Hat embert helyeztek előzetes letartóztatásba a csepeli erdőben csütörtökön talált négy holttest ügyében. Élt mentelmi jogával a Sziget Fesztivál bejáratánál tegnap előállított jobbikos Zagyva György Gyula. A berlini fal áldozataira emlékeztek Németországban.
Már 76 éve él egymás szomszédságában két idős brit asszony; mint mondják, annyi mindent éltek át együtt miközben felnőttek és megöregedtek, hogy már sokkal inkább testvéreknek, semmint egyszerűen szomszédoknak érzik magukat.
Berlinben egyperces néma csenddel emlékeztek meg azokról az áldozatokról, akiket a hajdani kelet-német hatóságok a berlini falnál lőttek le, amikor át akartak szökni Nyugatra. Éppen ma ötven éve kezdték el építeni a berlini falat, amely 28 éven keresztül zárta le a kommunista NDK határait. Christian Wulff német elnök szerint a mai Németország büszke lehet az egykori kelet-németek szabadságvágyára,…
A Honvéd 1-0-ra győzött a Bozsik stadionban, ezzel sorozatban negyedik győzelmét aratta a bajnokságban, míg a zöldek az utolsó három mérkőzésükön pontot sem szereztek.
Az Egyesült Államokban teljesen átrajzolódhat a republikánus párt amerikai elnökségért folytatott kampánya a hétvégén. Próbaválasztásokat tartanak ugyanis Iowa szövetségi államban, ráadásul szombaton jelenti be indulását az elnök-jelöltségért Rick Perry texasi kormányzó.
Angoltanulás lett a jelszó a milánói rendőrségen, miután turistának álcázott újságírók kiderítették, hogy az északolasz város rendőrei csak mutogatni tudnak a külföldi látogatóknak.
Ezerkétszázan vettek részt a Budapest Sportiroda-BSI szombati rendezvényén, a gárdonyi 2. Sport24 Velencei Tóúszáson. A legidősebb résztvevő 75, a legfiatalabb mindössze 6 esztendős volt.
Ötödik bajnoki mérkőzésén sem tudott győzni a Ferencváros, sőt pont nélkül voltak kénytelenek távozni a Bozsik Stadionból, ugyanis Prukner László tanítványai 1-0-ás vereséget szenvedtek a Honvéd otthonában.
A kispestiek sorozatban negyedik meccsükön gyűjtötték be a három pontot, Supka Attila vezetőedző szerint megérdemelt siker született a zöld-fehérek ellen.
A Budapest Honvéd hazai pályán egygólos győzelmet aratott a Ferencváros felett az OTP Bank Liga 5. fordulójának szombat esti mérkőzésén, így a vendégek továbbra is nyeretlenek a bajnokságban.
Dzsudzsák Balázs volt csapata, a PSV egygólos sikert könyvelhetett el a Waalwijk ellen a holland labdarúgó-bajnokság második körének szombati játéknapján.
Az alacsony szénhidráttartalmú étrend talán jót tesz a derékvonalnak, ám semmiképpen nem a leheletnek, mivel halitózist, rossz leheletet okoz. Mivel az alacsony szénhidrát tartalmú diéták virágkorukat élik, a szájszag akár járványszerű is lehet.
Az Olympique Lyon saját közönsége előtt, a nyáron katari kézbe került és azóta hatalmas pénzeket költő Paris Saint-Germain pedig idegenben játszott döntetlent a francia labdarúgó-bajnokság második fordulójában, szombaton.
Második csoportmérkőzésén is vereséget szenvedett az Universiadén, az egyetemisták és főiskolások világjátékán szereplő magyar férfi vízilabda-válogatott: Székely Bulcsú együttese szombaton az olaszoktól kapott ki 8-4-re.
Péntek este rendezték meg a SmackDown adását, amelyben a WWE vezére Triple H kijelentette, hogy nem kedveli a Nehézsúlyú világbajnokot, Christiant, aki beakarta perelni a szervezetet. Randy Orton megverte a „Punjabi rémálmot”, azaz Great Khalit.
Hiába veszítette el a koreai Pjongcsanggal szemben München városa nagy különbséggel a téli olimpia rendezésére beadott pályázatát, az alpesi síző Maria Riesch szerint újra neki kellene futni a kandidációnak.
A nőknél a Gudmann Csilla, Szombathelyi Szandra kettős, míg a férfiaknál a Bagics Balázs, Koch Róbert páros nyerte szombaton a strandröplabdázók országos bajnokságának siófoki döntőjét.