Nem a rák és nem az Alzheimer-betegség az, amitől a leginkább tartunk, mégis ezerszer több pénz áramlik ezek kutatásába, mint a látás visszaállításának területére. A miértekről is beszélt Roska Botond Szent István-renddel kitüntetett neurobiológus-kutatóorvos az InfoRádió Aréna című műsorában.
Még nem működik, de hamarosan számolhatunk a szaglás, az ízlés a tapintás digitalizációjával. A szakértők szerint 10 év múlva már jöhet az érzékek internetje.
A Kárpáti tavak vizsgálata arra figyelmeztet, hogy a biológiai rendszereknek van egy tűrőképessége, és ha a felmelegedés ezt túllépi, hirtelen összeomlás következik be - ezt vizsgálták az ELTE kutatói.
A rendszeres kultúrafogyasztók tovább élnek, ez a következtetése egy új kutatásnak, amely a British Medical Journal című orvostudományi szaklapban jelent meg – írja a 444.
Az elmúlt évben nagyszerű eredmények és új kihívások is születtek a rákkutatás és gyógyítás területén. A legreménykeltőbb újdonságoknak néztünk utána, bár áttekintésünk nem lehet teljes.
Először találtak tengeri madarak eszközhasználatára bizonyítékot brit és izlandi kutatók. Az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) megjelent tanulmányukban az Oxfordi Egyetem és a Dél-izlandi Természetkutató Központ szakemberei leírták, hogy az északi lundák miként vakarják testüket gallyakkal.
Kinyílt a világ legnagyobb virágja, egy raflézia (Rafflesia tuan-mudae) Szumátra szigetén, indonéz környezetvédők szerint az idei virág a legnagyobb, amelyet valaha láttak.
A kutatók azt tervezik, hogy 2020 végére az alig hüvelyknyi chipen a fénysebesség 94 százalékán – vagy egymillió elektronvolton – lesznek képesek elektront gyorsítani.
Elképzelhető, hogy 30 év múlva már ritkaságszámba megy a mai fogalmaink szerinti család a technológiai és gazdasági fejlődés miatt. Persze az sem kizárt, hogy a jósok ismét tévednek.
A siker egyetemes törvényeit, szám szerint ötöt ír le legutóbbi könyvében A képletben Barabási Albert-László. A Prima Primissima-díjas fizikus, hálózatkutató az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt, hogy miért kellenek egy csapat sikeréhez nők, illetve hogy mikor üthet be maga a siker.
Égen-földön, víz alatt - egyre különlegesebb borkészítési kísérletek indulnak a minél különlegesebb ízélményekért. A különlegességeknek pedig egyre élénkebb piaca lesz.
Baloldali, magukat zöldnek nevező politikai pártok teljes mértékben szakmaiatlanul használják fel a klímakérdést azért, hogy a hatalom közelébe jussanak – közölte Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos az M1 pénteki esti műsorában. A beszélgetést a 444 vette észre.