Négy évvel a Malév csődje után egy új magyar légitársaság alapításáról tárgyal a kormány az orosz Szuhoj repülőgyártó céggel a köztévé híradója szerint.
Reggel még gyengüléssel kezdett a magyar deviza, aztán magára talált. 310 felé közeledve azonban újból megtorpant az erősödés, és felfelé vette az irányt az euró. A délutáni kereskedésben a forint...
A csütörtökön kezdődő Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon és a közelgő Grammy díjátadón is megemlékeznek a szervezők az egy hónapja rákban elhunyt David Bowie munkásságáról. A napokban a világ leggazdagabb rocksztárjai közt számon tartott művész végrendeletét is nyilvánosságra hozta a gyászoló család.
Nem számíthat brazil védője, Marcelo játékára a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének jövő heti első felvonásán Zinedine Zidane, a Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője.
Nem idegenellenesség áll a hátterében annak a kézigránátos támadásnak, amelyet egy menekültszállás ellen követtek el a németországi Baden-Württemberg tartományban január végén - közölték kedden az esetet vizsgáló hatóságok.
A kormány Fazekas Sándor mezőgazdasági miniszter bízta meg, hogy százmillió forint keretösszeggel dolgozza ki az illegális bevándorlók által a déli országhatárnál okozott mezőgazdasági károk kompenzálására irányuló támogatási konstrukciót - olvasható a Magyar Közlöny legfrissebb, kedden megjelent számában.
A globális migráció és a világgazdaság gyenge növekedése 2016-ban atrocitások fokozott kockázatát hozta létre – állította James Clapper, az amerikai nemzeti hírszerzés igazgatója (DNI) a keddi szenátusi meghallgatására beterjesztett, az amerikai kémszervek éves helyzetértékelését összegző írásos beszámolójában
Csehország számára kifizetődő az európai uniós tagság: Prága tavaly 151,8 milliárd koronával kapott többet Brüsszeltől, mint amennyit a közös kasszába befizetett. Az úgynevezett tiszta pozíció így tavaly volt a legmagasabb 2004, az ország EU-ba lépése óta - közölte a cseh pénzügyminisztérium kedden Prágában.
A Deutsche Bank azt fontolgatja, hogy több milliárd eurónyi értékben vásárolna vissza kötvényeket. A német nagybank a részvényeinek radikális esését próbálja megfékezni a lépéssel - írja a Financial...
A török külügyminisztérium kedden bekérette az Egyesült Államok ankarai nagykövetét az amerikai külügyi szóvivőnek a szíriai kurd szervezettel kapcsolatos megnyilatkozása miatt - közölte az Anadolu török állami hírügynökség.
2012 február 3-án emelkedett a magasba a MALÉV utolsó gépe Ferihegyről és meg sem álltak Írországig, ahol parkolópályára állították őket. Sokan szó szerint sírtak a búcsúztatásakor.
841 000 autót hív vissza Amerikában a Daimler AG, mivel az általuk használt Takara légzsákok életveszélyesek lehetnek. A légzsákokat körülbelül 50 millió autó használja világszerte, legutoljára a...
Levélben fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke a Székesfehérváron szombaton megrendezett neonáci rendezvény miatt - közölte a hitközség kedden az MTI-vel.
Budapest – A délkelet-franciaországi Terre Blanche-ban lesz a magyar labdarúgó-válogatott bázisa a nyári Európa-bajnokságon, amelynek Franciaország ad otthont.
Budapest – Jégre viszi a magyar tenisz-David-kupa válogatott Izraelt. Az euro-afrikai zóna I. csoportjának összecsapása a Városligeti Műjégpályán lesz március 4-6. között.
Új működési modell bevezetését tervezi a kormány a szennyvíz-, ivóvíz-, gáz-, áramszolgáltatás, a távfűtés, hulladékkezelés és a közétkeztetés területén - jelentette ki Lázár János kedden Hódmezővásárhelyen.
Barack Obama kedden délelőtt terjesztette elő és küldte át a kongresszusnak a 2017-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetési tervet. Ebben különös figyelmet szentelt - és magas összeget kért - a kiberbiztonságra.
Új adókedvezmény kaphatnak a társasági adó alanyai, ha támogatják a XXXIII. Nyári Olimpiai és XVII. Paralimpiai Játékok budapesti rendezése érdekében benyújtandó pályázat költségeinek fedezését – javasolja a kormány a társasági adóról szóló törvény módosításáról benyújtott indítványában.
A FAO (Food and Agriculture Organization of the United Nations) főigazgatója a nemzetközi összefogás részeként az emberi biztonság és az élelmezési láncok védelmét tartja elsődlegesnek.
Értelmes, mélyreható párbeszédként értékelte a keddi köznevelési kerekasztalt az emberi erőforrások minisztere. Az MSZP elnöke szerint csökkenteni kell a pedagógusok és a diákok terheit. 25 milliárd forintot bocsát Kecskemét rendelkezésére a kormány.
Fidesz: a legfontosabb kérdés a gyermekek felkészültsége A gyermekek felkészültségét nevezte a legfontosabb kérdésnek a fideszes Pósán László, aki a köznevelési kerekasztal ülésére reagálva azt mondta keddi budapesti sajtótájékoztatóján, hogy rövid időn belül jó néhány kérdésben konkrét eredmény lehet
Köln – Szilveszter után a farsangkor is a szexuális zaklatásé lesz a főszerep. A több napos kölni farsangi ünneplések során ötvenöt esetben szexuális bűncselekmény miatt történt feljelentés – közölte a rendőrség.
Nem sokáig tartott az optimizmus a piacon: az olaj mélyrepülésbe kezdett, a WTI 30 dollár alá esett. Az amerikai részvénypiacon eladással reagálták le az esést, a kereskedés vége felé azonban...
A következő tanévtől már más szerkezetben, átalakított formában működhet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) - mondta Palkovics László oktatási államtitkár egy kedd esti háttérbeszélgetésen
A délkelet-franciaországi Terre Blanche-ban lesz a magyar labdarúgó-válogatott bázisa a nyári Európa-bajnokságon. A Sean Connery korábbi birtokán felépült szálloda- és fürdőkomplexumot, golfparadicsomot a CNN nemrégiben a világ öt legelőkelőbb luxusszállója közé sorolta.
Tizenkét egyetemi lelkészség több száz fiatalja vett részt a szegedi találkozón – mondta el kérdésünkre Serfőző Levente, az idén húszéves Szegedi Egyetemi Lelkészség vezetője
Február 2-án készítették a fotót, amin az orosz elnök a vidéki rezidenciáján, a Moszkva melletti Novo-Ogarjovóban a frissen kinevezett ügyvezető tulai kormányzót, Alekszej Gyumint fogadja. Gyumin Putyin testőre volt, és állítása szerint megfutamított egy medvét egy vidéki ház elől, amiben az elnök aludt. (Fotó: MTI / EPA / Szputnyik / Elnöki sajtószolgálat / Alekszej Druzyinyin)
Levélben fordult Pintér Sándor belügyminiszterhez Heisler András, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének (Mazsihisz) elnöke a Székesfehérváron szombaton megrendezett neonáci rendezvény miatt - közölte a hitközség kedden az MTI-vel.
Az eset a pláza legalsó szintjén, a bejárat közelében történt. Egy szemtanú azt mondta az Origónak, hogy látszólag ok nélkül, hirtelen támadtak rá. A támadó, aki a földön is verte a sértettet, elmenekült, miután egy járókelő ellökte az áldozattól. A rendőrök tudják, kicsoda, és keresik.
A FAO, mint az állategészségügyért és növényvédelemért felelős ENSZ-szervezet, támogatást nyújthat az emberi és környezeti szempontokat is figyelembe vevő célzott intézkedésekhez a Zika-vírus ellen - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) kedden.