2019. november 18. hétfő

nov. 18
9:09
Friss levegő ebédre: már Delhiben is nyitottak oxigénbárt (Rakéta)
Indiában a légszennyezés olyan méreteket öltött, hogy a lakosok szó szerint fizetnek a friss levegőért. Ugyan palackozott hegyi levegőt már régóta árulnak opportunista cégek, de kifejezetten erre szakosodott hely, az Oxygén Bár csak nemrégiben nyílt meg Delhiben
nov. 18
10:51
Nukleáris katasztrófával fenyeget a klímaváltozás (Rakéta)
A Marshall-szigetek az egyik legnagyobb elszenvedője a klímaváltozásnak, hiszen az emelkedő tengerszint az egész ország létét sodorhatja veszélybe hamarosan. Mintha ez nem lenne elég, a szigeteken élőknek egy másik problémával is szembe kell néznie, ami szintén a globális felmelegedés számlájára írható.
nov. 18
11:00
Betiltják az elefántos túrákat Angkorban (Adó1százalék)
Régóta hangoztatják az állatvédők, hogy a kambodzsai romvárosban népszerű idegenforgalmi attrakció kegyetlen.
nov. 18
11:39
Teljesen más oldalról kellene megközelítenünk az újrahasznosítást (Rakéta)
Képzeljük csak el, milyen lenne a világ, ha szemétlerakóba küldésük helyett egyből újrahasznosítanánk a termékeket? Leginkább utópisztikus. Bár a szemét totális kiiktatására a közeljövőben kevés esély van, ideje lenne magasabb szintre emelni az újrahasznosítást. Hiszen ebből a környezet és a gazdaság is profitálna.
nov. 18
12:51
Indián nevet kapott a Naprendszer eddig vizsgált legtávolabbi égitestje (Infostart)
A Földtől mintegy 6,5 milliárd kilométerre lévő jeges bolygókezdeményt 2014-ben fedezte fel a Hubble űrteleszkóp.
nov. 18
13:12
Klímavédelmi törvényt hozott Németország (Adó1százalék)
A szövetségi parlament által megszavazott jogszabálycsomag célja, hogy Németország teljesítse az éghajlatváltozás elleni nemzetközi küzdelemben 2030-ra kitűzött célokat.
nov. 18
13:14
A gyomok nemhogy ártanak, jót is tehetnek a termésnek (Adó1százalék)
A gyomnövények valójában segíthetnek a terméshozam növelésében. A pisai egyetem kutatása igazolta, hogy a biológiai sokféleség pozitívan hat az ökoszisztémára.
nov. 18
15:24
A kagylókat fertőző rák terjedéséhez is köze van az emberi tevékenységnek (Adó1százalék)
Az óceánokat átszelő hajókon megtelepedő kagylók révén az emberi tevékenységek „akaratlanul is közrejátszhatnak” a kagylókat érintő fertőző ráktípus világszerte való terjedésében – derült ki egy új tanulmányból, amelyet az eLife című tudományos lap közölt.
nov. 18
19:12
Miért szeretik az emberek a horrorfilmeket? (Rakéta)
Vannak, akik már akkor is menekülnek a szobából, amikor meghallják a Halloween sejtelmes főcímzenéjét, míg mások rettenetesen jól szórakoznak rajta, amikor a legváratlanabb pillanatban az arcukba robban a képernyőről egy rémpofa. De miért reagálunk ennyire különbözően ugyanazokra a hatásokra? A válasz a természetünk mellett a neveltetésünkben is ke
nov. 18
21:00
A kanyaró évekkel a fertőzés lezajlása után is károsítja az immunrendszert (Rakéta)
A kanyaróvírus világszerte elterjedt betegség, melyet az orvosok már a hetedik században is félelmetesebbnek tituláltak a himlőnél. Nem véletlenül.
nov. 18
21:51
Roska Botond kapta a Semmelweis Budapest Awardot (Infostart)
Roska Botond neurobiológus kapta a Semmelweis Egyetem legnagyobb presztízsű nemzetközi tudományos elismerését, a Semmelweis Budapest Awardot.

Keresés