Elképzelhető, hogy a migránsok az eddigiekben használt útvonalakat módosítva a jövőben Bosznia-Hercegovinán keresztül próbálnak majd meg Nyugat-Európába jutni - jelentette ki Igor Crnadak boszniai külügyminiszter szerdán Macedóniában.
Németország azt kérte az Európai Bizottságtól, hogy hagyja jóvá a határán másfél hete ideiglenes jelleggel visszaállított ellenőrzések további húsz nappal való meghosszabbítását - közölte egy bizottsági szóvivő szerdán.
Budapest - Hűtlen kezelés miatt első fokon felfüggesztett börtönbüntetésre és egymillió forint pénzbüntetésre ítélt a bíróság két volt MSZP-s országgyűlési képviselőt - hangzott el az M1 aktuális csatorna szerda esti Híradójában.
Több mint 900 milliárd forint uniós fejlesztési forrás még idén elérhető lesz a mikro-, kis- és középvállalkozások számára, ami a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Program (GINOP) 2014-20-as időszakra vonatkozó 2700 milliárd forintos keretösszeg harmada
Megszüntette a Quaestor-ügy három gyanúsítottjának előzetes letartóztatását a Budai Központi Kerületi Bíróság - erősítette meg az MTI értesülését Papp Gábor ügyvéd szerda este. Tarsoly Csabának, a...
Európa egy értékközösség, ezért azoknak, akik nem osztják annak értékeit és elveit, el kell gondolkodniuk arról, helyük van-e az Európai Unióban - jelentette ki Francois Hollande francia elnök szerdán, a brüsszeli EU-csúcsra érkezve.
Kolumbia békéje szempontjából akár döntő fontosságú bejelentéssel is végződhet az a szerdán kezdődő havannai találkozó, amelyen a több mint fél évszázados konfliktussal küzdő dél-amerikai ország államfője és a Kolumbiai Forradalmi Fegyveres Erők (FARC) baloldali gerillaszervezet vezetője először ül le tárgyalni egymással.
Felfüggeszthető az európai Facebook-felhasználók adatainak továbbítása az Egyesült Államokban található szerverekre, és ezt nem akadályozza az az európai bizottsági határozat sem, amely megfelelőnek minősíti a személyes adatok amerikai védelmét - vélekedett szerdán közzétett jogi állásfoglalásában Yves Bot, a luxembourgi székhelyű Európai Bizottság főtanácsnoka.
Budapest – Egyelőre várat magára a kispesti Bozsik stadion átépítése, előbb be kell fejeződnie a többi fővárosi létesítményfelújításnak, de a látványtervek alapján szép otthonra számíthatnak a Bp. Honvéd focistái.
Új tárgyalótermeket alakítanak ki a Szegedi Járásbíróság Széchenyi téri épületében, hogy a határzárral kapcsolatos büntetőeljárásokat minél hatékonyabban tudják lefolytatni - közölte az MTI megkeresésére a bíróság szerdán.
Első vereségét szenvedte el a Barcelona a spanyol bajnokság idei kiírásában. A Celta Vuigo gyakorlatilag esélyt sem adott az előző idényben triplázó Barcának.
Debrecen - A Haxors Team nevű egyiptomi hacker csoport feltörte az egyetem két tanszékének honlapját. A Szlavisztikai Intézet, valamint a Politikatudományi és Szociológiai Intézet honlapja azóta működésképtelen, továbbra is a támadók által elhelyezett szövegek és képek láthatók rajta – írja a 4024.hu
Helyszíni utastájékoztató akcióval és rajzpályázattal hívja fel a figyelmet a budapesti 99-es járat autóbuszain utazók és megállóiban várakozók biztonságára a józsefvárosi önkormányzat.
A magas vérnyomás a közhiedelemben úgy él, mint az idősek betegsége, így a fiatalabbak nem is gondolnak rá, - sokszor még panaszok esetén sem -, hogy bizony náluk is fennállhat a probléma. Ez gyakran az egyetemistáknál fordul elő, ahol a nagy nyomás és a fokozott stressz miatt az értékek könnyen megemelkedhetnek. Az állapotról dr. Kapocsi Judit tanárnő, magasvérnyomás-specialista beszélt.
A szenzációs idénykezdetet produkáló, öt forduló után 13 ponttal álló Celta Vigo - mindazonáltal nagy meglepetésre - 4-1-re kiütötte a Barcelonát a spanyol labdarúgó-bajnokság hétközi fordulójában.
Több mint kétmilliárd forintos adócsalási ügyben hozott jogerős ítéletet szerdán a Szegedi Ítélőtábla. Az informatikai cikkekkel kereskedő cégeket ténylegesen irányító vádlottak egyikét öt és fél, a másikat négy év börtönre ítélte.
Több mint 900 milliárd forint uniós fejlesztési forrás még idén elérhető lesz a mikro-, kis- és középvállalkozások számára, ami a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Program (GINOP) 2014-20-as időszakra vonatkozó 2700 milliárd forintos keretösszeg harmada - tájékoztatta Rákossy Balázs szerdán az MTI-t.
Az Interpol nemzetközi rendőri szervezet és az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) megerősíti az együttműködést a szervezett bűnözés és a terrorizmus elleni harcban az egyre növekedő fenyegetettséggel szemben - közölte szerdán az Interpol.
Romániában is bírói felhatalmazáshoz kötötték a távközlési cégek által kezelt személyes adatokhoz való hatósági hozzáférést: az erre vonatkozó törvénymódosítást szerdán fogadta el nagy szavazattöbbséggel a bukaresti képviselőház.