A szülinapi, fülinapi rendezvényre Sárkányjárgányon érkeznek Bori színpompás bábjai, táncra perdülhetünk a Rizibizi Diszkóban és a vendégeket apró ajándékok és finomságok is várják. Csak hagyni kell, hogy Bori univerzuma, azaz a Boriverzum elvarázsoljon minket.
A friss Könyvesblokkban ezúttal Maurice Leblanc híres krimijének új fordítását, a mai kor függőségeit felfedő kötetet és egy angliai dada különös történetét ajánljuk.
Nem a hazugság vagy az elhallgatás a legnagyobb bűnünk, hanem a közöny – vallja Kovács Krisztián, a Hiányzó történetek című családregény írója. A nagypapa náci múltjának feldogozását megkísérlő mű szerzője szerint bizonyos döntéseink után erkölcsi fölényben érezzük magunkat, pedig mindannyian ugyanannak a rendszernek vagyunk kiszolgáltatva, csak ép
Színházi előadások és workshopok, akusztikus koncertek éjszaka a mezőn, filmvetítések, tánc hajnalig az Önismereti Diszkóval – ezt mind átélheted egy Nógrád megyei kis faluban. Interjú a főszervezővel.
Sztehlo Gábor, az embermentő lelkész sokak számára hős, példakép, igaz ember, jó pásztor. Sőt, a róla szóló visszaemlékezésekben az is előkerül, hogy ha lennének szentek az evangélikus egyházban, akkor ő egészen biztosan az lenne. 2000 zsidó származású embert, köztük 1600 gyermeket mentett meg a vészkorszak alatt, majd több száz gyereknek adott ott