Az 50–79 éves magyarországi internetezők 97 százaléka napi rendszerességgel használja az internetet. Bár átlagosan mintegy két órát töltenek naponta az interneten, kevesen tartoznak a digitálisan felkészültek közé, ezért jobbára bizalmatlanok és kevésbé tudatosak – derül ki a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és az Adatvezérelt Marketing
Nébih: a növényvédelmi szakirányítók részére kialakított elektronikus szerződés bejelentési felület leállításra került, abba újabb adatot feltölteni nem lehet
Közgyűlést tart a Rába, amelyen a részvényesek többek között egy győri üzemcsarnok felújításáról és ingatlanértékesítésről is dönthetnek - derült ki a vállalat közleményéből.
Az eGN folyamatos fejlesztésének köszönhetően az elkövetkezendő hetekben újabb fejlesztési csomagot élesít a hatóság, ami tovább könnyíti majd a rendszer használatát. A Nébih emellett javasolja a gazdálkodóknak, hogy év közben folyamatosan töltsék az adatokat az eGN-be, így még gördülékenyebbé válhatnak a benyújtási időszakok – írja honlapján a Nem
Harmadik alkalommal készítette el felmérését a Niveus Consulting Group a magyar vállalkozások gazdasági várakozásairól. Az elkövetkező 1 évben a megkérdezettek közel fele még mindig kedvezőtlenebbnek látja az ország gazdasági kilátását az elmúlt 1 évhez képest. Tavaly ugyanakkor borúlátóbbak voltak, a megkérdezettek háromnegyede válaszolta ugyanezt
A Központi Statisztikai Hivatal egy nappal korábban, már április 2-án közzé teszi a kormányzati szektor egyenlegéről szóló jelentését, amiben makrogazdasági szempontból lesz szemezgetni való bőven.
A külgazdasági és külügyminiszter az afrikai ország regionális stabilizáló szerepét méltatta, kitérvén a terrorizmus elleni erőfeszítésekre és a több százezer menekült ellátására.
A Nav egy számlázási láncolat ellenőrzésekor vizsgálta azt a két társaságot, amelyek nevében csomagolási szolgáltatásokról és baromfi-feldolgozásról állítottak ki fiktív számlákat.
A Magyar Telekom és az Informatikai és Könyvtári Szövetség megállapodása értelmében a jövőben összesen 45 településen lesz lehetősége ingyenesen fejlesztenie a digitális eszközök használatával kapcsolatos tudását az idősebb generációnak.
A Volkswagen-csoporthoz tartozó tömegmárkák (Core csoport) összesített árbevétele tavaly 21 százalékkal 138 milliárd euróra nőtt, a működési eredmény 80 százalékkal 7,3 milliárd euróra emelkedett - tájékoztatta a konszern márkáinak magyarországi importőre az MTI-t szerdán.
A húsvéti sonka beszerzése mindig komoly feladat. Van, aki ragaszkodik ugyanahhoz az üzlethez és sonkafajtához, és van, aki a vásárlás előtt inkább körbenéz a kínálatról és az árakról. Összeállításunkban segítünk, hogy könnyebb legyen a döntés.
Érdemes megtervezni a húsvéti utazást – közölte a vasúttársaság szerdán az MTI-vel a közlekedési változásokról beszámolva. Jelezték, hogy ha szükséges, több kocsival indítják az InterCity-vonatokat.
Sokan nincsenek tisztában a magánkölcsönökre vonatkozó szabályokkal, például, hogy rokonoktól, ismerősöktől is lehet jogszerűen kamatot szedni derült ki a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) online felméréséből. A válaszadók több mint fele adott már kölcsön pénzt közeli barátainak, ismerőseinek, de csak kevesebb mint egyharmaduk kapta azt viss
Megjelent az újabb, közel 57 milliárd forint keretösszegű vidékfejlesztési pályázati felhívás, amely a vidéki térségekben működő 105 Helyi Akciócsoport számára biztosít vissza nem térítendő támogatást.
A Toyota vajon végig helyesen hitt a hibrid autókban? – ezzel a címmel jelent meg egy érdekes írás a Financial Times holnapján amely rámutat arra, hogy a piaci fejlemények afelé mutatnak, hogy helyes lehet a Toyota multitechnológiás stratégiája, amelynek jelszava, hogy ’a széndioxid-kibocsátás az ellenség, nem egy-egy hajtáslánc’, és rövid- és közé
Alexandr Lukasenka belarusz elnök vezérkari főnökével a Fehéroroszország és az Oroszországhoz tartozó Kalinyingrádi exklávé között fekvő litván és lengyel terület elleni esetleges támadásról beszélt.
Kihúzták a Skandináv lottó 2024/13. heti nyerőszámait. Ezen a héten sem volt telitalálatos szelvény, így a következő héten már 395 millió forint lesz a tét.
Márciustól a legtöbb európai országban nem kötelező már téli gumit használni. Azoknak a sofőröknek, akik nem a régi garnitúra nyári abroncsot tetetik fel újra, hanem egy új szettben gondolkodnak, érdemes utánajárni, melyik gumi kínálja a legnagyobb biztonságot, a maximális kényelmet és a leginkább gazdaságos üzemeltetést a prémium termékek ugyanis
Ebben az anyagban képet adunk a piac legfontosabb eseményeiről! A piac bár egy kicsit megtorpant, azonban jó okkal számíthatunk arra, hogy hamarosan megyünk tovább felfelé, ezért érdemes képbe kerülnöd! Ha végigolvasod, kapsz három, kevésbé ismert Solana mémcoint is! Visszautasításra kerülhetnek az Etherem ETF-ek? James Seyffart, a Bloomberg elemz