkar a Telegramon.
A Revolut az elmúlt években látványosan növelte jelenlétét globálisan, különösen Kelet-Közép-Európában. A fintech cég 2023-ra Európa egyik legnépszerűbb pénzügyi alkalmazásává vált, és Magyarországon is komoly növekedést értek el. Az innovatív fintech vállalat elkezdte keresni leendő munkavállalóit a közeljövőben megnyitni tervezett magyarországi f
A vállalkozói burnout, vagyis a kiégés, gyakran kíséri a cégvezetők mindennapjait. Sok tulajdonos vállalkozó napi 12-14 órát dolgozik, és homályos elképzelései vannak arról, merre tart a cége, hol szeretne tartani néhány év múlva, és hogyan lehetne cégvezetőként elérni azt a nyugodtabb, kiszámíthatóbb életet, amiről sokan álmodnak. Pedig ez nem is
Az EU 2004-es bővítésének 20. évfordulóján és a következő tagfelvételi hullám előtt folyamatos vita folyik a kohéziós politika jövőjéről. A 10 tagállam – köztük Magyarország – csatlakozásának kétévtizedes története azt mutatja, hogy a felvett országok jelentős gazdasági és politikai fejlődésen ment át, de rávilágít a reformok folytatásának és a tag
Miközben Magyarországon alig pár százalék a hitelkiváltások aránya a lakáshitelpiacon, Amerikában az új lakáshitelek többségét már a hitelkiváltások adták a múlt héten. Pedig a két országban nagyon hasonlóak a lakáshitelkamatok annak ellenére, hogy az állam nálunk több mint 2 százalékponttal drágábban jut forráshoz, mint a tengerentúlon.
Magyarországon volt az egyik legdrágább a nem-lakossági szereplőknek a villamos energia egész Európában az idei első félévben a különböző fogyasztási sávokban – derült ki a Portfolio vizsgálatából. Erről a témáról is szó lesz a holnapi Energy Investment Forum konferenciánkon, amelyre itt még lehet regisztrálni.
Magyarországon volt az egyik legdrágább a nem-lakossági szereplőknek a villamos energia egész Európában az idei első félévben a különböző fogyasztási sávokban – derült ki a Portfolio vizsgálatából. Erről a témáról is szó lesz a holnapi Energy Investment Forum konferenciánkon, amelyre itt még lehet regisztrálni.
Románia a tojást és baromfihúst is felveszi azon élelmiszeripari termékek listájára, amelyeket csak importengedéllyel lehet behozni Ukrajnából - jelentette be szerdán Florin Barbu mezőgazdasági miniszter.
Az éghajlatváltozás nem csupán a hőmérséklet emelkedését okozza, a hőmérséklet és a csapadék éven belüli eloszlásában is komoly átalakulást hozhat a jövőben. Ezek változása – sok egyéb mellett – várhatóan a fajok és más ökológiai jelenségek elterjedésére is hatással lesz.
Rohamléptékben emelkedik hazánkban is a háztartási klímák száma nemcsak a forró nyarak miatt, hanem azért is, mert költséghatékony fűtési megoldást kínálnak. A beruházással viszont nem érnek véget a feladataink, hiszen a garanciális feltételeknek is eleget kell tennünk a karbantartással, melynek hiánya később jelentős összegű javítási költséget is
A világ egyik legrangosabb gyermek- és ifjúságifilm fesztiválján, az amszterdami Cinekid-en lesz a világpremierje, majd Európa legészakibb A-kategóriás filmes seregszemléjén, a Tallinn Black Nights Nemzetközi Filmfesztivál ifjúsági filmes versenyprogramjában debütál Lakos Nóra családi filmje, a Véletlenül írtam egy könyvet. A Nemzeti Filmintézet, a
Libanon fölötti humanitárius légihíd létrehozását jelentette be szerdán az Európai Bizottság, a légihídon át a többi között higiéniai eszközöket, takarókat szállítanak a rászorulóknak.
A Schaeffler autóipari óriás sikeresen lezárta a Vitesco Technologies felvásárlását, amelytől évi 600 millió eurós költségmegtakarítást remél. Bár a tranzakció a nemzetközi operációkban leépítéseket hoz, a magyarországi telephelyekre ez nem vonatkozik.
Azonnali hatállyal lemondott a svéd akkumulátorgyártó Northvolt vezetője, miután a vállalat jelentős költségcsökkentésbe és létszámleépítésbe kezdett. Az európai elektromos autóipar egyik kulcsszereplőjének számító cég pénzügyi nehézségekkel küzd, ami a tervezett bővítések felfüggesztéséhez és egy leányvállalat csődjéhez vezetett - számolt be a Cnb
Las Vegasban tűzijátékkal búcsúztatták a kaszinóváros egyik utolsó klasszikus hoteljét, a Tropicanát kedd este, amelyet éjszaka irányított robbantással semmisítettek meg.
Több mint negyedével nőtt egy év alatt Szlovákiában a szupergazdagok vagyona, megközelítve a 19 milliárd eurót (mintegy 7,6 billió forint) - derült ki a Forbes magazin szlovákiai kiadása által kiadott listából, amelynek számait a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség is ismertette szerdán.
Ma reggel kezdődött a világ legnagyobb Bitcoin konferenciája Amszterdamban. Az év elején Miamiban megrendezett nagyszabású konferencia után a kriptovaluták vezetői Európában gyűlnek össze, hogy két napon át a Bitcoin jövőjéről tárgyaljanak. A Bitcoin 2024 Amsterdam eseményre több mint 5000 résztvevőt várnak, akik 150 előadót hallgathatnak a két nap
Idén már 9. alkalommal szervezik meg a Mi a pálya? műszaki pályaválasztó fesztiválsorozatot, amely eddig országosan már több mint 60 ezer fiatalnak segített a pályaválasztásban. A roadshow szerdán Pécsen indult, november végéig Szegedre, Győrbe, Miskolcra, Debrecenbe, Székesfehérvárra és Budapestre látogat - közölte a Magyar Elektrotechnikai Egyesü
A kibertámadások számának drámai növekedése globális szinten egyre nagyobb aggodalomra ad okot, különösen az egészségügyi szektorban. A QBE jelentése szerint 2020 és 2024 között több mint kétszeresére nőtt az éves globális kibertámadások száma, 103-ról 211-re emelkedve. Az egészségügyi szektor különösen veszélyeztetett: 2023-ban világszerte több mi
Nyilvánosságra hozta konjunktúrajelentését a Kopint-Tárki, Palócz Éva vezérigazgató elmondta, lefelé módosították az éves GDP-előrejelzésüket, de az uniós forrásokkal egészen mások lennének a növekedési kilátások.
Nem változott lényegesen a forint árfolyama szerdán az euróval és a svájci frankkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollár ellenében viszont kissé gyengült.
A Magyar Külügyi Intézet kerekasztal-beszélgetést tartott "What Does the Draghi Report Mean for EU Competitiveness?" címmel. A résztvevők dr. Mernyei Ákos, nagykövet, az MKI elnöki tanácsadója, Philip Pilkington, az MKI vezető kutatója és dr. Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője voltak.
A koronavírus előtti időszakban az éttermekben és a szállodákban az egyik leginkább felkapott étel a pulykahús volt. Ezt számolta fel a vírus azzal, hogy az éttermek étlapjáról folyamatosan kezdett kiszorulni a szárnyas.
A kriptovaluta világában az egyik legnagyobb rejtély Satoshi Nakamoto kiléte, akit a Bitcoin létrehozójaként tartanak számon. Az HBO „Money Electric: The Bitcoin Mystery” című dokumentumfilmje szerint a rejtélyes alak nem más, mint Peter Todd, egy kanadai kriptográfus és Bitcoin fejlesztő. Bár Todd tagadja, hogy ő lenne Nakamoto, és sokak szerint a
A legtöbb területen csökkentek a Vosz Barométer idei harmadik negyedéves mutatói – derült ki a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és az Egyensúly Intézet sajtóbeszélgetésén.
Arra kell törekedni, hogy a kiskereskedelemben a magyar tulajdonú üzletláncok részesedése, a kínálatban pedig a magyar áru aránya emelkedjen, elérve azt a szintet, ami a nyugati államokban megszokott a helyi termékeknél – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a 20. Európai Kereskedelem Napja rendezvényen október 9-én.
A szokatlanul enyhe tél miatt jóval kevesebbet kellett rezsikompenzációként kifizetni a különböző gazdasági szereplőknek a 2023-as költségvetés Rezsivédelmi Alapjából. A bevételek így is jóval elmaradtak a várttól, a rezsikassza végül a tervezett nullszaldó helyett minimális, 27 milliárdos deficittel zárta a tavalyi évet.
Az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ) közzétette ajánlásait a Google keresőmotoros üzleti gyakorlatára vonatkozóan, a javaslatok között szerepel a technológiai óriásvállalat feldarabolása is, mint lehetséges trösztellenes jogorvoslat - tudósított a Cnbc.
Nőtt a nyugdíjak vásárlóereje 2010-hez képest, a gazdasági növekedésből jelentős összeget fordítottak a nyugdíjasok támogatására - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter az Országgyűlés Népjóléti Bizottságában szerdán Budapesten.
Az osztrák vasúttársaság (ÖBB) tájékoztatása szerint Bécs és Salzburg között az árvíz utáni helyreállítás akár hónapokig is eltart, ezért csütörtöktől változik a nemzetközi vonatok menetrendje. A Mávinform honlapján szerdán azt is közölte, hogy az osztrák korlátozások miatt módosított menetrend december 14-ig érvényes.
A konszolidáció és a gazdasági növekedés irányába indult el a magyar gazdaság - mondta a pénzügyminiszter az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának szerdai ülésén.