2012. május 20. vasárnap

máj. 20
0:12
Bajnokok Ligája - Először győztes a Chelsea (Behaviour)
A Chelsea nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2011/2012-es sorozatát azzal, hogy a müncheni döntőben 1-1-es rendes játékidőt, illetve hosszabbítást követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte szombaton a Bayern Münchent.
máj. 20
0:24
Gomez betlizett, Messi a gólkirály (Agroinform)
Mario Gomez egyetlen gólt sem tudott szerezni a Bajnokok Ligája döntőjében, így Lionel Messi lett a sorozat gólkirálya.
máj. 20
0:30
BL: a Chelsea diadala rosszul jött Juhász Roland csapatának (She)
A Chelsea szombat esti diadala azt jelenti, hogy Belgium nem jut automatikus helyhez a labdarúgó Bajnokok Ligája következő 32-es főtábláján, így a Juhász Rolandot foglalkoztató Anderlechtre selejtező vár a 2012–13-as BL-idényben.
máj. 20
0:34
Videó: még Neuer is betalált a drámai tizenegyespárbajban (She)
Tizenegyesekkel a Chelsea labdarúgócsapata nyerte meg a Bajnokok Ligája 2012-es döntőjét a Bayern München ellen. A drámai rúgásoknál a bajoroktól Bastian Schweinsteiger és Ivica Olic is hibázott – pedig a kapus, Manuel Neuer is értékesítette a sajátját –, míg a londoniaktól csak az elsőként rúgó Juan Mata rontott. Nézze meg a drámai párbajt!
máj. 20
0:38
NS: Détári szégyelli magát; érkeznek-e Veszprémbe légiósok? - vasárnap (She)
A Nemzeti Sport vasárnapi számából ajánljuk:
máj. 20
0:42
Az angolok utolérték az olaszokat az örökranglistán (Agroinform)
Az eddig lejátszott labdarúgó BEK-, majd BL-finálékban a spanyol csapatok szerepeltek a legeredményesebben 13 sikerrel.
máj. 20
0:48
BL: Messi sorozatban negyedszer gólkirály, rekord (She)
Mivel Mario Gomez nem lőtt kettő vagy több gólt a fináléban, eldőlt, hogy a Barcelona argentin támadója, Lionel Messi a labdarúgó Bajnokok Ligája 2011–2012-es szezonjának a gólkirálya 14 találattal.
máj. 20
1:00
Nagy Kornélék hazai döntetlennel kezdték a KEK-döntőt (Agroinform)
Az első meccsen döntetlenre végzett egymással a hatgólos Nagy Kornéllal felálló francia Dunkerque és a német Göppingen.
máj. 20
1:04
Bayern-nyomás, Robben-tizenegyes, de Chelsea-siker - videó (Agroinform)
1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után tizenegyesekkel nyerte a BL döntőjét a Chelsea a Bayern München ellen.
máj. 20
1:06
BL-döntő: Nem volt szép, de megnyertük - Lampard (She)
A Chelsea-t erősítő Frank Lampard elismerte, hogy nem játszottak gyönyörű futballt a Bajnokok Ligája döntőjében a Bayern München ellen, de örömét ez cseppet sem csökkentette.
máj. 20
1:06
Először győztes a Chelsea (Metropol)
máj. 20
1:08
A Chelsea-játékosok nehéz szezon után felemelhették a BL-trófeát - videó (Agroinform)
máj. 20
1:10
BL-döntő: Nem mindig a jobb csapat nyer - Müller (She)
A Bayern München játékosa, Thomas Müller szerint nem feltétlenül a jobb csapat diadalmaskodott a szombat esti labdarúgó Bajnokok Ligája-döntőben, ahol a Chelsea tizenegyesekkel múlta felül őket.
máj. 20
1:42
NBA: pocsék kezdés után ismét nyert a Spurs a Clippers ellen (She)
Az első negyedet 33–11-re elbukó San Antonio Spurs 24 pontos hátrányból fordítva 96–86-ra legyőzte idegenben a Los Angeles Clipperst, így már 3–0-ra vezet az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) rájátszásában, a Nyugati főcsoport elődöntőjében.
máj. 20
2:18
BL: a müncheni döntők különlegessége; a Bayern angol mumusai - érdekességek (She)
A nemrég véget ért Bajnokok Ligája-döntővel kapcsolatban összeszedtünk jónéhány érdekességet, amely a statisztika kedvelőinek kellemes böngészést jelenthet.
máj. 20
6:48
Sportlövészet: Pongrátz 27. lett skeetben a koronglövő Eb-n (She)
Pongrátz Bianka a 27. helyen végzett a női skeetesek versenyében a ciprusi koronglövő Európa-bajnokság szombati nyitó napján.
máj. 20
7:06
Franciaország: Wiltord habozik, hosszabbítson-e Nantes-ban (She)
Sylvain Wiltord, a francia második ligás (Ligue 2) Nantes Európa-bajnok labdarúgója hétfőre ígért választ arra a kérdésre, hogy a következő szezont is a „kanáriknál" tölti-e.
máj. 20
7:08
Premier League: Solskjaer nem lesz az Aston Villa edzője (She)
Nem lesz az angol Premier League-ben szereplő Aston Villa labdarúgócsapatának edzője Ole Gunnar Solskjaer, a Manchester United korábbi kiváló csatára.
máj. 20
8:12
Solskjaer nem lesz az Aston Villa edzője (Agroinform)
A 39 éves norvég szakember nem akar távozni a Moldétól, amellyel 2011-ben bajnoki címet szerzett.
máj. 20
8:18
NBA: az Oklahoma sikere után egy lépésre a kieséstől a Lakers (She)
Az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság rájátszásában az Oklahoma City Thunder idegenben győzte le 103–100-ra a Los Angeles Lakerst, így egy lépésre került a továbbjutástól. A vendégeket a 37 pontos Russell Westbrook és a 31 pontos Kevin Durant repítette, utóbbi szerezte a mindent eldöntő triplát a találkozó utolsó percében.
máj. 20
8:18
Kiütéses MTK-győzelem a "örökrangadón" (Metropol)
A már bajnok, ezzel biztos feljutó MTK hazai környezetben 7-1-re kiütötte a Ferencváros II csapatát a labdarúgó NB II 28. fordulójának szombati játéknapján.
máj. 20
8:20
Obama, Merkel és Cameron együtt szurkolt (Metropol)
Barack Obama amerikai elnök Angela Merkel német kancellárral és David Cameron brit miniszterelnökkel nézte végig szombaton Camp Davidben, a G8 országok csúcstalálkozójának helyszínén a BL-finálét eldöntő büntetőrúgások televíziós közvetítését.
máj. 20
8:30
Mindkét nyugati esélyes egy meccsre a főcsoportdöntőtől (Agroinform)
A Spurs és a Thunder is hátrányból felállva nyert, így már csak egy győzelem választja el őket a főcsoportdöntőtől.
máj. 20
8:36
Euro 2012: Monte-Carlóba utaznak F1-et nézni a németek (She)
A helyszínen nézik meg a jövő hétvégi, monte-carlói Formula–1-es futamot a június 8-án kezdődő Európa-bajnokságra készülő német labdarúgó-válogatott tagjai.
máj. 20
8:38
Videó: 14 méterről ollózott a kapuba egy szögletet Falcao (She)
A kolumbiai América de Cali és a spanyol Atlético Madrid (1–2) felkészülési mérkőzésen Falcao alighanem pályafutása és az idény egyik legszebb gólját lőtte. Egy szöglet után 12 méterre a kaputól, középről hatalmas gólt lőtt ollózva.
máj. 20
9:06
Drogba Cech miatt nem félt, Lampard babája 11 év után megszületett (Agroinform)
A Chelsea nyerte a BL 2011/2012-es sorozatát, a müncheni döntőben tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a Bayern Münchent.
máj. 20
9:24
Forma-1-et néznek a német válogatott tagjai (Agroinform)
A helyszínen nézik meg a jövő hétvégi, monte-carlói futamot az Európa-bajnokságra készülő német válogatott tagjai.
máj. 20
9:48
Ajánló: olasz kupadöntő; eldől a francia arany - a mai program (She)
A szezon végéhez közeledve fogyóban vannak a kiemelt labdarúgó mérkőzések, de azért eseménytelenül ez a vasárnap sem telik el. Itthon a már bajnok DVSC-Teva a Bp. Honvédhoz látogat, a második helyen álló Videoton a Lombard FC Pápát fogadja. Az Olasz Kupa döntőjében a Juventus és a Napoli feszül egymásnak, a torinóiak a bajnoki cím után duplázhatnak. Eldől a francia bajnokság aranyérmének a sorsa,…
máj. 20
10:00
Böde már a Fradira is gondol (Agroinform)
A ZTE szép búcsúját két dolog hátráltatja, alig maradt játékosa, ráadásul a 4. helyre pályázó Paks lesz az ellenfele.
máj. 20
10:06
Triatlon: magyar negyedik hely a texasi Ironman-viadalon (She)
Major József a negyedik helyen ért célba a közel 2500 induló között a texasi triatlon Ironman-versenyen.
máj. 20
10:18
A Bayernnél tudják, hogy csak magukat okolhatják (Agroinform)
A Chelsea ért a csúcsra, 1-1-es rendes játékidőt, illetve hosszabbítást követően büntetőkkel legyőzte a Bayern Münchent.
máj. 20
10:20
Bizonyítsák be, hogy én tévedtem! - Marijan Vlak (Agroinform)
A Vasas számára a becsület a tét, a Kaposvárt pedig még némi plusz pénz is ösztönözheti. Kérdés, élnek-e vele?
máj. 20
10:24
Videó: parádés gólok után lett bajnok a Veszprém (She)
Ahogy arról már beszámoltunk, a férfi kézilabda NB I döntőjének utolsó felvonásán az MKB Veszprém hazai pályán 29–21-re legyőzte a Szegedet, így 20. alkalommal nyerte meg a magyar bajnoki címet. Íme, az összefoglaló!
máj. 20
10:24
A kiesés szélén a Los Angeles-i csapatok (Metropol)
A Los Angeles Clippers és a Los Angeles Lakers is hazai környezetben szenvedett szombaton vereséget az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, így mindkét csapat a kiesés szélére sodródott.
máj. 20
10:26
Videó: óriási K.O. - Mikkel Kessler látványos győzelme (She)
Nemrégiben beszámoltunk arról, hogy látványos kiütéses győzelemmel fejeződött be a dán Mikkel Kessler félnehézsúlyú debütáló profi ökölvívó mérkőzése az amerikai Allan Green ellen. Íme, a kiütés!
máj. 20
10:36
Magyar negyedik hely a texasi triatlon Ironman-viadalon (Agroinform)
máj. 20
10:38
Obama együtt nézte Merkellel és Cameronnal a BL-döntő tizenegyeseit (Agroinform)
A vezetők kifejezték együttérzésüket Merkelnek, amikor ő lehangolt lett a német csapat veresége miatt.
máj. 20
10:42
Serie A: Mutu otthagyja a Cesenát, Tőzsérékhez kerülhet (She)
Adrian Mutu, az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Cesena támadója nyáron otthagyja a klubját, de szeretne a Serie A-ban maradni.
máj. 20
10:42
Szerencséről és kihagyott helyzetekről beszéltek az edzők (Metropol)
Roberto Di Matteo, a győztes Chelsea vezetőedzője a szerencséről, Jupp Heynckes, a Bayern München mestere pedig a kihagyott lehetőségekről beszélt azt követően, hogy az angol együttes szombat este, a bajor fővárosban 11-esekkel megnyerte a labdarúgó Bajnokok Ligája 2011/2012-es idényét.
máj. 20
11:00
Képgaléria: angol öröm és német bú Münchenben (She)
Tizenegyespárbajban dőlt el a Bajnokok Ligája fináléja, amelynek végén az angol Chelsea játékosai emelhették magasba a trófeát, míg a hazai pályán játszó Bayern-futballistáknak a vereség mellett fel kellett dolgozniuk azt is, hogy a győztes ellenfél Münchenben ünnepelt. Tekintse meg a BL-döntő utáni fieszta képeit!
máj. 20
11:00
Kajak-kenu válogató - A Dombi, Kökény duó nyert 1000 m-en (Behaviour)
A tavaly Eb-bronzérmes, vb-hatodik Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős nyerte a férfiak vasárnapi K-2 1000 m-es döntőjét a kajakosok és kenusok első ötkarikás válogatóján, Szegeden. Másodikként a 2011-es szegedi világbajnokságon 500-on aranyérmes Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó ért célba.
máj. 20
11:02
FTC: Már csak egy forduló van ezzel a csapattal! - Kubatov (She)
A Ferencvárosi Torna Club elnöke, Kubatov Gábor a Bajnokok Ligája-döntő helyszínéről, Münchenből üzent a Facebookon keresztül a klub szurkolóinak a labdarúgócsapat Siófoktól, hazai pályán elszenvedett 1–0-s szombati veresége után.
máj. 20
11:04
Túraautó-vb: Michelisz a 8., Wéber a 19. idővel melegített (She)
Michelisz Norbert a 8., míg csapattársa, Wéber Gábor a 19. időt autózta a túraautó-világbajnokság ausztriai állomásának két versenyét megelőző vasárnap délelőtti bemelegítő edzésen.
máj. 20
11:06
Kajak-kenu: Dombiék párosa nyert 1000 m-en, Kammererék ötödikek (She)
máj. 20
11:12
A Dombi, Kökény duó nyert 1000 m-en (Agroinform)
A tavaly Eb-bronzérmes, vb-hatodik Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős nyert a Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó előtt.
máj. 20
11:18
Anderlecht: holland edzője lehet Juhász Rolandéknak (She)
Lapértesülések szerint holland szakemberrel képzeli el a folytatást a belga labdarúgó-bajnokságban szereplő Anderlecht együttese.
máj. 20
11:18
Kajak-kenu válogató: a Dombi, Kökény duó nyert 1000 m-en (Metropol)
A tavaly Eb-bronzérmes, vb-hatodik Dombi Rudolf, Kökény Roland kettős nyerte a férfiak vasárnapi K-2 1000 m-es döntőjét a kajakosok és kenusok első ötkarikás válogatóján, Szegeden.
máj. 20
11:30
Csak ötödik lett a válogatón a Kammerer, Kucsera páros (Infostart)
A Dombi Rudolf, Kökény Roland páros nyerte a kajak kettesek 1000 méteres döntőjét a szegedi első olimpiai válogatón. A második helyen a tavalyi világbajnokságon 500-on aranyérmes Tóth Dávid, Kulifai Tamás duó ért célba. Ez a két egység indulhat a jövő hétvégi, duisburgi Világkupán, amely ebben a számban a második válogató lesz. Ha akkor is Kökény Rolandék végeznek előrébb, akkor ők szerepelhetnek…
máj. 20
11:30
A Haladás elrontaná a diósgyőri álmokat (Agroinform)
Diósgyőrben még nem mondtak le a negyedik helyről, Szombathelyen pedig a fiatalításról és a győzelemről.
máj. 20
11:32
Már csak egy forduló van ezzel a csapattal - Kubatov (Agroinform)
Az FTC elnöke Münchenben, a Bajnokok Ligája-döntő helyszínéről követte a labdarúgócsapat szombati mérkőzését.