Noha a Toyota Prius mellett az Egyesült Államokban az ezredforduló után a Honda Insight is a hibrid kategória emblematikus tagjaként szerzett magának népszerűséget, az utód már közel sem volt oly sikeres. Épp ezért nem meglepő hír, hogy a Honda búcsút int az általunk is tesztelt Insightnak, ahogy a nálunk nem kapható, elektromos Jazz, azaz a Fit EV is távozik a japánok kínálatából.
Vádat emelt a Baranya Megyei Főügyészség orvosok és cégvezetők ellen mintegy 600 millió forint állami támogatás jogosulatlan felvétele miatt - tájékoztatta az ügyészség csütörtökön az MTI-t.
Több mint negyedével nőtt a Siemens adózott nyeresége a június végével zárult három hónapban tavalyhoz képest, de elemzők rámutattak: a profit megugrásának oka az alacsony bázis, miközben az erős euró miatt csökkent a cég árbevétele és az új megrendelések állománya.
Sokkal jobban érzi magát, és felépült a hazai rendezésű világbajnokságon elszenvedett hátsérüléséből Neymar, az FC Barcelona brazil csatára, aki felkészülten várja a spanyol labdarúgó-bajnokság rajtját.
Románia egy etnikai enkláve kialakulásának veszélyére hivatkozik a nemzeti régiókról szóló luxembourgi perben - számolt be a Krónika című lapnak az ügyben felperesként fellépő Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács (SZNT) elnöke
Meglepően visszaesett a kereslet a magyar adósságkezelő által kínált 12 hónapos diszkontkincstárjegyekre. A hozamok tovább csökkentek az előző aukcióhoz képest, de az eladott mennyiség még csak a...
Az Együtt-PM arra szólítja fel Seszták Miklós nemzeti fejelsztési minisztert, hogy mondjon le posztjáról. Ha ezt nem teszi meg, akkor az ellenzéki pártszövetség Orbán Viktor kormányfőtől kéri, hogy vonja vissza a miniszter megbízatását. Erről a szövetség társelnöke beszélt csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján.
Jó a hangulat a Chelsea edzőtáborában, ahol az új fiúk igyekeznek mielőbb beilleszkedni. Ebben segítségükre van a csapat orvosa, Eva Carneiro, na meg a jó öreg Macarena!
Ma jelentett a BNP Paribas is, amely 14 éves történetének (2000-ben egy összeolvadással jött létre a mai bank) leggyengébb eredményét volt kénytelen elkönyvelni, az után, hogy az USA-ban 8,97 Mrd dollárra meg lett büntetve szankciók megsértése miatt.
Ha az új tulajdonos, vagyis a magyar állam a rossz portfolióelemeket leválasztva az MKB Bankból egy aktív, további ügyfél-akvizícióra képes, univerzális bankot formál, akkor a korábbi veszteségek helyett, nyereségesen működhet az MKB - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) csütörtökön.
Günther Oettinger uniós energiaügyi biztos szerint Oroszország a gazdasági érdekeltség miatt az új uniós szankciók bevezetése után is folytatja a földgázszállítást az EU-ba.
A kínaiaknak a jelek szerint semmi se drága, ha a barackeladásról van szó. De mit szól vajon ehhez a Barack Terméktanács? És a világ leghíresebb Barackja? (Kotaku)
Több száz személyi okmányt, pénzt, laptopot és kulcsokat is találtak a zalai rendőrök, annál az orosházi férfinél, aki a gyanú szerint több szállodából is lopott.
A Volkswagen most tette közzé második negyedéves számait, ami nem okozott komolyabb meglepetést: az árbevétel és az üzemi eredmény nagyjából a vártnak megfelelően alakult, így az üzemi marzs sem...
Az ideiglenes menedékjog meghosszabbítását kérte Oroszországtól Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatási programját leleplező amerikai informatikus - jelentette csütörtökön az orosz média Snowden jogi képviselőjére hivatkozva.
Noha a Toyota Prius mellett az Egyesült Államokban az ezredforduló után a Honda Insight is a hibrid kategória emblematikus tagjaként szerzett magának népszerűséget, az utód már közel sem volt oly sikeres. Épp ezért nem meglepő hír, hogy a Honda búcsút int az általunk is tesztelt Insightnak, ahogy a nálunk nem kapható, elektromos Jazz, azaz a Fit EV is távozik a japánok kínálatából.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) nem javasolja a légi utazás korlátozását és a határlezárásokat az Ebola-járvány nyugat-afrikai kitörése miatt - tájékoztatott csütörtökön a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA).
A májusi 10,3 százalékról júniusra 10,2 százalékra mérséklődött a szezonálisan kiigazított adatok alapján számolt munkanélküliség az EU-ban - jelentette csütörtökön az Európai Unió (EU) statisztikai hivatala, az Eurostat.
Száz éve tört ki az első világháború, de szomorú aktualitás, hogy most is harcok dúlnak Európában, Ukrajnában - mondta az InfoRádiónak az emberi erőforrások minisztere azután, hogy részt vett az olaszországi Doberdónál tartott megemlékezésen. Szerinte Európának ma különösen nagy felelőssége van abban, hogy az emberéleteket megóvja. A politikus közölte: Magyarország felkészült a kárpátaljai…
Rátóti Zoltán, a kaposvári Csiky Gergely Színház jelenlegi ügyvezető igazgatója az egyedüli pályázó a városi közgyűlés által a teátrum vezetői posztjára egy hónappal ezelőtt kiírt, s július 30-án lejárt pályázatára.