Mindent meg kell tenni azért, hogy az elmúlt nyolc év hibás gazdaságpolitikájának következtében megnőtt államadósság csökkenjen, ezért szükséges azokat a vállalásokat teljesíteni, amelyeket a kormány márciusban tett a Széll Kálmán-tervben és a konvergenciaprogramban - közölte a Fidesz országgyűlési frakciója az MSZP szombati sajtótájékoztatójára reagálva.
Budapest - Felejthetetlen napokat töltött együtt a Szanyó család. Szanyó Károllyal (37), az Újpest egykori labdarúgójával madarat lehetett fogatni, hiszen fia, a Svédországban élő Márk (13) egy hónapig nála nyaralt.
júl. 23
19:11
Tour de France: Hushovdék gondolatai a norvégiai vérengzésen járnak (She)
Az idei Tour de France két norvég sztárja, Thor Hushovd és Edvald Boasson Hagen gondolatai a szombati egyéni időfutamon nem a másodperceken jártak, hanem a hazájukban történt pénteki ámokfutáson, amely során egy 32 éves férfi – a legfrissebb hírek szerint – legalább 92 ember életét oltotta ki.
júl. 23
19:11
A hős rendőrre emlékeztek (HírTV)
Jótékonysági futballtornával és kopjafaavatással emlékeztek egykori kollégái és a BRFK vezetői az egy éve hősi halált halt Radovic Dusán főhadnagyra. A rendőrt a fővárosban gázolta halálra egy férfi, aki az igazoltatás elől menekült.
júl. 23
19:12
Abbász: kénytelenek vagyunk kérni a palesztin állam elismerését (hirado.hu)
A palesztin elnök szerint azért kényszerülnek erre, mert Izrael nem hajlandó leállítani a telepépítést, illetve az 1967 előtti határokról tárgyalni.
júl. 23
19:12
Gulácsi kivédte korábbi társai szemét (Agroinform)
A Liverpool a Hull City otthonában játszott felkészülési mérkőzést, és váratlan, 3-0-ás vereséget szenvedett. Az ellenfél kapujában az első félidőben a Vörösöktól kölcsönvett Gulácsi Péter állt.
júl. 23
19:13
Gercsáké az első érem az úszóvébén (Blikk)
Sanghaj - Bronzérmet nyert a férfi nyíltvízi úszók 25 km-es számában Gercsák Csaba (22) a Kínában zajló vizes-világbajnokságon, ezzel a magyar küldöttség első tagjaként állhatott dobogóra a viadalon.
júl. 23
19:13
Felkészülés: gólt szerzett a Debrecen finn válogatott próbajátékosa (She)
A Szolnok elleni felkészülési mérkőzésen már a kilencedik percben gólt szerzett a Debrecen labdarúgócsapatának finn válogatott próbajátékosa, Juha Hakola.
júl. 23
19:14
Várják a javaslatokat a Munka törvénykönyvéhez (hirado.hu)
Konkrét javaslatokat vár július 31-ig a kormány a munkáltatói és munkaadói érdekképviseletektől az új Munka törvénykönyvéhez.
júl. 23
19:15
NB I: Pápa-Siófok és Haladás-Honvéd élőben az NSO-n! (She)
A labdarúgó NB I második fordulójában a Pápa a Siófokot, a Haladás pedig a Bp. Honvédet fogadja. Kövesse a két mérkőzést élő szöveges tudósításunk segítségével!
júl. 23
19:16
Kisiklott vonat és folytatódó tüntetések Szíriában – képgaléria (hirado.hu)
Folytatódott az erőszak a zendülők fellegvárában, Homsz városában, amelynek közelében kisiklott egy vonat. A balesetben a mozdonyvezető meghalt.
júl. 23
19:27
Meghalt Amy Winehouse (†27)! (Blikk)
Amy Winehouse-t londoni lakásán találták holtan, szombaton délután. A helyi hatóságok szerint egyelőre nem lehet tudni, pontosan hogyan halt meg az ötszörös Grammy-díjas énekesnő.
júl. 23
19:27
Felkészülés: Gulácsival a kapuban oktatta a Hull a Liverpoolt - videó (She)
Gulácsi Péter az első felkészülési mérkőzését vívta szombaton az angol labdarúgó-bajnokság második vonalában szereplő Hull Cityben, és új csapata meggyőző, 3–0-s győzelmet aratott korábbi együttese, a Liverpool ellen.
júl. 23
19:27
Hiába küzdöttek a nő életéért (HírTV)
Halálra gázoltak egy idős nőt Nyíregyházán szombat délelőtt - közölte a rendőrség.
júl. 23
19:29
Felkészülés: gólt szerzett a Debrecen finn válogatott próbajátékosa - videó (She)
júl. 23
19:30
Meghalt Amy Winehouse - új tag a Mindörökké 27-klubban (hirado.hu)
27 éves korában meghalt a régóta alkohol-és drogproblémával küzdő Amy Winehouse. Az énekesnő holttestét lakásán találták meg.
júl. 23
19:30
Hajnal és Tóth Balázs gólt lőtt, de kikaptak csapataik (Agroinform)
Hajnal Tamás a Nottingham Forest, Tóth Balázs a Bayer Leverkusen kapuját vette be, de a Stuttgart és a Genk is vereséget szenvedett.
júl. 23
19:31
Fehéroroszország: a magyar légiós csapatán újra fogott a hazai átok (She)
Sándor István csapata, a Naftan hazai pályán 2–0-ra kikapott a Torpedo Zsogyinótól a fehérorosz labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának egyetlen szombati mérkőzésén.
júl. 23
19:32
A szenvedő Vasas ellen második győzelmét szerezte a Pécs (Agroinform)
A szombati nap nyitómérkőzésén a Vasas hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett az újonc Pécs együttesétől, így két találkozót követően továbbra is nulla ponttal áll az OTP Bank Ligában.
júl. 23
19:33
Meghalt Amy Winehouse (Metropol)
Holtan találták londoni otthonában Amy Winehouse brit énekesnőt - jelentette szombaton a Sky News hírtelevízió.
júl. 23
19:33
NB I: a Pécs elhozta a három pontot a Vasas otthonából (She)
júl. 23
19:45
Patkány rágta meg a 80 éves nő lábát (BorsOnline)
Egy magatehetetlen 80 éves nőt támadtak meg a patkányok. A rágcsálók azután támadták meg, hogy az idős asszony stroke-ja következtében mozgásában korlátozva volt.
júl. 23
19:45
Videó: szenzációs csel után kapufa, gól - a Vasas otthonában nyert a Pécs (She)
A labdarúgó NB I második fordulójában az újonc Pécs 2–1-re legyőzte idegenben a Vasast. A gól nélküli első félidő után a második játékrészben Horváth Zsolt szerezte meg a vezetést a vendégeknek, két perccel később viszont Gáspár József egyenlített. A 71. percben aztán Nagy Olivér találata döntötte el a három pont sorsát. Nézze meg a találkozó góljait videón!
júl. 23
19:45
Szocializációs cél: tiszta udvar, rendes ház (HírTV)
Egy tavalyi törvénymódosításnak köszönhetően lehetősége nyílt az önkormányzati hivataloknak arra, hogy gazos, koszos és rendetlen porták tulajdonosaihoz ne folyósítsanak bérkiegészítő juttatást. Néhány olyan települést szedett csoportba az MNO, ahol ilyen – vagy akár még ennél is szigorúbb – feltételekhez kötik a szóban forgó 28 ezer forint kiutalását.
júl. 23
19:45
Jobbik: a Fidesznek az államadósság újratárgyalására kellett volna törekednie (Alternatív Energia)
A Jobbik szerint a Fidesz történelmi esélyt szalasztott el, amikor kormányra kerülése után, a jelenleginél lényegesen kedvezőbb nemzetközi gazdasági környezetben nem törekedett az államadósság újratárgyalására Magyarország hitelezőivel - közölte Vona Gábor pártelnök Orbán Viktor kormányfő az erdélyi Tusnádürdőn elmondott beszédére reagálva.
júl. 23
19:47
Nem engednek a fiatalok (HírTV)
További tüntetéseket hirdettek az egyiptomi fiatalok – olvasható a hirado.hu-n. A tüntetők addig maradnak a Tahrír téren, amíg az országot kormányzó katonai tanács nem teljesíti összes követelésüket.
júl. 23
19:48
Raúlt a Blackburn Rovers vinné (Agroinform)
A BL történetének legeredményesebb futballistájával elégedettek a gelsenkircheni klub vezetői, de a távlati elképzelésekbe már nem illik bele a hírek szerint.
júl. 23
19:51
Orbán: az egész világ új korszak határán áll + videó (ATV)
A miniszterelnök szerint gyökeresen megváltozik az állam szerepe: a munka nélkül maradtakat például csak erőteljes állami akarattal lehet visszavezetni a munkaerőpiacra.
júl. 23
19:57
Tényleg hasznos az erőltetett folyadékfogyasztás? (Infostart)
Elterjedt nézet szerint az embernek sokat kell innia, mert az jót tesz az egészségnek, szépségnek, szellemi frissességnek. Számos orvos azonban arra hívja fel a figyelmet, hogy az évtizedek óta sulykolt tanácsnak semmilyen tudományos alapja nincs.
júl. 23
20:03
Tények és tévhitek a szőrtelenítésről (BorsOnline)
A nyári hónapokban a hölgyeknél még inkább előtérbe kerül a szőrtelenítés kérdése. Többféle módszerrel is meg lehet szabadulni a nem kívánt szálaktól, ezekről az eljárásokról azonban többféle tévhit is elterjedt.
júl. 23
20:03
Szirénázva behajtani tilos! (Blikk)
DABAS - Két héten keresztül sem mentő, sem tűzoltó nem hajthatott be Dabason a Szent István térre hét végén, illetve este hat és reggel hat között.
júl. 23
20:03
NB I: A második gól előtti zűrzavar megzavarta a csapatot - Komjáti (She)
Megérdemelt egygólos győzelmet (2–1) aratott a Pécs a Vasas vendégeként a labdarúgó NB I második fordulójában. Mészáros Ferenc újonc csapata őrzi százszázalékos mérlegét, míg Komjáti András együttesének a nyitányon Debrecenben elszenvedett súlyos vereség (5–2) után nem jött össze a javítás. Az angyalföldi tréner a helyzetkihasználás fontosságát említette mindenekelőtt.
júl. 23
20:03
A rugalmasságot segíti elő a Munka törvénykönyvének új tervezete (HírTV)
A foglalkoztatás rugalmasságát segíti a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége szerint az új Munka törvénykönyvének tervezete, amelyet pénteken hozott nyilvánosságra a Nemzetgazdasági Minisztérium.
júl. 23
20:03
Idegenben nyert az újonc Pécs (Metropol)
Az újonc Pécs 2-1-re nyert a Vasas otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga második fordulójának szombati játéknapján.
júl. 23
20:03
Meghalt az a gerendási férfi, akit póniló harapott meg (Metropol)
A szegedi klinika intenzív osztályán meghalt az a gerendási férfi, akit kedden megharapott egy póniló.
júl. 23
20:05
Ilyen, amikor a nő szívja (Blikk)
DEBRECEN - Meddig parázslott 3 gramm dohány a női világbajnok pipájában? - Két óra tíz percig, de ehhez szerencse is kellett – ma a Csokonai Pipaklub tagja.
júl. 23
20:05
NB I: Győr-Újpest mérkőzés élőben az NSO-n! (She)
Hamarosan kezdetét veszi a Győri ETO–Újpest mérkőzés a labdarúgó NB I második fordulójából. A találkozóról élő, szöveges tudósítást olvashatnak itt, a Nemzeti Sport Online-on!
júl. 23
20:05
Meghalt Amy Winehouse - nem tudták megmenteni (HírTV)
Londoni lakásában vesztette életét Amy Winehouse. Egyelőre nem tudni, hogy meggyilkolták-e vagy az alkohol és a drog végzett vele.
júl. 23
20:05
A KENÓ nyerőszámai (Metropol)
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a július 23-i KENÓ-játékban a következő számokat sorsolták ki: 4 9 12 15 17 25 30 33 39 45 48 49 50 52 59 60 61 64 65 71
júl. 23
20:06
Meghalt az a férfi, akit póniló harapott meg (hirado.hu)
Meghalt az a gerendási férfi, akit kedden egy póniló harapott meg. Légúti roncsolódás és a nyaki lágyrész sérülései miatt vesztette életét.
júl. 23
20:09
Meghalt Amy Winehouse (ATV)
Holtan találták észak-londoni lakásában Amy Winehouse-t. A londoni rendőrség szóvivője közölte, hogy a 27 éves énekesnő halálának oka egyelőre ismeretlen.
júl. 23
20:21
Gercsák bronzérmet nyert a sanghaji vb-n (BorsOnline)
Megszületett az első magyar érem a sanghaji vizes-világbajnokságon: Gercsák Csaba bronzérmet nyert a nyílt vízi úszók maratoni számában, a 25 kilométeres távon.
júl. 23
20:21
Almás csülök (Mindmegette)
Hozzávalók: 1 db nagyobb sertéscsülök 1,5 kg burgonya 20-25 dkg gyöngyhagyma 6 db savanykás alma só bors babérlevél fokhagyma mustár néhány kanál étolaj
júl. 23
20:21
Elhunyt Amy Winehouse (Infostart)
Holtan találták észak-londoni lakásában Amy Winehouse-t. A brit énekesnő, aki hosszú ideje küzdött kábítószer- és alkoholproblémákkal, 27 évesen hunyt el. A hírt a rendőrség is megerősítette, a halál okát azonban még nem hozták nyilvánosságra.
júl. 23
20:21
NB I: A félidőben volt egy kis fejmosás - Mészáros Ferenc (She)
Megérdemelt egygólos győzelmet (2–1) aratott a Pécs a Vasas vendégeként a labdarúgó NB I második fordulójában. Mészáros Ferenc újonc csapata őrzi százszázalékos mérlegét, míg Komjáti András együttesének a nyitó fordulóban, Debrecenben elszenvedett súlyos vereség (5–2) után sem jött össze a javítás. A pécsi vezetőedző elmondta: soraikat az első félidő közepére tudták csak összerendezni, de…
júl. 23
20:23
Mindent bele leves (Mindmegette)
Hozzávalók: csirkeaprólék mindenféle beszerezhető zöldség sárgarépa fehérrépa zeller karalábé karfiol zöldborsó zöldbab paprika paradicsom víz só őrölt bors petrezselyemzöld
júl. 23
20:23
FIFA: életre szóló eltiltást kapott Mohamed Bin Hammam (She)
A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) etikai bizottsága életre szóló eltiltással sújtotta a katari Mohamed Bin Hammamot, a sportág ázsiai szövetségének volt elnökét, akit bűnösnek talált vesztegetés vádjában.
júl. 23
20:24
Életre szóló eltiltás Mohamed Bin Hammamnak (Agroinform)
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség etikai bizottsága életre szóló eltiltással sújtotta a katari Mohamed Bin Hammamot, a sportág ázsiai szövetségének volt elnökét, akit bűnösnek talált vesztegetés vádjában.
júl. 23
20:25
Rakott spenótos tészta (Mindmegette)
Hozzávalók: 25 dkg fodros kocka tészta 30-40 dkg spenót (fagyasztott is jó) 4-5 gerezd fokhagyma 4-5 dkg margarin 2 dl tejföl 20 dkg trappista sajt só bors
júl. 23
20:25
Svájc: csodatétel hét perc alatt; Vanczákék otthon kaptak ki (She)
Vanczák Vilmos csapata, a Sion hazai pályán kikapott a Young Boystól a svájci labdarúgó-bajnokság szombati játéknapján. Vendéggyőzelem született a másik mai mérkőzésen is: a Servette a második félidőben hét perc alatt fordította a maga javára a Zürich elleni meccset.