Az illetékes belga ügyészség meghosszabbította az Európai Parlamentet (EP) érintő korrupciós ügy egyik gyanúsítottja, Eva Kaili volt görög szocialista képviselő, a testület leváltott alelnökének fogvatartását - írta csütörtökön a Le Soir belga napilap.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kijelentése, amelyben a Nyugatot azzal vádolja, hogy "végső megoldást" keres Oroszország számára, helytelen, tiszteletlen, és lábbal tiporja a holokauszt során meggyilkolt hatmillió zsidó és más áldozatok emlékét - írta csütörtöki sajtóközleményében Josep Borrell, az Európai Unió kül-és biztonságpolitikáért fele
Vlagyimir Putyin elnök szövetségese, Dmitrij Medvegyev csütörtökön arra figyelmeztette a NATO-t, hogy ha Oroszország vereséget szenved a háborúban, reális forgatókönyv lehet a nukleáris háború.
Tizenegy NATO-tagország védelmi miniszterei újabb jelentős katonai segélyt ígértek Ukrajnának az észtországi Tapa támaszponton tartott találkozójukon - olvasható a tanácskozásról kiadott zárónyilatkozatban.
A szlovák külügyminiszter megint rúgott egyet Orbán Viktoron. Rastislav Kácer szinte sportot űz abból, hogy a magyar miniszterelnököt kritizálja. Most Menczer Tamás külügyi államtitkár volt kénytelen megvédeni Orbán Viktort.
Az illetékes belga ügyészség meghosszabbította az Európai Parlamentet (EP) érintő korrupciós ügy egyik gyanúsítottja, Eva Kaili volt görög szocialista képviselőnek, a testület leváltott alelnökének fogva tartását – írta csütörtökön a Le Soir belga napilap.
A képviselőházban többségbe került republikánusok komoly megszorításokat akarnak kizsarolni azért cserébe, hogy ne hagyják csődbe menni az amerikai államot.
Kijev elővárosában még mindig 16 embert ápolnak kórházban, köztük hat gyereket, a szerdai légi szerencsétlenség túlélői közül. Többnyire súlyos égési sérülést szenvedtek. Közben az Európai Parlament határozatot fogadott el egy különleges törvényszék felállításáról, amely Oroszország legfelsőbb vezetése ellen emelhet vádat az Ukrajnában elkövetett h
Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára arra szólította fel a munkácsi kistérség helyi vezetőit, hogy azonnal fejezzék be a magyarokkal szembeni atrocitásokat.
Jó döntés volt Magyarország ecuadori nagykövetségének újranyitása 2015-ben, amit az is mutat, hogy tavaly 74 százalékkal bővült a kereskedelmi forgalom a két ország között - jelentette ki a tárca tájékoztatása szerint Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Quitóban.
Lemondott vezérigazgatói posztjáról a Netflix tárasalapítója, Reed Hastings. Ám nem hagyja ott végleg a streamingóriást, a jövőben ügyvezető elnöki pozíciót betöltve tevékenykedik majd a vállalatnál.
Az amerikai parti őrség hetek óta egy feltételezett orosz kémhajót követ nyomon Hawaii térségében - közölte csütörtökön az amerikai védelmi minisztérium.
Kolumbia nem kíván újabb szerződéseket kötni olaj- és gázlelőhelyek feltárására a klímavédelem jegyében - közölte csütörtökön Irene Vélez, a latin-amerikai ország bányászati ügyekért felelős minisztere a svájci Davosban rendezett Világgazdasági Fórumon.
Az amerikai parti őrség egy feltételezett orosz kémhajót követ nyomon Hawaii térségében. A Pentagon szerint az orosz–ukrán háború okozta feszültség miatt mindez rendkívül kényes időpontban történik.
A katasztrófavédelmi hatóság szerint nem veszélyezteti a Debrecenben és környékén élők biztonságát a kínai CATL cég által tervezett akkumulátorgyár, igy „zöld” utat adtak az építési engedélyezési eljárásnak.
Még nem volt üzembe helyezve a műszeres leszállító rendszer azon a nepáli repülőtéren, ahol múlt vasárnap 72 emberrel a fedélzetén lezuhant a Yeti Airways egyik belföldi utasszállító repülőgépe - közölte a nepáli polgári repülési hatóság.
Indonéziában az elmúlt időszakban több mint 20 gyermek sérült meg, miután a sárkány lehelete fantázianevű édességet fogyasztották, mely trendként terjed a közösségi médiában mint egy fajta kihívás, ugyanakkor nagyon veszélyes, hiszen egyik összetevője a folyékony nitrogén.
Magyarország azt várja el Ukrajna vezetőitől, tegyenek meg mindent azért, hogy a magyarokat ért támadások és atrocitások befejeződjenek - mondta Menczer Tamás.
Egy 49 éves amerikai nő lőfegyverrel fejbe lőtte szüleit, majd testüket egy láncfűrésszel feldarabolta abingtoni otthonukban. Az elkövetőt büntetés-végrehajtási intézetben tartják fogva - adta hírül az Index.
Nemzetközi workshopot szerveztek Varsóban az UNESCO közreműködésével, ennek során az Ukrajnával szomszédos országok bűnüldöző és igazságügyi tisztviselőit képezik ki a kulturális javak illegális kereskedelme elleni küzdelem terén.