Az Ukrajnában bevezetett tilalom miatt szó sem lehet tárgyalásokról Vlagyimir Zelenszkij ukrán elnökkel - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter szerdai moszkvai sajtótájékoztatóján.
Molnár Tamás Levente, a Külügyi és Külgazdasági Intézet kutatója szerint Olaf Scholz kancellár próbálta azt a látszatot kelteni, hogy szakértőbb ember folytatja a fontos tárca élén, miután elődjeit még egy régi logika alapján nevezték ki.
A blokádok és a szankciók sikertelenek a céljaik elérése szempontjából, és csak nehézségeket okoznak azoknak az embereknek, akik nem tehetnek ezek okairól, ez tapasztalható Európában és Kubában is - közölte a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán Havannában.
Az orosz házelnök pedig így írt a Telegramon: "Ezek a vezetők egy világháború kirobbantását tervezték, amelynek következményei előre láthatók voltak. És megérdemlik, hogy bűnhődjenek a bűneikért".
Képmutatónak nevezte az Európai Parlament (EP) egységes kül- és biztonságpolitikára vonatkozó határozatát Ivica Dacic szerb külügyminiszter, mert véleménye szerint a dokumentum ismét csak Szerbiával szemben állít fel követelményeket.
Számítógépes szimuláció segítségével modellezték a szakemberek, hogy egy ház melyik részében lenne a legnagyobb esély a túlélésre egy atomrobbanás esetén, és mi az a hely, ahol nem érdemes menedéket keresni - vette észre a hvg.hu.
Hibáznak a nyugati országok, amikor Oroszországot és Kínát egyszerre próbálják meg feltartóztatni - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a tavalyi évet értékelő, háromórás szerdai moszkvai sajtótájékoztatóján.
Megkezdte működését a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) állandó megfigyelői missziója a csernobili atomerőműben - jelentette be szerdán Rafael Grossi, a NAÜ főigazgatója a fehérorosz határhoz közeli nukleáris létesítményben.
Az elektromos cigaretták és az égésmentes dohánytermékek reklámozásának, valamint zárt térben való élvezetének korlátozását jelentette be szerdán Girolamo Sirchia olasz egészségügyi miniszter, hangoztatva, hogy a korábbi, enyhébb szigorítások ellenére a lakosság 24,5 százaléka továbbra is dohányzik.
Valamelyest csökkent a gyilkosságok száma 2022-ben Mexikóban, tavaly 31 936 ilyen bűnügyet jelentettek - derül ki a latin-amerikai ország közbiztonsági minisztériumának szerdán ismertetett statisztikájából.
Oroszország igyekszik fegyverként használni az Észak-Afrikából és a Közel-Keletről érkező migrációt, áll a Nemzetközi Migrációs Politikát Fejlesztő Központ (ICMPD) legfrissebb, szerdai jelentésében - vette észre a telex.hu.
Marc Angel luxemburgi szocialista képviselőt választotta szerdán új alelnökének az Európai Parlament a decemberben kirobbant korrupciós ügy miatt leváltott Eva Kaili megüresedett helyére.
Vezető brit közgazdászok szerint a brexit után bevezetett bevándorlási szabályok mintegy 330 ezer munkavállalótól fosztották meg az Egyesült Királyságot. A szabad mozgás megszűnése „jelentősen hozzájárul” a jelenlegi munkaerőhiányhoz – állapította meg egy brit kutatóintézet.
Szentpétervárra érkezett Vlagyimir Putyin, hogy részt vegyen a Leningrád náci ostroma megtörésének nyolcvanadik évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen. Az orosz elnök beszédet is tartott az eseményen.
A nicosiai kormány úgy döntött, hogy megfoszt ciprusi állampolgárságától 232 olyan külföldit, aki részt vett az úgynevezett aranyútlevél-programban, mert megállapították, hogy szabálytalanul jutottak hozzá az állampolgársághoz.
Hibáznak a nyugati országok, amikor Oroszországot és Kínát egyszerre próbálják meg feltartóztatni – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a tavalyi évet értékelő, háromórás szerdai moszkvai sajtótájékoztatóján. A beszédből kiderül, mit is gondol rólunk, nyugatiakról Oroszország, pontosabban, az orosz vezetés.
Megkezdte működését a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) állandó megfigyelői missziója a csernobili atomerőműben - jelentette be szerdán Rafael Grossi, a NAÜ főigazgatója a fehérorosz határhoz közeli nukleáris létesítményben.
V4-szempontból az lenne a jobb, ha nem Petr Pavel, hanem Andrej Babis lenne a következő cseh köztársasági elnök - vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az ELTE BTK Történeti Intézetének docense, aki elmagyarázta azt is, Andrej Babis indulásával pártja milyen kockázatot vállalt.
Hibáznak a nyugati országok, amikor Oroszországot és Kínát egyszerre próbálják meg feltartóztatni - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a tavalyi évet értékelő, háromórás szerdai moszkvai sajtótájékoztatóján.
A december óta húzódó szlovák kormányválság újabb fejezetéhez érkezett. Eduard Heger megbízott kormányfő lezártnak nevezte a 76 fős parlamenti többség létrehozására irányuló erőfeszítéseket. A közeljövőben az előre hozott parlamenti választásról fognak tárgyalni. A Szövetség is minél hamarabb választást szeretne.
Várhelyi Olivér körül a fideszes politikus szerint hisztériakeltés zajlik, ennek eredménye a szerdai EP-ülésen elfogadott jelentés, amely kitér a biztos tevékenységére vonatkozó vizsgálatra is.