A demencia jelenleg az egyik legnagyobb globális társadalmi probléma, több mint 55 millió embert érint világszerte. Kutatók arra figyelmeztetnek, hogy ha nem sikerül hatékony gyógymódot találni a ma még gyógyíthatatlan betegség ellen, minden harmadik ma született ember demenciában fog meghalni. Léteznek ugyanakkor bizonyítottan hatékony módszerek é
Pozitív fordulatot láthatunk a nemzetközi piacokon kedd reggel, ennek eredményeként a kínai és hongkongi tőzsdék is emelkedtek. Eközben Európában is jó a hangulat, és Amerikában is kedvező nyitásra van kilátás. A magyar tőzsde határozott emelkedésben van a nyitást követően, főként az OTP ralijának köszönhetően: a bank részvényei a BUX-hoz hasonlóan
A Ford megtartotta 15 éve töretlen vezető pozícióját a magyarországi piacon: 2024-ben 9253 új járművet értékesített, részesedése elérte a 27 százalékot.
Akit az idei nyugdíjmegállapítás közvetlenül - már vagy még - nem érint, annak is érdemes legalább az alábbi lényegi összefüggésekkel tisztában lennie - írja dr. Farkas András nyugdíjszakértő a NyugdíjGuru News hírlevelében.
Az új feladatokkal kibővült Nemzetgazdasági Minisztérium működését mutatta be keddi sajtótájékoztatóján Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Megerősítette, hogy Hoffman Mihály lesz az ÁKK új vezére. Elismerte beszédében, hogy tavaly emelkedett a GDP-arányos államadósság.
Erősödött a forint kedd reggel a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben. Az euró jegyzése röviddel fél nyolc előtt 412,24 forintra gyengült az előző esti 412,96 forintról. A dollár árfolyama 402,26 forintra csökkent 404,32 forintról, a svájci frank pedig 439,17 forintra süllyedt
A kormányzó Horvát Demokratikus Közösség (HDZ) részéről senki nem megy el Zoran Milanovic régi-új államfő beiktatására – jelentette ki Andrej Plenkovic horvát kormányfő, egy nappal az elnökválasztást követően, a HDZ gyűlése után.
A múlt heti erős munkaerőpiaci jelentés után esett a Nasdaq hétfőn, míg az irányadó S&P500 két hónapos mélypontról pattant vissza, és a Dow is emelkedett.
Az amerikai kormány bejelentette, hogy tovább korlátozza a mesterséges intelligencia chip- és technológiaexportot, hogy a fejlett számítási teljesítményt az Egyesült Államokban és szövetségeseinél tartsa. Az új szabályozás korlátozza a legtöbb országba exportálható mesterséges intelligencia-chipek számát, hogy fenntarta a Kínába, Oroszországba, Irá
2024 novemberében az ipari termelés volumene 4,2, munkanaphatástól megtisztítva 2,9 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A feldolgozóipari alágak döntő többségében mérséklődött a termelés volumene, a legnagyobb mértékben a járműgyártásban – erősítette meg ma kiadott második becslésében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Újabb adathalász SMS terjed: az MBH Bank nevében, az ügyfélszolgálat telefonszámára nagyon hasonló számra irányítják az ügyfeleket - tudtuk meg egy olvasónk példájából.
A kisállat-fizioterápia célja a sérült vagy beteg páciens mozgásának javítása, az eredeti mozgatófunkciók helyreállítása vagy legalábbis javítása a természet energiáinak segítségével.
Újdonsággal indul 2025 a Jocky TV rajongói számára. Január 6-tól a TV2 Csoport közkedvelt kábelcsatornájának online visszanézhető tartalmai is bekerültek a TV2 Play Prémium kínálatába, így a közel 200 ezer regisztrált aktív előfizető már 7 lineáris csatorna online kínálatát élvezheti a platformon.A Jocky TV kedvelői így januárban már a TV2 Play Pré
Már csak elektronikus úton lehet elvégezni az adatszolgáltatást és az adatmódosítást is Magyarországon a gazdáknak, nagy torlódás és sok idegeskedés várható január végéig.
Tavaly decemberben a fogyasztói árak átlagosan 4,6%-kal haladták meg az egy évvel korábbiakat, 0,5%-kal az előző havikat. 2024-ben átlagosan 3,7%-kal emelkedtek az árak az előző évhez képest, jelentette a KSH. 12 hónap alatt, 2023. decemberhez viszonyítva: Az élelmiszerek ára 5,4%-kal nőtt, ezen belül a liszté 36,2, a tojásé 21,9, a tejé 19,
Kényelmi funkciókat vezetett be a WebKincstár és a MobilKincstár felületein a Magyar Államkincstár, amelyek a 2025. évi jelentős összegű kamatkifizetések egyszerűbb és kényelmesebb felhasználásában, újrabefektetésében vagy az állampapírok cseréjében segítik az ügyfeleket – közölte az intézmény.
A hidegháború idején létezett egy úgynevezett COCOM-lista, ami a csúcstechnológiai termékeket tartalmazta. A listán szereplő termékeket tilos volt az embargó alatt álló országokba (KGST, Kína) exportálni, hogy azok így egyre inkább lemaradjanak a fegyverkezési versenyben. Gyakorlatilag ez történik most is.
Az új feladatokkal kibővült Nemzetgazdasági Minisztérium működését mutatta be keddi sajtótájékoztatóján Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter. Megerősítette, hogy Hoffman Mihály lesz az Államadósság Kezelő Központ új vezére. Elismerte beszédében, hogy tavaly emelkedett a GDP-arányos államadósság. Kérdésünkre kifejtette az államadósság emelkedésének
Beleszólnának a KRESZ módosításába és a kisvállalkozóknak kedvezőbb adózási feltételeket szeretnének kiharcolni, aminek része lenne az alanyi áfamentesség határának 18 millióra emelése.
A toxikus vezetők jelenléte sok szervezetben problémát jelent, amelynek felismerésére és kezelésére a Budapesti Corvinus Egyetem és a Debreceni Egyetem kutatói friss tanulmányt készítettek. A kutatás bemutatja a toxikus vezetés jellemzőit, hatásait és a lehetséges megoldásokat.
Hova menjünk, ha Kölnben vagyunk, milyen volt a Coachella, kell-e holnap esernyő és mit tehetünk, ha túlsúlyunk miatt molesztálnak? Tipikus témák, amiket előszeretettel válaszolnak meg szakembereken kívül influenszerek is a közösségi média legkülönbözőbb platformjain, a legkülönbözőbb formákban. De eljött az ideje, hogy színre lépjenek az AI-influe
2024 egyik nagy sztorija volt az OTP, több mint harmadával emelkedett az árfolyam, és a ralinak még mindig nincs vége, még két hét sem telt el az évből, és már annyit emelkedett a bankrészvény árfolyama, mint amennyit magyar állampapírral egy év alatt lehet keresni. A nagy rali után viszont túlvetté vált az OTP, gyakorlatilag nem tudunk olyan időtá
A Bloomberg értesülései szerint a német hadsereg felhatalmazást kapott arra, hogy a feltehetően kémkedést folytató drónokat lelőjék a katonai bázisok, ipari létesítmények és a kritikus infrastruktúra környékén.
A 2025-ös év minden bizonnyal a bitcoin éve lesz, így a Bitcoin L2 rétegek, protokollok, BTC LST projektek éve is lesz egyben. A Babylon Labs által fejlesztett, és tavaly augusztusban sikeresen elindított Bitcoin Staking Protokoll után, a Liquid Staking és Liquid Restaking narratíva immár teljessé vált a BTC-vel is. Egyre népszerűbbé válik az Ethe
A Gazprom orosz energetikai vállalat 1600 munkahely (rekordszámú) megszüntetésének tervét fontolgatja, mivel a vállalat az ukrajnai háború nyomán bevezetett szankciókkal, tehát az európai gázeladások zuhanásával küzd - írta meg a Financial Times.
Bár a 2024-es párizsi olimpia és paralimpia megrendezésének teljesen végső költségszámítása még várat magára, azt azonban ki lehet jelenteni, hogy az utóbbi évtizedekben megtartott olimpiák közül a párizsi játékok kerültek a legkevesebbe, a jelenlegi számítások szerint mintegy 9-11 milliárd euróba. Amit már biztosan tudni lehet, hogy a játékok szűk
Egy tavaly október óta hatályos kormányrendelet értelmében január 15-től minden építőipari tervezőnek és kivitelezőnek kötelezően rendelkeznie kell felelősségbiztosítással. Különösen a kisebb vállalkozások és egyéni vállalkozók körében lehet még elmaradás e követelmény teljesítését illetően, melynek hiánya akár a tevékenység tiltásával, sőt, a nyil
A forint árfolyamának meredek esése miatt a vártnál magasabb lett az infláció Magyarországon – vélekednek a közgazdászok. A KSH friss adatai alapján 4,6%-ra ugrott meg az éves áremelkedés decemberben az előző havi 3,7%-ról, miközben a szakértők 4,4-et vártak. Ennek tükrében a szakértők szerint a Magyar Nemzeti Bank (MNB) a következő időszakban bizo
Nagy Márton szerint csak 0,5-0,6 százalékkal nőtt a GDP, miközben az év elején ennek négy-ötszörösét várták. Az állam eladósodottsága így ismét a 2022-es szinten, 74 százalék körül van.
Rogán Antal apósa kiszállt a 2,2 milliárd támogatást elnyert cégéből. Nem sokkal azután vásárolta be magát, hogy a cég 2,2 milliárd forintos uniós támogatást nyert el. Ám ez a támogatás a mai napig nem látszik a mérlegben.
Rekordot döntött a Számlázz.hu: összesen 115 859 701 darab számlát és nyugtát állítottak ki a rendszerében 2024-ben, amely az idén 20 éves fintech cég történetében minden eddigi számot felülmúlt. 2023-ban 108 millió, míg 2022-ben 102 millió bizonylat (számla és nyugta) keletkezett a Számlázz.hu-nál.
A Bitcoin és a szélesebb kriptopénzpiac gyenge évkezdést tudhat maga mögött, amit az a spekuláció táplál, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve, hamarosan lezárhatja a kamatcsökkentési ciklusát. A Bitcoin hétfőn rövid időre 90 000 dollár alá esett – ez majdnem 5%-os csökkenést jelent az év elejéhez képest –, mielőtt visszapattant volna, és í
A BMW csoport negyedik negyedéves globális eladásai 2,9 százalékkal csökkentek. Ez enyhén jobb, mint az év egészében látott 4,0 százalékos csökkenés. A negyedik negyedévet az USA 6,5 százalékos növekedése és a kínai piac 14 százalékos esése jellemezte, míg Európában 1,4 százalékos enyhe visszaesést könyvelt el az autógyártó.