2020. január 11. szombat

jan. 11
7:09
A Google már mellrákot is szűr, de vajon az MI lepipálhatja az orvosokat? (Rakéta)
A mellrák világszerte az egyik leggyakrabban előforduló daganat; hazánkban évente mintegy öt-hatezer új beteget regisztrálnak, és átlagosan kétezren halnak bele. A helyzet Nagy-Britanniában és az USA-ban sem jobb, ugyanis minden nyolcadik nő érintett benne. Ha pedig mindehhez hozzávesszük az orvoshiányt (akár itthon, akár a briteknél), feltehetjük
jan. 11
8:06
Először sikerült Cserenkov-sugárzást detektálni emberi szemben (Rakéta)
A Cserenkov-sugárzásról atomreaktorokkal és neutrínó obszervatóriumokkal kapcsolatban szoktunk hallani, most azonban amerikai orvosoknak sikerült sugárkezelés közben lencsevégre kapni a jelenséget a páciens szemében.
jan. 11
9:06
A színváltó rostszálak feltárhatják a csomók működésének titkait (Rakéta)
Színváltó elemi szálak segítik a csomók rejtélyes működésének feltárását. Úgy tűnik, hogy néhány egyszerű szabály magyarázza, hogy egyes csomók miért erősebbek, mint mások. Ennek köszönhetően ismét egy kicsivel tudományosabb lett annak eldöntése, hogy egy csomót meg lehet-e kötni.
jan. 11
9:24
Finomságok a vegykonyháról (Adó1százalék)
Alig akad olyan feldolgozott élelmiszer, amelyben ne lennének a gyártást könnyítő összetevők. Az engedélyezés nem jelent kockázatmentességet.
jan. 11
11:06
A világ első épen megőrződött dinoszaurusz-szövetei és sejtszerkezete (Rakéta)
A szövetek és lágy részek fosszíliaként való megőrződése rendkívül ritka, és ez a földtörténet régebbi időszakaira hatványozottan igaz. Nem csoda hát, ha először a paleontológusok sem akarták elhinni, mit találtak.
jan. 11
15:12
Egyre sorvad, gyengül a bokánk, vajon mi az oka, és mit tehetünk ellene? (Rakéta)
Bár a legújabb kutatásokhoz valószínűleg nincs sok köze, Ausztráliában a városokban is kifejezetten gyakoriak a mezítlábas járókelők. Hogy ez mennyire egészséges, az kiderült az olaszországi vizsgálatokból, ahol a modern cipőket és fizikai-aktivitásunkat is nagyító alá vették.

Keresés