Bár feltehetően szabályszerűen járt el a rendőr, amikor őrizetbe vette a gyanús házaspárt, mégis kegyetlen volt tőle, hogy az autópálya szélén hagyta az idős, vak csivavájukat. A kiskutya sajnos nem élte túl a megpróbáltatást.
Budapest/Zágráb - Nem nézte jó szemmel egy fóka kíváncsiskodását az az 56 éves macedón férfi, aki dühében megverte az állatot. A férfi végül megbüntettek az állat bántalmazásáért Horvátországban.
A hétvégén is többfelé lehetnek záporok, pénteken is lehet felhőszakadás, viharos szél, illetve jégeső, de ezzel együtt fokozatosan melegszik a levegő. Több helyen még a leghidegebb órákban is 20 fok lesz, délután pedig akár 34 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Túlélők jelenlétében mutatják be pénteken Sepsiszentgyörgyön az 1944-es Úz-völgyi szovjet betörésről szóló dokumentumkötetet - tájékoztatta Lakatos Mihály, Magyarország sepsiszentgyörgyi kulturális központjának igazgatója az MTI-t
A jegybank előzetes számításai alapján az árfolyamrés semmissége, valamint az egyoldalú kamatemelések tisztességtelensége miatti visszatérítések összege várhatóan nem fogja meghaladni a 900 milliárd...
A Mercedes-Benzről nem mondhatjuk, hogy kényelmeskedik, hiszen a BMW és az Audi modelloffenzívájára gyorsan és hatásosan reagál a stuttgarti gyártó. A már bemutatott S-osztály kínálatába hamarosan új változatok érkeznek, amit kiadós gyárfejlesztéssel fejel meg a csillagos márka.
Titkos alagutakat a Gázai övezetben először körülbelül másfél évtizeddel ezelőtt az Egyiptommal közös határ alatt kezdtek el építeni azzal a céllal, hogy fegyvert csempésszenek be az arab országból az övezetbe. A határszakaszt akkor még az izraeli hadsereg őrizte, s az övezet is izraeli ellenőrzés alatt állt - írta a BBC honlapján Eado Hecht, az izraeli Bar Ilan Egyetem védelmi szakértője és…
A Margit híd budai hídfőjénél, a Margit körút 1. szám alatt található épületről a fővárosi tűzoltók létrás autó segítségével távolítják el a veszélyes darabokat.
"Reménytelen emberek kétségbeesett próbálkozása"- így reagált az ATV kérdésére Seszták Miklós nemzeti fejlesztési miniszter a Magyar Nemzet mai cikkére. A tárcavezető elmondta: nem tervezi a lemondását. Közben a kormány is megvédte Sesztákot.
A tervek szerint a futball mellett több mint húsz másik olimpiai sportágat fog kiszolgálni az új komplexum, valamint nagyszabású koncertek és egyéb rendezvények helyszíne lesz az újjáépített Puskás Ferenc Stadion.
A védett állatok bántalmazásáért, nyugalmuk megzavarásáért magánszemélyek esetében 7 ezertől 30 ezer kúnáig (170 ezertől 750 ezer forintig) terjedő bírságot is kiszabhatnak a hatóságok.
Egyesült Államok, Newport - A rendőrség egyelőre még nyomoz a brutális támadás kapcsán, de az elsődleges vizsgálatok alapján feltételezhető, hogy a fiatal srác az úgynevezett "elsőzés" áldozata lett.
Nem támad újra a lépfene Jász-Nagykun-Szolnok megyében, nincs újabb fertőzéssel érintett állomány. Elhullás azokban az állományokban jelentkezett, amelyek már az első megbetegedések óta korlátozások alatt állnak - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal csütörtökön az MTI-vel miután a médiában ezzel ellentétes hírek is megjelentek.
"Hiú ábrándnak" nevezte a gázai palesztin harcosok lefegyverzését az iráni Forradalmi Gárdához tartozó al-Kudsz Brigádok parancsnoka, és úgy fogalmazott: "Izraelnek fel kell készülnie a pokolra".
Fordulat a piacokon: nagyon elromlott a hangulat, ütik a forintot, esik az OTP – megkezdték önkormányzati adósságok törlesztését - buktak a biztosítók az autósokon - Nézze meg itt >>
Walchwil — Mindenre hajlandó Sebastian Vettel (27), csak hogy sikeresebb legyen idén. A sorozatban megnyert négy világbajnoki cím után a Red Bull Racing Forma–1-es pilótáját egyre jobban zavarja, hogy tizenegy nagydíjat követően mindössze a hatodik helyen áll, és 114 (!) pont a lemaradása éllovas honfitársa, a Mercedes német pilótája, Nico Rosberg (29) mögött.
Vakolatdarabok hullanak egy négyemeletes ház homlokzatáról Budapest II. kerületében, a Margit körúton - tájékoztatta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság helyettes szóvivője csütörtökön az MTI-t.
Szombaton este háromnegyed tízkor kapcsolják fel ünnepélyes keretek között az Országház Kossuth tér felőli díszkivilágítását - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája csütörtökön az MTI-t.
A Generali Csoport közzétette idei első félévre vonatkozó jelentését, a biztosító adózott eredménye a tavalyival megegyező, 1,075 milliárd euró volt - derül ki a társaság közleményéből. A csoport...
A régiós devizákkal együtt gyengült a forint csütörtökön a bankközi devizakereskedelemben: az eurót délután négy órakor 313,30 forinton jegyezték a kora reggeli 311,77 forint után.
Ha az új tulajdonos, vagyis a magyar állam a rossz portfolióelemeket leválasztva az MKB Bankból egy aktív, további ügyfél-akvizícióra képes, univerzális bankot formál, akkor a korábbi veszteségek helyett, nyereségesen működhet az MKB - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön.
Sokkal jobban érzi magát, és felépült a hazai rendezésű világbajnokságon elszenvedett hátsérüléséből Neymar, az FC Barcelona brazil csatára, aki felkészülten várja a spanyol labdarúgó-bajnokság rajtját.
Bár a nevét nem mondják ki, most már hivatalos kormányzati szinten beszélnek úgy Simicskáról, mintha legalábbis a norvég alapból támogatott bajnaista lázadó lenne.
Megjelent csütörtökön a Pető Intézet állami fenntartásba vételével kapcsolatos kormányrendelet és -határozat, rögzítve, hogy a leendő Pető András Főiskola szeptember 1-jétől veszi át a feladatokat.
...hacsak nem Romániából olvasod a Privátbankár.hu-t. Hét töltőállomással bővítette romániai kúthálózatát a társaság, több mint 6 millió eurót fordítottak a befektetésre.