2012. május 12. szombat

máj. 12
13:06
Vettelé a harmadik szabadedzés (Metropol)
A címvédő, s a világbajnoki pontversenyben élen álló német Sebastian Vettel, a Red Bull német pilótája érte el a legjobb köridőt a Forma-1-es Spanyol Nagydíj szombati, harmadik szabadedzésén.
máj. 12
13:18
Spanyol Nagydíj: Vettelé a harmadik szabadedzés (Infostart)
máj. 12
13:18
Jakab első fordulós dohai vereségével oda a férfiak csapatkvótája (Agroinform)
Jakab nem jutott a 16 közé az utolsó olimpiai kvalifikációs versenyen, így nem szerez kvótát a magyar férficsapatnak.
máj. 12
13:24
GP3: Kiss Pál Tamás a 12. helyet szerezte meg az időmérőn (She)
A 12. helyen zárta az időmérő edzést a GP3-as géposztály magyar pilótája, Kiss Pál Tamás a Spanyol Nagydíjon. A versenyző – aki tavaly ezen a futamon győzött – több mint egy másodperccel volt gyorsabb másik két csapattársánál a Circuit de Catalunyán.
máj. 12
13:26
Profi boksz: versenytárgyalás a Balzsay-Magee meccs rendezési jogáért (She)
Balzsay Károly a nagyközépsúlyú WBA-világbajnoki címét legközelebb a belfasti interim bajnok, Brian Magee ellen teszi kockára. A két ökölvívó promóterei nem tudtak megegyezni a mérkőzést illetően, így versenytárgyalás fog következni annak eldöntésére, hogy melyik bokszoló csapata rendezhesse a meccset.
máj. 12
13:36
Az a fontos, hogy ne zuhanjunk össze - Prukner László (Agroinform)
A Siófoknak egyetlen pont kellene a bent maradáshoz, a már kiesett Zalaegerszeg pedig a tartását akarja megőrizni.
máj. 12
13:38
Djibril Cissé megveretett néhány londoni fiatalt? (Agroinform)
A QPR francia légiósába állítólag belekötött néhány fiatal péntek este, szerintük később nyolc férfi kergette meg őket.
máj. 12
14:12
Azarenka kétjátszmás győzelemmel finalista (Agroinform)
A világelső két játszmában legyőzte Agnieszka Radwanskát és bejutott a madridi tenisztorna női versenyének döntőjébe.
máj. 12
14:18
Barcelona: jól van térdműtéte után a csapatkapitány Puyol (She)
Jól érzi magát szombati térdműtétje után Carles Puyol, az FC Barcelona labdarúgócsapatának kapitánya.
máj. 12
14:30
Büntetőkkel kapott ki a magyar válogatott (Agroinform)
A magyar női vízilabda-válogatott büntetőkkel, 14-12-re kikapott Spanyolország legjobbjaitól.
máj. 12
14:32
Nincs mese, nyerni kell! - Sisa Tibor (Agroinform)
A Kaposvár helyzetét is megkönnyítette a Vasastól történt pontlevonás, Sisa Tibor mégis csak a győzelemre gondol.
máj. 12
14:36
Női vízilabda: a magyar csapat ötméteresekkel kapott ki a spanyoloktól (She)
A magyar női vízilabda-válogatott ötméteresekkel, 14–12-re kikapott Spanyolország legjobbjaitól a Siracusában zajló Világliga-selejtező első szombati mérkőzésén.
máj. 12
14:36
Büntetőkkel kaptak ki a magyar női pólósok (Metropol)
A magyar női vízilabda-válogatott büntetőkkel, 14-12-re kikapott Spanyolország legjobbjaitól a Siracusában zajló Világliga-selejtező első szombati mérkőzésén.
máj. 12
14:38
Öttusa-vb: a magyar versenyzők felzárkóztak az élmezőnyhöz a döntőben (She)
Jó úszással Gyenesei Leila és Kovács Sarolta felzárkózott a bő élmezőnyhöz a római öttusa-világbajnokság női versenyének szombati döntőjében, melyben Tóth Adrienn a harmadik helyen áll a lovaglás előtt.
máj. 12
14:38
Puyol jól van a műtét után (Metropol)
Jól érzi magát szombati térdműtétje után Carles Puyol, az FC Barcelona labdarúgócsapatának kapitánya. Az már néhány nappal a meccs után biztossá vált, hogy Puyolt meg kell műteni, s felépülése legalább hat hetet vesz majd igénybe.
máj. 12
15:06
Félidő x-et várunk a Német Kupa fináléjában (Agroinform)
A szombat este megrendezésre kerülő Dortmund-Bayern kupadöntőben lassú kezdésre számítunk, ezért félidő x-re fogadunk.
máj. 12
15:08
Puyol jól van a műtét után (Agroinform)
A 34 éves védőnek múlt szombaton, az Espanyol elleni bajnokin sérült meg a jobb térde, az Eb-re nem épül fel.
máj. 12
15:10
A Fradi kiengedte a kezéből az Újpest elleni győzelmet (Agroinform)
Ugyan a Fradi Grúz fejesével közel egy órán át előnyben volt, a hajrában Vasziljevics büntetőből egyenlített.
máj. 12
15:12
Újpest-FTC: a zöld-fehérek három csatárral rohamoznak - a kezdők (She)
Három csatárral áll fel a Ferencváros az Újpest elleni derbin a labdarúgó NB I 28. fordulójában. A zöld-fehérek a Beliczky Gergő, Pölöskey Péter, Marko Simic támadótrióval rohamozzák a lilák kapuját.
máj. 12
15:12
Serena Williams lesz Azarenka ellenfele (Metropol)
Az amerikai Serena Williams lesz a világelső fehérorosz Viktorija Azarenka ellenfele a madridi salakpályás tenisztorna 3,5 millió euró összdíjazású női versenyének döntőjében.
máj. 12
15:14
Videó: ágyékon ütötte az oroszt a svéd hokis, de utána eltörték az orrát (She)
Mint ahogyan arról már beszámoltunk, a jégkorong-világbajnokságon Oroszország hátrányból győzte le a vb egyik házigazdáját, Svédországot. A hazaiak ugyan 3–1-re vezettek, de a szbornaja Jevgenyij Malkin vezérletével 24 perc alatt hat gólt ütött, s végül 7–3-ra megnyerte a találkozót. A svédek kellemetlen stílusú csatára, Johan Franzén állandóan odacsapott a kapu előtt az ellenfél hátvédeinek,…
máj. 12
15:16
NB I: Újpest-Ferencváros derbi élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó NB I 28. fordulójának talán legjobban várt mérkőzése az Újpest–Ferencváros derbi, még akkor is, ha egyik csapat sem tartozik az élmezőnyhöz. A találkozóról élő szöveges tudósítást olvashat itt, az NSO-n!
máj. 12
15:24
Spanyol Nagydíj: Hamilton indul az élről, Maldonado a második (Infostart)
A McLaren brit pilótája, Lewis Hamilton indulhat az élről a Formula 1-es Spanyol Nagydíjon.
máj. 12
15:24
Hamilton a pole-ban, Maldonado a hős (Agroinform)
Lewis Hamilton nyerte a Spanyol Nagydíj időmérő edzését, de az igazi szenzációt Pastor Maldonado második helye okozta.
máj. 12
15:30
Tenisz: Serena Williams lesz a világelső döntőbeli ellenfele Madridban (She)
Serena Williams két szettben, 7:6, 6:0-ra legyőzte Lucie Hradeckát a madridi női tenisztorna elődöntőjében, így a fináléban összecsaphat a világelsővel, Viktorija Azarenkával. A fehérorosz játékos egyébként Agnieszka Radwanskát „intézte el" a legjobb négy között.
máj. 12
15:30
Hamilton indul az élről (Metropol)
Lewis Hamilton, a McLaren brit pilótája rajtolhat az élről a vasárnapi Forma-1-es Spanyol Nagydíjon, miután megnyerte a szombati időmérőt.
máj. 12
15:30
Vasas: jön a bronzmeccs (Behaviour)
Miközben a Vasas vízilabda együttese a Bajnokok Ligája nagyváradi négyes döntőjében volt érdekelt - a Pro Recco elleni találkozón súlyos, 12-5 arányú vereséget szenvedett, így ma délután a harmadik helyért száll majd medencébe -, addig itthon nemhogy kavics, szikla zuhant a sportági állóvízbe. A válogatott bő keretének egyik tagja pozitív doppingmintát produkált az ob bronzmeccsén. Tegnap, nyilván…
máj. 12
15:42
Guardiola búcsúzik a bajnokságtól (Agroinform)
A már bronzérmes Valencia tét nélkül látogat San Sebastiánba, Pep Guardiola utolsó előtti alkalommal irányítja a Barcát.
máj. 12
15:48
Női ökölvívó-vb: Szabó Beáta pontozásos győzelmet aratott (She)
Ancsin Katalinhoz hasonlóan a szintén olimpiai kategóriában, a 60 kg-osok között szereplő Szabó Beáta is bejutott a legjobb 32 közé a kínai Csinhuangtaóban zajló női kvalifikációs ökölvívó-világbajnokság szombati napján.
máj. 12
15:50
Jégkorong-vb: viharsebes szlovák henger, fontos norvég siker (She)
Két kora délutáni mérkőzéssel megkezdődött a jégkorong-világbajnokság szombati programja: az A-csoportban Szlovákia 5–1-re legyőzte Fehéroroszországot, a B-csoportban pedig Norvégia felülmúlta Lettországot (3–0).
máj. 12
16:00
Serena Williams lesz Azarenka ellenfele a döntőben (Agroinform)
Williams a szombati elődöntőben két játszmában győzte le a cseh Lucie Hradeckát.
máj. 12
16:06
Videó: három kitűnő csel után 13 méteres kapásgól a Brazil Kupában (She)
A Brazil Kupa (Copa do Brasil) legutóbbi játéknapján a Sao Paulo hazai pályán aratott 3–1-es győzelmet a Ponte Preta ellen, de a meccs gólja a vendégek találata volt. Egy szabadrúgást követően a balszélső Ponte Preta-játékos három remek csel után Paulo Somaliának passzolt, aki jobbal, kapásból kilőtte a kapu jobb felső sarkát.
máj. 12
16:08
Milan: a Fiorentina válogatott középpályása érkezik - hivatalos (She)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő AC Milan bejelentette, hogy a nyáron ingyen érkezik Riccardo Montolivo a Fiorentinától. Massimiliano Allegri vezetőedző a sajtótájékoztatója előtt a klub televíziós csatornájának árulta el az eddig nyílt titokként kezelt transzfert.
máj. 12
16:18
Nem esünk ki! - Szűcs Lajos (Agroinform)
A Pápa a KTE legyőzésével bebiztosíthatja NB I-es tagságát. Ám a Kecskemét célja a negyedik hely, amihez nyernie kell.
máj. 12
16:20
Könnyed szlovák és norvég győzelem (Agroinform)
A szlovákok fölényes sikert arattak Fehéroroszország ellen, a norvégok pedig Lettországot lépték le.
máj. 12
16:36
Van Bommel visszatér a PSV-hez, Montolivo érkezik Milánóba (Agroinform)
A vörös-feketék leigazolták a válogatott Riccardo Montolivót, aki ingyen érkezik a Fiorentinától.
máj. 12
16:38
Lovas is kikapott, de még meglehet a csapatkvóta (Agroinform)
Csak a verseny végén derül ki, hogy pontosan kik kapnak indulási jogot, s még Lovas is reménykedhet.
máj. 12
16:42
Asztalitenisz: Lovas kikapott, de még maradt remény a kvótára (She)
Jakab János után Lovas Petra is vereséget szenvedett első szombati mérkőzésén az asztaliteniszezők utolsó olimpiai kvalifikációs versenyén, a dohai világselejtezőn, de utóbbi még reménykedhet abban, hogy kvótát szerez a magyar női csapatnak a londoni játékokra.
máj. 12
16:54
Szabó Beáta is továbbjutott (Agroinform)
Ancsin Katalinhoz hasonlóan a szintén olimpiai kategóriában szereplő Szabó Beáta is bejutott a legjobb 32 közé.
máj. 12
17:00
Vívás: Szilágyi Áron tizedik lett a madridi világkupán (She)
Legjobb magyarként Szilágyi Áron a tizedik helyen végzett a férfi kardozók madridi egyéni világkupaversenyén.
máj. 12
17:00
Újabb döntetlen Anand és Gelfand között (Metropol)
A második, szombati mérkőzés is döntetlennel zárult a címvédő indiai Viswanathan Anand és kihívója, az izraeli Borisz Gelfand között a sakkvilágbajnoki döntőn.
máj. 12
17:02
Sakk-vb: a második játszma is döntetlen Gelfand és Anand között (She)
Döntetlenre végzett egymással Viswanathan Anand és Borisz Gelfand a moszkvai sakkvilágbajnoki döntő második játszmájában. A címvédő indiai nagymester és izraeli kihívója mindössze 25 lépés után egyezett meg a remiben. Az állás így 1:1.
máj. 12
17:04
The Chance 2012: miskolci állomás a DVTK-sportnap szomszédságában (She)
A Nike által támogatott The Chance 2012 névre keresztelt tehetségkutató egyéni selejtezőjének utolsó állomását a hétvége két napján Miskolcon rendezik meg. Szombaton verőfényes napsütés várta a fiatalokat, akik a DVTK-sportnap tőszomszédságában kiváló hangulat mellett, de bő egyórás csúszással vághattak neki a feladatoknak.
máj. 12
17:06
NB I: az Újpest büntetőből mentett pontot az FTC elleni derbin (She)
Nem bírt egymással az Újpest és a Ferencváros a labdarúgó NB I 28. fordulójának talán legjobban várt mérkőzésén. Grúz Tamás az első félidőben a vendégeknek szerzett vezetést, majd Dusan Vasziljevics tizenegyesből egyenlített a hajrában.
máj. 12
17:08
Férfi vízi BL: a Vasas-Mladost bronzcsata élőben az NSO-n! (She)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligájának négyes döntőjét Nagyváradon rendezik, a magyar színeket képviselő Teva-Vasas-Uniqa a horvát Mladost Zagreb ellen játszik a bronzmérkőzésen. A 17 órakor kezdődő találkozót a Nemzeti Sport Online élőben közvetíti!
máj. 12
17:12
Szilágyi tizedik Madridban (Agroinform)
Legjobb magyarként Szilágyi Áron tizedik helyen végzett a férfi kardozók madridi egyéni Világkupa-versenyén.
máj. 12
17:15
Inkább nyomd, Button! (Blikk)
Barcelona — Gyorsnak lenni már régen nem elég, vallja Jenson Button (32), a McLaren Forma–1-es pilótája.
máj. 12
17:18
Serie B: Laczkóék újabb győzelemmel kapaszkodnak az élvonal felé (She)
A Laczkó Zsoltot foglalkoztató Sampdoria idegenben 2–1-re legyőzte a Juve Stabiát az olasz másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Serie B) 40. fordulójának szombati játéknapján.
máj. 12
17:30
Most sem tudott győzni a Fradi a Megyeri úton (Infostart)
Az Újpest és a Ferencváros 1-1-es döntetlent játszott egymással a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szombati játéknapján.
máj. 12
17:30
Több csapat vinné a Fulham amerikai sztárját (Agroinform)
A Liverpool, az Everton és az Arsenal is szeretné megszerezni a Fulham gólerős amerikai középpályását, Clint Dempseyt.