Azonosítatlan repülő tárgyat semmisített meg az amerikai légierő az Egyesült Államok légterében pénteken Alaszka felett – közölte a védelmi minisztérium, hat nappal azt követően, hogy egy kínai hírszerző léggömböt lőttek le az ország keleti partjai közelében.
Bemutatta a Buckingham-palota III. Károly király koronázási jelvényét, amelyet Sir Jony Ive, az Apple egykori brit ipari főtervezője alkotott. Ive tervezte az amerikai számítástechnikai és távközlési óriáscég legismertebb termékeit, köztük az iPhone-t és az iPadet.
Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök a közeljövőben Teheránba látogat - tartalmazza az a levél, amelyben Lukasenka gratulált Ebrahim Raiszi iráni elnöknek az iszlám forradalom győzelmének 44. évfordulója alkalmából.
Jó hír talán, hogy az orosz külügyminisztérium kész tárgyalóasztal mellé ülni Ukrajnával, méghozzá előfeltételek nélkül. A bucsai mészárlást követően fordult a kocka.
Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság közleménye szerint az éjjel csak a Hunor mentőcsapat vállalta a kutatást abban az összedőlt épületben, amelyikben péntek este túlélőket jeleztek a keresőkutyák.
Csak a Hunor vállalta az éjszakai kutatást abban az épületben, amelyikben tegnap este túlélőket jeleztek a kereső kutyák - olvasható a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Facebook oldalán.
Csak a Hunor vállalta az éjszakai kutatást abban az épületben, amelyikben péntek este túlélőket jeleztek a keresőkutyák. A Katasztrófavédelem szombat reggeli beszámolója a magyar mentőcsapat kitartó munkájáról a törökországi katasztrófa sújtotta övezetről:
A feszültség egyre fokozódik az országban, miután egy dán szélsőjobboldali elégette a Korán egy példányát Stockholmban. Akciójára a muszlim világ tüntetésekkel és zászlóégetésekkel reagált.
A német kormány elismerte, hogy nőtt az iráni titkosszolgálat aktivitása a Németországban élő száműzött irániak körében a tavalyi iráni tömegtüntetések kezdete óta - közölte a Welt am Sonntag.
Várhatóan az év végén üzembe állnak Bécsben azok a hőszivattyúk, amelyek segítségével a szennyvízből távhőt tudnak előállítani. Így 2027-re több mint 110 ezer bécsi háztartást fűthetnek majd klímasemleges távhővel.
Nagyon nehéz körülmények között tovább dolgozik a Hunor mentőszervezet a földrengés sújtotta Törökországban, éjjel is folytatták a kutatást a túlélők után - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője.
Bajba került Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese: az Oroszországból származó sajtóhír szerint az egykori orosz elnököt megzsarolták. A hírt semmiféle hivatalos forrásból nem sikerült megerősíttetni.
Ahogy telnek a napok, egyre kevesebb az esélye annak, hogy túlélőket találjanak. Miközben a mentési munkálatok is zajlanak, megkezdték a tömegsírok kialakítását is.
Újabb nagy offenzívát indított Oroszország Ukrajna több pontján. Az ország energetikai infrastruktúrájában jelentős károk keletkeztek. De a Föderáció rakétái Románia és Moldova légterét is megsértették. Moldova miniszterelnök bejelentette lemondását.
Az ATV munkatársa, Novák András videóján az látszik, ahogy a Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagjai kimentenek egy kisgyereket és az édesanyját a romok alól.
Katonai sátrakat ajánlott fel a Magyar Honvédség a törökországi természeti katasztrófa következményeinek enyhítésére szombaton; az 50 "csapatsátort" Dunaharasztiban adták át a török fél logisztikai munkatársai részére - közölte a Honvédelmi Minisztérium az MTI-vel.
Európa nélkül nincs magyar jövő, ahogy Magyarország nélkül sincs európai jövő ‒ hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök a Portfoliónak adott interjújában.
Európa nélkül nincs magyar jövő, ahogy Magyarország nélkül sincs európai jövő - hangsúlyozta Novák Katalin köztársasági elnök a Portfoliónak adott szombati interjújában.
Észak-Szíriában már nem kutatnak tovább túlélők után. Törökországban csaknem 5 nappal a katasztrófa után egy tizenéves fiút élve találtak a romok alatt.