Évek óta a legeltökéltebb tiltakozásokkal néz szembe az iszlám diktatúra. Kormányépületeket is megtámadtak a tüntetők. „Halál a diktátorra” kiabálások, felgyújtott rendőrautók, betört ablakok. A Forradalmi Gárda ellencsapással fenyegetőzik.
Biztonsági zónát létesítenek a nők számára Berlinben szilveszter éjjelén a helyi hatóságok, hogy ne ismétlődjenek meg a két évvel ezelőtti események, amikor is Kölnben és más német nagyvárosokban nők százait zaklatták szexuálisan főleg Észak-Afrikából származó férfiak.
A spanyol kabinet által feloszlatott katalán kormányzat újbóli hivatalba léptetését követelte Carles Puigdemont volt katalán elnök Madridtól a katalán emberekhez címzett szombati videóüzenetében.
A Kongói Demokratikus Köztársaság kormánya szombaton utasította a telekommunikációs vállalatokat, hogy függesszék fel SMS és mobilinternetes szolgáltatásaikat a vasárnapra tervezett kormányellenes megmozdulások miatt.
Kiszabadították az összes túszát annak a támadónak, aki a gyanú szerint pokolgépet erősített magára és egy postahivatalt akart kirabolni a kelet-ukrajnai Harkivban – jelentette be Petro Porosenko ukrán elnök a Twitteren szombat este.
A biztonsági erők lelőttek két férfit vasárnap a Kongói Demokratikus Köztársaság fővárosában egy katolikus templom előtt, miközben tüntetések vannak Kinshasában amiatt, hogy Joseph Kabila elnök nem hajlandó megválni a hatalomtól.
A társadalmi összetartás erősítésére szólított fel Angela Merkel német kancellár újévi köszöntőjében, amelyet vasárnap este sugároz az ARD és a ZDF német országos közszolgálati televízió.
Már a tegnapi lapok is számos sérültről számoltak be Németország-szerte. Talán tanulságos lesz azok számára, akik szerint nincs szilveszter petárda nélkül, még akkor is, ha nálunk ez tiltott.
Két ünnep között a szokás szerint jelentősen megnő a balesetek száma a síterepeken. A pályák telítettek, sokan pályán kívül próbálkoznak, de ott is veszélyek leselkednek a síelőkre. Rengeteg baleset történt az utóbbi napokban, ezekből válogattunk. Vigyázzunk magunkra és egymásra!
Jottányit sem változott a lengyel álláspont a menekültátirányítás ügyében - hangsúlyozta vasárnapi Twitter-bejegyzésében Mateusz Morawiecki új lengyel kormányfő, hozzáfűzve, hogy ez a hozzáállás változatlan marad a január elejére általa tervezett kormányátalakítás után is.
A biztonsági erők lelőttek két férfit vasárnap a Kongói Demokratikus Köztársaság fővárosában egy katolikus templom előtt, miközben tüntetések vannak Kinshasában amiatt, hogy Joseph Kabila elnök nem hajlandó megválni a hatalomtól.
Január elsejétől hat hónapon át Bulgária tölti be az Európai Unió soros elnökségét, a kelet-balkáni állam Észtországtól veszi át, majd júliusban Ausztriának adja tovább a tisztséget.
Legkevesebb 17 ember életét vesztette vasárnap a kelet-afganisztáni Nangarhar tartományban egy helyi tisztségviselő temetésén elkövetett pokolgépes merényletben.
A társadalmi összetartás erősítésére szólított fel Angela Merkel német kancellár újévi köszöntőjében, amelyet vasárnap este sugároz az ARD és a ZDF német országos közszolgálati televízió.
Kabu - Legkevesebb 17 ember életét vesztette vasárnap a kelet-afganisztáni Nangarhar tartományban egy helyi tisztségviselő temetésén elkövetett pokolgépes merényletben.
Az iráni vezetés fenyegetései ellenére vasárnap újraindultak a spontán kormányellenes tüntetések, a közösségi médiában közzétett felvételek szerint a rendőrség vízágyúkkal oszlatott Teheránban.
Washington - Lövöldözés tört ki a coloradói Denver egyik déli elővárosában, több rendőrt agyonlőttek. A lövöldözés Denver Highlands Ranch nevű elővárosában történt, helyi idő szerint vasárnap reggel.
Az amerikai elnök Twitter-bejegyzésekben ünnepelte elnöksége első esztendejét. Donald Trump, aki még mindig floridai birtokán, Mar-a-Lagóban tartózkodik, egymás után több miniblog-bejegyzést tett közzé.
Lövöldözés tört ki a coloradói Denver egyik déli elővárosában, több rendőrt agyonlőttek. A lövöldözés Denver Highlands Ranch nevű elővárosában történt, helyi idő szerint vasárnap reggel.
Jottányit sem változott a lengyel álláspont a menekültátirányítás ügyében – hangsúlyozta vasárnapi Twitter-bejegyzésében Mateusz Morawiecki új lengyel kormányfő, hozzáfűzve, hogy ez a hozzáállás változatlan marad a január elejére általa tervezett kormányátalakítás után is.