"Alvási problémákkal küzdök: sokszor elalvás után pár perccel felébredek és erős félelemérzet fog el. Hajnalig is ébren maradok és furcsa, aggodalmas gondolataim vannak. Pánikbetegségemmel járok pszichológushoz. Mi lehet a gond? " - Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Budapest – Húsz éve Gáspár Győző hűséges felesége, nemcsak a jóban, a rosszban is éppúgy mellette áll. Talán sokan nem értik, valójában mit is szeret a férjében, főleg azok után, hogy a showman többször is megcsalta.
Húzóágazattá válhat a baromfitartás a Baromfi Termék Tanács elnöke szerint. Két trafikot is kiraboltak a fővárosban, mindkétszer egy álarcos páros vitte el a bevételt.
A pekingi vezetés ellen is kémkedik és kínai informatikai óriáscégeket is megfigyel az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) - írta vasárnap a Der Spiegel.
Hétfőtől és csak személyesen vehetik át a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok a szavazási levélcsomagjaikat a kijelölt külképviseleteken. A szavazatot visszajuttatni már nem kötelező személyesen.
Idén az első negyedévben lefékeződött a GKI-Erste konjunktúra-index értékének tavalyi szárnyalása: a felmérés szerint azonban a fogyasztói várakozások a februári megbicsaklás után a januárinál is kissé magasabb, nyolcéves csúcsot jelentő szintre emelkedtek márciusban - közölte a GKI az MTI-vel.
Levélben biztosította támogatásáról Orbán Viktor miniszterelnököt, a Fidesz elnökét és pártját Helmut Kohl egykori német kancellár a két hét múlva tartandó országgyűlési választás alkalmából - tájékoztatta a Miniszterelnökség vasárnap az MTI-t.
Az első becslések szerint Franciaországban a választásra jogosultak 62,5 százalékának részvételével a kormányzó baloldal 5-15 százalékkal rosszabbul teljesített vasárnap a helyhatósági választások első fordulójában, mint hat évvel ezelőtt. A szélsőjobboldali Nemzeti Front viszont látványosan előretört, s mintegy tíz városban az élen végzett.
Egy NATO-parancsnok szerint az Ukrajna keleti határán felvonult orosz erők könnyedén elfoglalhatnák az 500 kilométerre nyugatra fekvő Transzdnyisztriát. A jobbára oroszajkú moldovai régió a 90-es években közölte: nem fogadja el a moldovai központi kormány hatalmát és függetlennek kiáltotta ki magát. Szvetnik Endre összefoglalója.
Tovább vágja a héten a kamatokat a Magyar Nemzeti Bank, noha több elemző úgy gondolja, hogy az alacsony irányadó ráta nem fenntartható és év végére már emelések lesznek. Külföldön is több piacmozgató...
Tavaly szinte változatlan mennyiség mellett értékben több mint 10 százalékkal növekedett a Németországba irányuló magyar borexport, ami azt mutatja, hogy a legfontosabb külföldi piacon egyre nagyobb figyelem irányul a magasabb minőségű magyar borokra - emelte ki az MTI-nek nyilatkozva Kiss Eliza, a Vidékfejlesztési Minisztérium szőlő-borágazatért felelős miniszteri biztosa, aki vasárnap…
Egy kínai repülőgép személyzete gyanús tárgyakat észlelt hétfőn az Indiai-óceán déli részén, abban a térségben, ahol műholdképek alapján az eltűnt malajziai utasszállító repülőgép darabjai lehetnek. A két nagyobb tárgy fehér és négyszögletes. Néhány kilométeres körzetben több kisebb valószínűsített roncsdarabot is észleltek.
Az adórendszer az, amivel kapcsolatban szinte minden párt ígér valamit a választások utánra. Többkulcsos adó, visszahozott kedvezmények és érdekes áttranszferálások, vagy éppen még alacsonyabb...
Idén az első negyedévben lefékeződött a GKI-Erste konjunktúra-index értékének tavalyi szárnyalása: a felmérés szerint azonban a fogyasztói várakozások a februári megbicsaklás után a januárinál is kissé magasabb, nyolcéves csúcsot jelentő szintre emelkedtek márciusban - közölte a GKI az MTI-vel.
Hillary Clinton volt amerikai külügyminiszter közölte, hogy "nyilvánvalóan gondolkodik mindenfajta döntéseken", ám azt egyelőre nem döntötte el, hogy indulni kíván-e a 2016-os amerikai elnökválasztáson - közölte híroldalán vasárnap a Fox News televízió.
Az első becslések szerint Franciaországban a választásra jogosultak 62,5 százalékának részvételével a kormányzó baloldal 5-15 százalékkal rosszabbul teljesített vasárnap a helyhatósági választások első fordulójában, mint hat évvel ezelőtt. A szélsőjobboldali Nemzeti Front viszont látványosan előretört, s mintegy tíz városban az élen végzett.
Újabb trafikot raboltak ki Budapesten, ezúttal Csepelen - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) kommunikációs szolgálatának ügyeletese vasárnap az MTI-t.
Magyarország a Nyugat kapuja Kelet felől nézve - így ajánlotta az arab befektetők figyelmébe a magyar gazdaságot Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Rijádban, a II. Magyar-Arab Gazdasági Fórumon.
Brit adatok szerint az eltűnt malajziai gép utoljára az Indiai-óceán déli részén, az ausztráliai Perth közelében volt a levegőben, jelentette be Nadzsib Razak malajziai miniszterelnök rendkívüli sajtótájékoztatóján - írja az Index. A miniszterelnök keddre ígért további információkat.
Nukleáris csúcstalálkozó kezdődik hétfőn Hágában ötvenhárom kormány- és államfő részvételével. A kétnapos eseményen a nukleáris támadások elkerüléséről lesz szó, de az ukrán válságról is tanácskoznak majd. Ez utóbbi témában Magyarország külügyminisztere is megnyilvánul - mondta az InfoRádiónak a tárca szóvivője.
Orosz katonák hétfő hajnalban elfoglaltak egy ukrán haditengerészeti támaszpontot a krími Feodoszijában, azon kevés katonai létesítmény egyikét, amely még ukrán ellenőrzés alatt volt a félsziget orosz annektálása után - közölték ukrán katonák.
A frissdiplomások és a munkaadók egymásra találást segítő programot indított el a PResston PR Kft. és a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola, írja a Világgazdaság. A programban résztvevő diákoknak garantálják az első interjú lehetőségét, amit a programhoz csatlakozó cégeknél tehetnek meg.