2020. szeptember 20. vasárnap

szept. 20
12:36
Barty után újabb komoly hiányzó - Osaka sem lesz ott a Roland Garroson (Eurosport)
A friss New York-i győztes távolmaradását kiújuló sérülésével, annak hosszabb kezelésével és a salakpályára való átálláshoz szükséges idő rövidségével indokolta.
szept. 20
12:48
Kézilabda: az IHF-bírópárosunk tudja, mit kell meghallani (She)
Követelményekről, megszűrt szurkolóhangokról és reklamálásokról beszélt Bíró Ádám és Kiss Olivér, a még játékosként is aktív bírópáros, amely egyetlen magyar duóként tagja a Nemzetközi Kézilabda-szövetség (IHF) idénybeli játékvezetői keretének.
szept. 20
13:06
Szilágyi Áron pályafutása végéről beszélt (Infostart)
Normális esetben már a párizsi olimpiai ciklusban kellene tartani, de még mindig csak a tokióiban vagyunk – fogalmazott Szilágyi Áron kardozó az InfoRádióban.
szept. 20
13:06
Pogacar az első Merckx óta, aki három trikót visz haza a Tourról (Eurosport)
Sárga, pöttyös és fehér, de Pogacar a zöld trikóért folyó versenyben is ott van a top 10-ben.
szept. 20
13:09
Bulizott szombaton a magyar válogatott focista, s erre még büszke is (Ripost)
Kenesei Krisztián 43 évesen játszhatott a Ferencváros ellen, mindenki őt ünnepelte.
szept. 20
13:18
Vereséggel hangol a szerdai BL-meccsre a Ferencváros ellenfele (Infostart)
A Molde szombat este 2-1-re kikapott a Valerenga vendégeként a norvég labdarúgó-bajnokságban.
szept. 20
13:48
Már a tokióit követő olimpia szervezői is okot éreznek a félelemre (Infostart)
A 2022-es pekingi, téli olimpia szervezőbizottságának magyar tagja úgy véli, "Japánban káosz van".
szept. 20
13:48
Nadal azt mondja, tudja, mit kell kijavítania ahhoz, hogy készen álljon a Roland Garrosra (Eurosport)
A spanyol kilenc zsinórban megnyert meccs után kapott ki Diego Schwartzmantól.
szept. 20
13:54
Rebrov nem csacsog, nem fecseg, ha dolgozik, szólni sem lehet hozzá (She)
Kevés embert enged magához közel, de akit a barátjának tekint, azt sohasem hagyja cserben. Szerhij Rebrov a hozzá közelállók szerint is nehéz eset, neves ügynöke, Varga Sándor elárulta, az ukrán tréner munkájának mozgatórugója valóban a siker, és az is kiderült, annak idején miért fizetett végül tizenegymillió fontot érte a Tottenham. A Szerhij Reb
szept. 20
13:56
Tour: Nyomtam a pedált, de nem volt bennem erő (She)
Mint ismert, Tadej Pogacar nyerte meg szombaton a Tour de France 20., utolsó előtti szakaszát, elcsenve ezzel Primoz Roglictól a sárga trikót.
szept. 20
14:00
Tour de France: még csak most lesz igazán értékes a matrica... (She)
Mintha egész Szlovénia erre készült volna! Mintegy másfél hónapja ugyanis a matricaalbumairól híres cég által kiadott gyűjteményes tasakok a Tour de France háromhetes franciaországi kerékpáros versenyéről megjelentek például a szlovéniai benzinkutakon is. A tény: a 21 éves Tadej Pogacar megnyerte a „francia kört”, ráadásul honfitársát, a 30 éves Pr
szept. 20
14:12
Pocsék főpróba, elverték a Fradi ellenfelét (Ripost)
A Molde szombaton este 2-1-re kikapott a Valerenga vendégeként a norvég labdarúgó-bajnokságban.
szept. 20
14:21
Kétezer-száz Bayern-szurkoló készül Budapestre (Demokrata)
Körülbelül kétezer-száz szurkoló szeretné elkísérni a Bayern München labdarúgócsapatát Budapestre.
szept. 20
14:24
A Bayern edzője sem érti, hogy miért lehetnek nézők a Szuperkupa-döntőn a Puskás Stadionban (444.hu)
Több mint kétezer német szurkoló jönne a csütörtöki mérkőzésre.
szept. 20
14:30
Európai Szuperkupa: 2100 bajor szurkoló indulhat útnak, de... (She)
Körülbelül 2100 szurkoló szeretné elkísérni a Bayern München labdarúgócsapatát Budapestre, a Sevilla elleni csütörtöki európai Szuperkupa-mérkőzésre.
szept. 20
14:36
Serie A: 50 percig a kaput sem találta, végül kettővel nyert a Napoli (She)
A Napoli a Parma idegenbeli legyőzésével indította az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2020–2021-es idényét.
szept. 20
14:54
Magyar Kupa: gyengén kezdett a Honvéd, de 1–7-es túra lett belőle (She)
A hét utolsó napján folytatódott a labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulója, a címvédő Budapest Honvéd 7–1-re nyert a harmadosztályú, jól kezdő, de a végére nagyon elfáradó Tiszaújváros otthonában.
szept. 20
14:56
A Mol Fehérvár öt góllal nyert Tiszaföldváron a Magyar Kupában (She)
A labdarúgó Magyar Kupa 6. fordulójában az élvonalbeli Mol Fehérvár FC 5–0-ra nyert a Jász-Nagykun-Szolnok megyei I. osztályú Tiszaföldvár VSE otthonában.
szept. 20
15:00
PL: Szon és Kane remekelt, gálázva nyert a Tottenham (She)
A Tottenham Hotspur 5–2-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában, ezzel megszerezte első sikerét az idényben.
szept. 20
15:02
Ligue 1: megvan a Psg második győzelme az új idényben (She)
Megszerezte második győzelmét a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2020–2021-es idényében a címvédő Paris Saint-Germain. A fővárosi együttes a Nice otthonában nyert 3–0-ra.
szept. 20
15:06
Drámai végjáték Le Mans-ban, zsinórban harmadik győzelmét aratta a Toyota (Eurosport)
A Buemi-Hartley-Nakajima hármas által vezetett 8-as Toyota nyerte a királykategóriát, lezárult egy korszak Le Mans-ban.
szept. 20
15:09
Még 86 évesen is esztergál a magyar KEK-döntős focista, Bödör László (BorsOnline)
Nehéz eldönteni: a 86 éves Bödör László esztergályosnak vagy élvonalbeli futballistának volt jobb? Mert mindkettőben nagyot alkotott.
szept. 20
15:30
Gulácsiék győzelemmel nyitottak a Mainz ellen (She)
A német Bundesliga 1. fordulójában az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában hazai pályán nyert 3–1-re a Mainz ellen. A vendégeknél Szalai Ádám a kispadon sem kapott helyet, így csak nézője lehetett annak, hogy a sokkal több helyzetet kidolgozó lipcseiek biztos győzelmet arattak.
szept. 20
15:33
Nem ért egyet a Szuperkupa-döntő megrendezésével a Bayern München vezetőedzője (SzMo)
Hans-Dieter Flick szerint a magyar járványügyi helyzet aggályos.
szept. 20
15:36
Megszólalt a Bayern elnöke, szurkolók ezrei készülnek Budapestre (Infostart)
Körülbelül 2100 szurkoló szeretné elkísérni a Bayern München labdarúgócsapatát Budapestre, a Sevilla elleni csütörtöki Európai Szuperkupa-mérkőzésre.
szept. 20
15:48
Dél-koreai mesternégyessel szerezte meg szezonbeli első győzelmét Mourinho csapata (Eurosport)
A Tottenham Hotspur Szon Hung Min mesternégyesével 5-2-re nyert a Southampton otthonában a Premier League 2. fordulójában.
szept. 20
16:00
Tenisz: Halep az első női döntős Rómában (She)
A női versenyben elsőként Simona Halep jutott be a döntőbe a római salakpályás tenisztornán.
szept. 20
16:06
MotoGP: nem az elsőt nyerte, de ismét új győztes 2020-ban (She)
A MotoGP-hullámvasút maximális sebességgel robog tovább, továbbra is minden verseny ezernyi meglepetést és csavart tartogat. Az egész futam alatt biztos volt (már amennyire bármit is biztosnak lehet venni...), hogy új győztes iratkozik fel az idei listára, a kérdés csak az volt, hogy az illető először éli-e át ezt az élményt vagy sem.
szept. 20
16:06
MotoGP: Vinales nyert, teljesen nyílt a világbajnoki harc (Eurosport)
Misano második alkalommal sem okozott csalódást a gyorsaságimotoros-világbajnokságon, ahol több esélyes is botlott.
szept. 20
16:08
Autósport: Toyota-győzelem a Le Mans-i 24 órás autóversenyen (She)
Sorozatban harmadszor a Toyota nyerte a Le Mans-i 24 órás autóversenyt. Ezzel a japán gyártó aratta az utolsó LMP1-es sikert az új éra előtt.
szept. 20
16:15
Most jelentették be, több ezer német utazhat Magyarországra (Ripost)
szept. 20
16:18
Tenisz: Ez nem az én meccsem volt (She)
Mint ismert, a csaknem hét hónapos kihagyás után visszatérő Rafael Nadal a római salakpályás tenisztorna férfi versenyében kiesett a negyeddöntőben. A kilencszeres római bajnok 6:2, 7:5 arányban szenvedett vereséget a 8. helyen kiemelt argentin Diego Schwartzmantól.
szept. 20
16:36
Halep nyerte a Roland Garros-bajnokok csatáját (Eurosport)
.
szept. 20
16:48
kilőtte a bal felsőt második meccsén Varga Kevin (She)
Második törökországi tétmérkőzésén megszerezte első gólját Varga Kevin, a Kasimpasa játékosa. A DVSC-től szeptember elején távozó magyar szélső balról befelé cselezett, majd a tizenhatoson belülre érve, kb. 14 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 1–0-s előnyhöz juttatva csapatát a Rizespor elleni találkozón.
szept. 20
16:54
Magyar Kupa: a Mol Fehérvár öt góllal nyert Tiszaföldváron (She)
szept. 20
16:54
Locatelli 2020 Szupersport világbajnoka (Eurosport)
.
szept. 20
17:06
Női kézi BL: Neagu szinte a dudaszó pillanatában döntött (She)
A CSM Bucuresti női kézilabdacsapata 30–29-re nyert az Esbjerg otthonában a Bajnokok Ligája csoportkörében. A román csapat a meccs nagy részében vezetni tudott, a dánok azonban rendre felzárkóztak, a 19 lövésből 10 gólig jutó Cristina Neagu az utolsó másodpercekben bombázta be a CSM győztes gólját.
szept. 20
17:12
Thiago Alcantara megújíthatja a Liverpool közeppályáját (Eurosport)
A Liverpool pénteken megtette valószínűleg idei legnagyobb igazolását. De valóban megújítja-e az angol bajnok középpályáját Thiago Alcantara, a Bayern München 29 éves játékosa?
szept. 20
17:18
MK: a Paks küzdelmesen, a Mezőkövesd kiütéssel ment tovább (She)
Mind a négy NB I-es klub továbbjutott a labdarúgó Magyar Kupában a vasárnap pályára lépő élvonalbeli együttesek közül. A Honvéd és a Fehérvár sikere után a Mezőkövesd a Mándok, a Paks a Hatvan otthonában győzött.
szept. 20
17:18
Bocsánatot kért a tévécsatorna, szexről sztorizott a sztárvendég (Ripost)
A pletykák szerint lefeküdt David Moyes labdarúgóedző lányával a Manchester United egykori csatára.
szept. 20
17:24
A kiállítás megtörte a Chelsea-t, Mané duplájával nyert a Liverpool (She)
A Liverpool győzelmével zárult az angol Premier League 2020–2021-es kiírásának első rangadója, Jürgen Klopp csapata Sadio Mané duplájával 2–0-ra legyőzte az első félidő hajrájában emberhátrányba kerülő Chelsea-t.
szept. 20
17:30
PL: beleszaladt a brightoni késbe odahaza a Newcastle (She)
Az angol Premier League 2. fordulójában a Brighton a Newcastle United otthonába látogatott, ahol a két gólig és egy gólpasszig jutó Neal Maupay vezérletével 3–0-ra győzött – a mérkőzést emberhátrányban fejezte be, mert Yves Bissouma piros lapot kapott veszélyes játékért a 89. percben.
szept. 20
17:32
Bundesliga: győzelemmel kezdte a bajnokságot a Leipzig (She)
A német Bundesliga 1. fordulójában az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kapujában hazai pályán 3–1-re nyert a Mainz ellen. A vendégeknél Szalai Ádám a kispadon sem kapott helyet, így csak nézője lehetett annak, hogy a sokkal több helyzetet kidolgozó lipcseiek biztos győzelmet arattak.
szept. 20
17:39
Nem ért egyet a pesti Szuperkupa-döntő megrendezésével a Bayern München vezetőedzője (Behaviour)
A jelek szerint nemcsak lapunk, de Európa egyik topklubja sem kap tájékoztatást a miértekről.
szept. 20
17:48
fejbe talpalta ellenfelét, villant a piros lap (She)
Súlyos szabálytalanság miatt idő előtt leküldték a pályáról Yves Bissoumát, a Brighton játékosát a Newcastle United elleni mérkőzésen. A 24 éves mali középpályás a magas labdát szerette volna sarokkal továbbjátszani, ehelyett véletlenül ellenfele, Jamal Lewis homlokát találta el a stoplissal. A játékvezető videós visszanézés után felmutatta Bissoum
szept. 20
17:51
Több mint száz magyar érem a szegedi kajak-kenu ORV-n (Demokrata)
Összesen százkilenc érmet, köztük negyvenkét aranyat nyertek a magyar indulók a kajak-kenu Olimpiai Reménységek Versenyén.
szept. 20
18:00
Török rali: Evans meglepetéssikere, defekthalmozó éllovasok (She)
A brit Elfyn Evans pályafutása harmadik világbajnoki futamgyőzelmét aratta az eseménydús végjátékot hozó Török ralin – a brit versenyző sikerével az összetettben is újra az élre állt.
szept. 20
18:00
Gulácsiék győzelemmel kezdték a szezont (Eurosport)
.
szept. 20
18:06
Férfi vízilabda ob I - A harmadik negyedben döntött az FTC (Infostart)
A fővárosi csapatok összecsapásán a 2019-ben bajnok és Bajnokok Ligája-győztes FTC a félidőben még hátrányban volt, a harmadik negyedben azonban fordított és eldöntötte a három pont sorsát.
szept. 20
18:06
Tenisz: Djokovics tizedszer döntős Rómában, és megint Nadal előtt jár (She)
Novak Djokovics két játszmában, 7:5, 6:3-ra legyőzte a norvég Casper Ruudot a római salakpályás ATP 1000-es tenisztorna elődöntőjében, így bejutott a hétfői fináléba, amelyben a kanadai Denis Shapovalovval vagy a Rafael Nadalt kiejtő argentin Diego Schwartzmannal találkozik.