A Kárpáti tavak vizsgálata arra figyelmeztet, hogy a biológiai rendszereknek van egy tűrőképessége, és ha a felmelegedés ezt túllépi, hirtelen összeomlás következik be - ezt vizsgálták az ELTE kutatói.
A rendszeres kultúrafogyasztók tovább élnek, ez a következtetése egy új kutatásnak, amely a British Medical Journal című orvostudományi szaklapban jelent meg – írja a 444.
Az elmúlt évben nagyszerű eredmények és új kihívások is születtek a rákkutatás és gyógyítás területén. A legreménykeltőbb újdonságoknak néztünk utána, bár áttekintésünk nem lehet teljes.
A kormány döntése értelmében szerdától emelkedett a biológiai eredetű összetevők bekeverendő aránya az üzemanyagokban, az intézkedéssel Magyarország is csatlakozott a környezetbarát E10-es üzemanyagot használó államokhoz.
Nagyjából 20 kilogrammnyi mikroműanyagot fogyaszt el egy ember az élete során – derült ki a Természetvédelmi Világalap (Wwf) közelmúltban megjelent tanulmányából, amelynek eredményeihez a Reuters hírügynökség „szemléltető ábrákat” készített. Az elmúlt ötven évben drasztikusan megnőtt a műanyagtermelés, ami az olcsó, eldobható termékek széleskörű ha
190 köbméter hulladékot takarítottak össze az Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Nonprofit Zrt. munkatársai a fővárosban a szilveszteri ünneplés után.
Először találtak tengeri madarak eszközhasználatára bizonyítékot brit és izlandi kutatók. Az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (PNAS) megjelent tanulmányukban az Oxfordi Egyetem és a Dél-izlandi Természetkutató Központ szakemberei leírták, hogy az északi lundák miként vakarják testüket gallyakkal.
2019 volt a legmelegebb év Ausztráliában a feljegyzések kezdete óta, az átlaghőmérséklet 1,52 Celsius-fokkal volt magasabb az 1960-1990 közötti átlaghőmérsékletnél - közölte az ausztrál meteorológiai intézet.